Хълца

  • 396
  • 9
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 224
Дъщеря ми е на 25 дни и много често хълца след хранене-само на кърма е.Не винаги се орига-дали е от това?!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не е от това - бебетата хълцат и в корема,където изобщо няма въздух Laughing
Съвсем нормално е и не притеснява бебето - може да й дадеш да посуче още малко,да видиш дали ще спре,но на практика няма нужда да правиш нищо.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 270
И ние имахме същия проблем в началото. Четох че това е от преяждане, но лекарката ни каза че не е  нищо страшно, да не се тревожа. Сега Ани е на 7 мес. и понякога пак хълца след ядене. Според мен наистина е от преяждане.Не се притесняеай и не спирай да кърмиш.

# 3
  • Мнения: 192
Ооо,Лора хълца и киха непрекъснато,също и изпюва мляко доста често,но да чукна на дърво,си е живо и здраво детето Simple Smile
По мои наблюдения тези неща изобщо не я смущават,но съм питала лекърката и тя също потвърди,че не е проблем.
Можеш да пробваш да дадеш на бебо да суче, при преглъщането,хълцавицата спира.Но и да не спре така,я слагам да си легне и по някое време си заспива и от хълцането няма и спомен Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 747
На вашата възраст Георги хълцаше по половин час че и повече след кърмене. На него нищо не помагаше. Спираше от самосебе си.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 679
Първите два месеца и Ивайла хълцаше много, в корема ми също доста хълцаше, даже се шегувахме, че е наследствено, понеже аз много хълцам. И при нас нищо не помагаше, самичка си спираше.
Но може би от месец насам и се случва много рядко.

Не се притеснявай.

# 6
  • Мнения: 2 807
И моята много хълцаше на вашата възраст, даже я държах права, докато не спре, защото ако лежеше направо връщаше.

Периода ви е такъв, скоро ще отмине  Wink

# 7
  • Мнения: 3 818
И моята беба хълцаше така в началото. Аз се опитвах да й давам вода, тя толкова се съсредоточаваше в това да не допусне нито капка вода в устата си, че хълцането минаваше Laughing
След това започна с друг номер- когато я изправя да се оригне, тя се оригваше така силно, че започваше да хълца ooooh!
Сега се разхълцва понякога като я гушна и я притисна към себе си.
Обаче с всеки изминал ден хълцането намалява все повече, не се притеснявай:) Аз вече дори престанах да правя опити да го спирам, то си отминава неусетно от само себе си. Май нас ни тормози повече, отколкото самите бебета;)

# 8
  • Мнения: 249
Да, няма нищо страшно!
Моята бебка също хълцаше много често и продължително  още в корема ми. (не ми стигаха контракциите, ами и тя подскачаше!)
След като се роди продължаваше да хълца често, но то отмина постепенно. Като се замисля вече много рядко й се случва.
Не е нужно нищо да правиш. Хълцането не притеснява бебетата ни най-малко!
Така че, спри да се притесняваш и се радвай на бебето си!

# 9
  • Мнения: 579
.....Моята бебка също хълцаше много често и продължително  още в корема ми.
След като се роди продължаваше да хълца често, но то отмина постепенно. Като се замисля вече много рядко й се случва.

Моята бабка също ужасно хълцаше много докато беше в корема ми,след като се роди пак хълцаше,но всичко постепенно отминава и сега хълца много много рядко.

Успех   bouquet.Радвай се на всеки миг с дъщеричката ти.

Общи условия

Активация на акаунт