Аспирин

  • 2 404
  • 12
  •   1
Отговори
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Няма да го пия, споко  Laughing
Искам да си направя една маска за лице с няколко аспирина! Пречи ли на кърменето???

# 1
  • София
  • Мнения: 748
не пречи

# 2
  • Мнения: 35 892
няколко не са ли много?

# 3
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Така пише в рецептата - 5-6 аспирина с розова вода  Thinking

# 4
  • Варна
  • Мнения: 974
И с ква цел това?
Според мен ще си изгориш кожата с няколко аспирина, но ти си знаеш.
Иначе за кърменето едва ли има проблем, то по тази логика и с крем не трябва да се мажем:)

# 5
  • Мнения: 7 106
Предназначението на аспирина в разните маски е да загрява, за да се разширят порите и да се усвои по-добре самата маска. Поради тази причина аз знам, че се използва главно в маските за коса.
Ако тази, която ще правиш ти е само аспирин и розова вода, направо се чудя каква е целта и... newsm78. Не бих я слагала на лицето си, наистина ще си съсипеш кожата.
Я сподели какъв ефект преследваш да обменим идеи малко по въпроса Grinning

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нали в аспирина има салицил,очевидно затова маската е с аспирин - салицил се ползва за свиване на порите (не за разширяване) и за дезинфекция при проблемна кожа - повечето препарати против акне съдържат салицилова киселина.Но и аз съм скептична относно ползата от тази маска - концентрацията ще е твърде голяма,а розовата вода хич няма да предпази да си изгори човек лицето.

# 7
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Точно за свиване на порите става дума. А рецептата е от Красива мама За и против стискането на черните точки

в борбата с черните точки е много ефикасна една аспиринова маска, даже преди малко си я правих - 5-6 аспирина (ацетизал) се стриват на прах, добавя се розова вода няколко капки, докато се получи кашичка, намазва се лицето, далеч от очите, и след 10ина минути се отмива, всъщност аспиринът започва да се рони, защото изсъхва... като отмивате леко масажирате и това действа като пилинг... много е ефикасна, но не прекалявайте, най-добре 1-2 пъти седмично и то при по-мазни кожи...
.... дали да не размисля  newsm78

# 8
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
....
Иначе за кърменето едва ли има проблем, то по тази логика и с крем не трябва да се мажем:)

Не отдавна се дискутираше дали антицелулитните кремове и гелова са подходящи за кърмачки заради съдържащия се в тях кофеин, и затова реших да питам за аспирина, знам ли  newsm78 може би ми е глупав въпроса, но по-добре да си питам!

# 9
  • Мнения: 35 892
.... дали да не размисля newsm78

не съм чела темата, но по-добре размисли или я направи с един или дори половин аспирин
приятно "мацотене" Simple Smile

# 10
  • Мнения: 7 106
Точно за свиване на порите става дума. А рецептата е от Красива мама За и против стискането на черните точки

в борбата с черните точки е много ефикасна една аспиринова маска, даже преди малко си я правих - 5-6 аспирина (ацетизал) се стриват на прах, добавя се розова вода няколко капки, докато се получи кашичка, намазва се лицето, далеч от очите, и след 10ина минути се отмива, всъщност аспиринът започва да се рони, защото изсъхва... като отмивате леко масажирате и това действа като пилинг... много е ефикасна, но не прекалявайте, най-добре 1-2 пъти седмично и то при по-мазни кожи...
.... дали да не размисля  newsm78

Сега ще ти кажа една маска за свиване на порите, която в същото време изглажда лицето и прави кожата мека и гладка.
Разбиваш на сняг един белтък на яйце с 5-6 капки лимон. Трябва да стане твърд сняг. Мацаш лицето, като пазиш зоната на очите, и след 15-20 минути отмиваш с хладка ( не топла ) вода. Накрая наплискваш лицето със студена вода, бършеш и се мажеш с всекидневният крем, който ползваш. Ефекта е страхотен и можеш да я правиш двапъти седмично.
п.п.Маската не е за суха и чувствителна кожа!

# 11
  • Мнения: 257
маската с аспирина и роз. вода я правя 2-3 х седми4но...спокойно - няма да ти изгори лицето hahaha...всъщност маската е доста лека и досега никога не е имало някакви "изненади ". 

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Салициловата киселина се ползва не за свиване и разширяване на порите, а за почистването им, т.е. да разтвори мазнината, която ги е запушила, т.нар химичен пилинг.
Аспирина е ацетил-салицилова киселина, т.е. - не точно същото.
Салициловата киселина трябва да е точно дозирана, иначе може да има обратен ефект.
Аз ползвам една от почистващите маски на Ейвън, тя е глинена, със салицил и с частици; и отделно на Арома едно почистващо - за миене на лице - с кайсиеви костилки и салицил.
Не се ползват всеки ден, а около 2 пъти седмично, инаше ще ти се обели лицето или ако е лято, може да излязат пигментни петна.
Пробвай някоя маска със салицил, дето си е за това направена... а за аспирина - аз не бих пробвала... Или поне опитай първо на ръката си отвътре на лакътя, дето е нежна кожата, да видиш дали няма да се зачерви. Щото на ръката ще мине, а ако ти се зачерви лицето, ще тие неудобно да се покажеш пред хора.
Не иска да кажа, че някоя мама може да даде лош съвет на друга, а ч е не всяка кожа търпи всичко. Имай предвид, че дори и купешките маски на реномирани фирми не винаги действат добре на всички.

Общи условия

Активация на акаунт