Отговори
  • Мнения: 192
Здравейте! Stop

Моля да ме насочите според вашия опит, как да различа дали бебето изживява скок в разтежа или аз имам недостиг на мляко или лактационна криза,ако бебето скъси изведнъж значително интервалите между храненията?

Питам,защото мъничката днес е много неспокойна и иска да суче доста честичко и се чудя каква е причината точно.. newsm78

# 1
  • Мнения: 7 106
Независимо дали е едното или другото, "лекарството" е едно и също - да кърмиш всеки път, когато бебето иска. Като гледам лентичката, беба е на три месеца и е напълно възможно да е скок в растежа. Всичко ще мине по-бързо и безпроблемно, ако я кърмиш често, махнеш всякакви биберони, води и чайове, и не забравяш нощните кърмения. Обикновено до седмица кърмата се регулира и бебето си връща старият режим.
Сигурно си чела в Библиотеката, но искам да прочетеш и тази статия , съветите в нея важат и за двата проблема.
Спокойствие и всичко ще е на ред. Слушай бебето Peace.

# 2
  • Мнения: 3 550
Като ти гледам лентичката сигурно е във фаза на усилен растеж. Решението е едно и също: кърмене му е майката. Дръж я на гърдата колкото иска, дай после и другата, накрая пак можеш да дадеш първата. Много е стряскящо, знам, но се преодолява. С кърмене на поискване за 2-3 дена ще влезете в релси. Сега е много важно да не се шашкаш и да не даваш адаптирано, а бебето само да си "изработи" нужните количества.
Можеш да си помогнеш с прием на повече течности. на всяко кърмене - чаша течност. Приемай повече бирена мая, мюсли, овесени ядки и др. В Библиотеката има много подходящи материали. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт