бебе + куче

  • 2 525
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
имам ку4е откакто се помня...когато забременях не съм си и помисляла , 4е може да възникнат проблеми ...сега оба4е се 4удя какво за измисля, - бебо е на 5 мес. ,скоро ще запо4не да щъка навсякъде из къщи , по 4 х. пускам прахосмука4ка и косми все се намират...направихме спец. кът4е за ку4ката в коридора и кухнята , а тя нахалницата сама си отваря вратите и пак ходи където си пожелае...много е лесно да сменим клю4алките на вси4ки врати и да ги заклю4ване ...някой друг вариант да ми предложи - много 6те съм благодарна

# 1
  • Мнения: 157
аз са6то имах ку4е,когато малката се роди,но двете не6та са несъвместими.ку4ето ми носе6е страхотни болести от вън.павро се разболя малката от микроспория(това е болест която се пренася от ку4ета)излекуваьме се много трудно,а и ле4ението бе6е много скъпо.след няколко месеца бяхме с алерги4ен бронхит,отново от ку4ето.лекарката ни предопреди,4е ако не махнеме ку4ето този бронхит 6те се превърне в астма.и така ние махнахме ку4ето.но за мен дете и ку4е могат да живеят заедно,но ако детето е по голямо,дори и тогава,за мен не е уда4но,но това е моето мнение.

# 2
  • Мнения: 257
уфффф, това дето ми го пишеш, хи4 не ми харесва...естествено , 4е ако се появят усложнения както в твоя слу4ай- няма и да се замисля да подаря ку4ето..ама пък ако вси4ко е ок...защо да се разделям с животинката..без при4ина няма да го направя...просто се 4удя как да се предпазим от ей такива неща, каквито ти ми ги казваш

# 3
  • Мнения: 157
да ти кажа 4естно няма как да се предпази6.просто се слу4ва.при вас може да не се слу4и ДАНО де.

# 4
  • Мнения: 228
ние също имаме куче идо сега нямаме никакви проблеми,напротив това е най -голямото забавление на детето.Да не говорим ,че болести може да се хванат от всякъде най- вече от  близкия пясъчник или дори децката площадка.Само внимавайте да не останат без наблюдение,защото по някога нашата кучка проявява акресия към малката.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 477
Да ти кажа и аз у нас имам проблем...ама не точно с кучето, а с майка ми! Тя непрекъснато ходи и мрънди, че кучето пускало косми! Ами, пуска, какво да направя? Докато малката не пълзеше беше лесно - куче в едната стая, бебе - в другата....После се случи през зимата малката да пълзи, няма къде да оставя кучето - през деня бяхме всички заедно. Не мога да топля всички стаи в къщата, за да държа кучето другаде, тя е вече на 7 години и не мога да я изпъдя в коридора, понеже сърцераздирателно скимти. Та компромиса беше - чистенка на косми, даване на хапове за паразити на 4-6 седмици на кучето, противопаразитна пудра през лятото като допълнителна защита и по-често къпане на кучето, колкото и да не било полезно. Колкото до микроспорията - обикновено се предава от куче на куче или от ровене в разни неща.....Няма много начини за предпазване...Аз лично не съм имала проблем с кучето. реди години имах котка и от нея пипнах микроспория, но се излекувахме.
Моето лично убеждение е, че не мога да си махна кучето, още повече, че малката умира за него! А и кучето я пази и не дава чужд човек да припари до малката когато сме навън!

# 6
  • Мнения: 2 529
Сигурно за 100-тен път пиша по тази тема Grinning
Имам женско коли на 4 години, следователно косми колкото искаш. Не съм махала кучето нито през бременността, нито след това. Е, разбира се като се прибрахме с малкия от родилния дом държах Бети (кучето ми) на разстояние, но лека-полека ги оставих да се опознават. Хигиената на кучето се старая да я поддържам отлична - вътрешно и външно обезпаразитяване всеки месец с най-скъпите препарати, измиване на лапите и муцуната след всяко излизане, къпане през 3 месеца, редовно ваксиниране Grinning За щастие нямаме никакви проблеми с детето. Praynig

# 7
  • Мнения: 257
Сигурно за 100-тен път пиша по тази тема Grinning
. Хигиената на кучето се старая да я поддържам отлична - вътрешно и външно обезпаразитяване всеки месец с най-скъпите препарати, измиване на лапите и муцуната след всяко излизане, къпане през 3 месеца, редовно ваксиниране Praynig
миенето на лапи и муцунка след всяка разходка,frontline през 3 месеца - това го спазвам и аз най- стриктно , както и едно годишните ваксини...но за вътр. обезпаразитяване - давам drontal през 3 месеца...не е ли опасно да го давам всеки месец , все пак  не съвсем безобиден..ти какво ползваш за вътрешно обезпаразитяване всеки месец .?

# 8
  • Мнения: 2 452
Купете си от пластмасовите вратички, които се ползват за ограничаване движението на децата и сложете на врата на кухнята си такава. Кучето може да я прескача (на теория), но ако му се покаже, че не бива се научава да стои на определено място. Поне при нас е така - кучето ни е голдън ретрийвър и лесно може да събори портичката или да я прескочи, но не го прави!

# 9
  • Мнения: 186
Купихме си Ротвайлер 2 години преди да си напазаруваме бебе. Много се притеснявах за болестите основно. Правехме всички ваксини на време. Вярно от космите оттърване няма. А децата ходят на всякъде и всичко в устата. Но дъщеря ми е вече на 3,7 години и да чукна на дърво всичко е наред. Само дето кучето ни вече бяга като види малки деца. Според мен дори да ограничиш кучето в една стая космите пак ще се разнасят. Просто спазвай ваксините, и го мий след разходка. Няма да има проблем не се притеснявай.   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 755
...Сигурно за 100-тен път пиша по тази тема Grinning
Имам женско коли на 4 години, следователно косми колкото искаш. Не съм махала кучето нито през бременността, нито след това. Е, разбира се като се прибрахме с малкия от родилния дом държах Бети (кучето ми) на разстояние, но лека-полека ги оставих да се опознават. Хигиената на кучето се старая да я поддържам отлична - вътрешно и външно обезпаразитяване всеки месец с най-скъпите препарати, измиване на лапите и муцуната след всяко излизане, къпане през 3 месеца, редовно ваксиниране Grinning За щастие нямаме никакви проблеми с детето. Praynig...
Абсолютно същото, с малката разлика, че нашата Бети, не е порода коли.  Wink Grinning

# 11
  • Мнения: 1 072
И ние имаме дългокосмест дакел от 5 години и нямам намерение да го махам, какво по-добро приятелче за децата след време? Ако я обезпаразитяваш и миеш добре какъв е проблема?

# 12
  • Мнения: 257
Ако я обезпаразитяваш и миеш добре какъв е проблема?
не 4е има кой знае какъв проблем...единствено космите ме притесняват....откривам тези малки бели косъм4ета на най-недостъпните места, вкл. и на 4етката за зъби съм виждала...как попадат там ми е загадка...ку4ето ми е английски сетер и е лудо колкото си иска..все пак не мога да го вържа на едно място....страх ме е само - като малката запо4не да пълзи и вси4ко запо4не да се лепи по ръцете и оттам в устата...

# 13
  • Мнения: 2 529
Дронтал давам за вътрешно обезпаразитяване. Ветеринарят ми каза да не се притеснявам за даването през месец.

# 14
  • Мнения: 257
Дронтал давам за вътрешно обезпаразитяване. Ветеринарят ми каза да не се притеснявам за даването през месец.
и аз давам Drontal , но през 3 месеца....ще по4на и аз през месец....и си мисля - дали да не пострижа ку4ката  на пролет...видях в едно списание постриган сетер - не изглежа зле Joy

Общи условия

Активация на акаунт