В БГ сме и проблемите започнаха..

  • 3 048
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 780
Здравейте мили мами и дружки!! Ако знаете колко много съм си мислила за вас!  Hug Честити рождени дни и семейни празници на всички, които са празнували тази седмица. Изпуснала ли съм някое новородено или нова очакваща мама? Grinning
След 3 дена път в понеделник пристигнахме благополучно на летище София. Децата се държаха повече от добре по време на полетите и проблемите по-скоро бяха през престоя в Сингапур и Франкфурт. Много имам за разказване, но няма да е сега, че си имаме интернет само от няколко часа и се редим на опашка за лаптопа  Mr. Green
Та конкретно към питанката ми:
Вчера ходих в Социалните служби, за да попитам какви документи са ми необходими, за да си получа еднократната помощ за раждане на двете деца. След като ме мотаха от стая на стая половин час една госпожа на поста "директор" ми зададе куп въпроси и накрая ми извади молба-декларация, като ми обясни, че трябва да декларирам, че отглеждам децата си в БГ (разбирай: че пребиваваме в БГ повече от половин година), за да ми изплатят еднократната помощ.
Доколкото си спомням тук имаше мами, които тази година си взеха тази помощ като си ходиха в БГ. На вас поставяли ли са ви такива условия?   newsm78
Иначе тук всичко си е по старому.. като изключим някои малки подобрения..
Обувките ми вече са с олющени върхове от спъване!!!!!  Joy

# 1
  • Мнения: 978
Може би имат право. Ако децата не са Бг граждани откъде накъде държавата ще им дава помощи.

# 2
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
 Този август аз си взех еднократната помощ.Тя се дава на всеки като покажеш български акт за раждане на детето, личните карти на родителите и попълниш декларация. За да получаваш детските добавки се иска да декларираш, че си отглейдаш детето в България, но не и в тази декларация.

# 3
  • Мнения: 780
Може би имат право. Ако децата не са Бг граждани откъде накъде държавата ще им дава помощи.

Децата са БГ граждани.

# 4
  • Мнения: 780
Този август аз си взех еднократната помощ.Тя се дава на всеки като покажеш български акт за раждане на детето, личните карти на родителите и попълниш декларация. За да получаваш детските добавки се иска да декларираш, че си отглейдаш детето в България, но не и в тази декларация.

Декларацията, която ми показаха се казваше "Молба-декларация за еднократна помощ за раждане на дете" и една от точките в нея беше: Декларирам, че отглеждам детето си в страната...
И аз знаех, че само за детските надбавки важи това условие.. почувствах се като в небрано лозе!  Embarassed

# 5
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
Доколкото си спомням в мойта декларация нямаше такава точка. Нямаше проблеми, макар че съпругът ми е чужденец и той се мъдреше там, в декларацията и неговото име искаха да пиша.

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 334
да не са променили закона междувременно?аз помня,че четох тука цитат от него,от който ми стана ясно,че не мога да взема тези пари и не съм ги и търсила в Бг, но не знам със сигурност.

# 7
  • Мнения: 780
да не са променили закона междувременно?аз помня,че четох тука цитат от него,от който ми стана ясно,че не мога да взема тези пари и не съм ги и търсила в Бг, но не знам със сигурност.

И на мен това ми се върти из главата... да не са променили закона... ако някои го изрови от някъде, да свирка, плиииииз  Hug

# 8
  • Мнения: 1 238
Въпросче извън темата: Колко пари е тази помощ? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 9
  • Мнения: 1 194
И аз си спомням, че преди да си замина , четох тук, че за да получиш тази помощ трябвало да си отглеждаш детето в Бг и затова изобщо не я и търсих...Ама дали е поправка отскоро или? Аз си ходи юни месец
Приятно изкарване в България. на мен това лято там много ми хареса, нямах някакви големи проблеми и даже започнахме да си мислим за връщане там...някога, не точно сега, но по-късно

# 10
  • Мнения: 780
Въпросче извън темата: Колко пари е тази помощ? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

200 лева на дете

# 11
  • Мнения: 1 238
Въпросче извън темата: Колко пари е тази помощ? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

200 лева на дете

Абе Мили, за кво си усложняваш живота не мога да разбера! Тези пари се изкарват за 1 ден, предполагам, че и в Австралия е така. Представи си само колко нерви и пот ще изхабиш за няма нищо! Я си свиркай и си карай ваканцията там и хич на не ти пука за някакви си 200 лева. Здравето и спокойствието ти са много по важни! Съвсем сериозно и приятелски настроено ти го казвам!

# 12
  • Мнения: 384
И за 400 лева се подлагаш на целият тоз тормоз? Та тез пари се изкарват за два дни там където сме бре хора, ми не си заслужава ходенето по всичките инстанции.Поне аз не бих го направила никога. А и честно казано при положение че и не живеем в БГ е леко казано цинично, съжалявам за израза.

# 13
  • Мнения: 780
Въпросче извън темата: Колко пари е тази помощ? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

200 лева на дете

Абе Мили, за кво си усложняваш живота не мога да разбера! Тези пари се изкарват за 1 ден, предполагам, че и в Австралия е така. Представи си само колко нерви и пот ще изхабиш за няма нищо! Я си свиркай и си карай ваканцията там и хич на не ти пука за някакви си 200 лева. Здравето и спокойствието ти са много по важни! Съвсем сериозно и приятелски настроено ти го казвам!

Ами аз повече не съм и ходила там.. но понеже тук бях чела, че мамите си ги вземат като си ходят в БГ, реших и аз да си ги взема щом ми се полагат.. просто ми стана обидно в социалните да ме разкарват и разпитват половин час и накрая да ми развяват едва ли не тази декларация пред носа! Затова питах тук как е станало при другите.. все си мисля, че или законът е променен или просто е било недоглеждане от някои служител...
Де казваш ти, я да си гледаме ваканцията тук със семейството.. нали затова сме си дошли  Hug

# 14
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Мили, весело иzкарване. Зарежи ги бюрократичните неща, доколкото е въzможно и се наслаждавай на ваканцията и блиzките си. Hug Къде сте сега и какви са ви плановете?

Общи условия

Активация на акаунт