gadeneto

  • 1 163
  • 21
  •   1
Отговори
Zdraveite, bremenna sum v 8 sedmica i uzasno mnogo mi e lo6o i mi se gadi prez cqloto vreme.. moqt lekar mi izpisa Degan ,no neznam kato 4eta listovkata dali da go piq.......nqkoi  moje li da mi dade savet po vuprosa.... Thinking  MERSI!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз имах същите проблеми и пих и деган и церукал,но не ми действаха и даже се наложи да постъпя в болница,защото и повръщах.Там ми даваха левомепромазин по 1/4 сутрин и вечер и всичко отшумя.Пия го все още,но само вечер пак по 1/4,защото иначе пак ми се гади.Питай лекаря и ако той прецени пробвай и с него,аз поне останах доволна.Желая ти леко бременеене и дано всичко отшуми без много лекарства  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 259
Хапвай си пуканки,помагат Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 186
Не се тъпчи излишно с лекарства, гаденето ще отмине скоро и аз бях така до към 3- 4 месец.

# 4
  • Мнения: 108
Аз отскоро се отървах от гаденето и повръщането. НАпълно те разбирам. Но това е нормална реакция на организма. Е, към третия месец отшумява. На мен много ми помагаха солетите. Като осетя че ми се гади и хапвах по някоя друга солетка. ДАно и на теб ти помогнат. Леко бременеене и малко притеснения ти пожелавам!

# 5
  • Мнения: 53
Сутрин преди ставане си полежи, нагласи си до главата някакви сухари да обират стомашните сокове. Не пий натурални сокове - по-добре някакви успокояващи стомаха чайчета. Избягвай суровите кисели плодове и зеленчуци. Ще отмине до 4-тия месец без да усетиш.

# 6
  • Мнения: 5 577
Не се тъпчи излишно с лекарства, гаденето ще отмине скоро и аз бях така до към 3- 4 месец.

Подкрепям това мнение, гаденето е напълно нормално.
Почивай си повече и пии течности, сокове, чайове.
После отминава.

Успех!

# 7
  • Русе
  • Мнения: 659
Po-dobre ne pij lekarstva, a gledaj da zakusvash sutrin vednaga shtom stanesh. Az pieh chaj ot lajka - struva mi se che ot nego mi minavashe; toj pone uspokoiava. Edna priatelka, koiato e v Germany mi kaza che tam na vsichki bremenni go preporachvat ot samoto nachalo na bremennostta:lol:

# 8
  • Мнения: 1 559
Здравей,аз съм в 7 седмица,и също сам така...но забелязох,че сутрин като си изпия един fresh от 1 портокал и 1 лимон,...малко ми олеква.Иначе почти през целия ден ми се гади,но аз имам и проблем с повръщането...не мога...понякога си мисля ,че ако повърна ще ми олекне...но не мога и това е.... #Crazy
Късмет
  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 491
mariga, аз бях така с второто дете. Ужас!!! Направо на легло си бях, наполовина отслабнах. Та имах и друго дете на година и нещо около мене - не ме питай как съм сменяла наакани памперси.  SadЛекарят ми изписа някакви витамини с витамин B6, нищо не помогна, и третия месец откарах така. После обаче имах прекрасна бременност и фантастично леко раждане! Кураж!!! Нали има една приказка "болна майка - здраво бебе" по тоя въпрос - при мене си беше съвсем вярна! Grinning

Последна редакция: пн, 17 окт 2005, 00:54 от блажка

# 10
  • Мнения: 655
На мен ми се гадеше докъм 4 -ия месец, после мина. Помагаха ми дъвки "Орбит" зелените. От тях спираше да ми се гади.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 671
Ох, дано ти помине скоро. На мен ми се гади, чак ми призлява, но само от време на време - 1-2 на седмица ( и разбира се задължително през почивните дни Sick ). На мен лично ми помагат печени филиики с изкиснато сирене. Но като чета по-горните мнения май си е строго индивидулано. А за лекарства даже и не бях чувала, че могат да се прилагат newsm78

# 12
mnogo vi blagodarq za suvetite, naistina po dobre e bez lekarstva ...shte stisna zubi i tova e  Praynig.....dano po burzo mine.....
kakto kaza edna poznata " ne se stava taka lesno  mama " pregnant

# 13
  • Мнения: 603
И на мен ми се гадеше в началото на бременността. Мисля, че няма лекарства, които помагат. Просто се опитвай да ядеш поне три пъти на ден нещо, което ти понася на стомаха. Аз ядях сандвичи с кашкавал и сирене, солети, препечени филии, активия, бейк ролс /сухарчетата/. Чаят от мента действа също добре.

# 14
  • Мнения: 118
Да и аз повръщах всеки ден, но към четвъртия месец всичко приключи. Нищо не ми помагаше.
Стискай зъби, всичко ще отмине!!!!

Общи условия

Активация на акаунт