"Готвене" с адаптирано мляко

  • 920
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 772
Моля ви, кажете, след като на адаптираните млека пише да се консумират до час след приготвянето, как се процедира с десертите/катрйе/пюретата, например грис, приготвени с такова мляко - веднага ли трябва да се изяждат или не, след като са минали някаква термична обработка, или пък по друга причина?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Адаптираното мляко не трябва да се вари,т.е. каквото и да приготвяш,млякото в сух вид се добавя след като термичната обработка вече е приключила,т.е. грисът,пюрето или кашата трябва да са сварени и готови,преди да прибавиш млякото.Това означава,че ако си рашила да замразяваш,си замразяваш нещото преди прибавянето на адаптето - а след като го размразиш за ядене и затоплиш,тогава прибавяш няколко мерителни лъжички от млякото в сух вид.
Трябва да се изяждат веднага и остатъци да не се съхраняват,понеже са добра среда за развитие на бактерии.

# 2
  • Мнения: 2 807
Hedra добре те е посъветвала  Wink

Аз приготвям кисела, гриса и т.н. с вода, а когато дръпна от огъня добавям и адаптираното мляко, но разбъркано в малко вода, за да не стане на грудки.

Винаги приготвям храната непосредствено преди приема й.  Wink

# 3
  • Мнения: 772
Благодаря на hedra и Maminka, уж и аз така мислех, но не ми беше хрумнало, че млякото може да се добави непосредствено преди хранене Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт