Закъсваме го! Диета за мен или за него?

  • 472
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
От вчера хлапето е с подозрително червени бузки, които днес са и грапави. Алергия ли развива? Даде реакция на 2-рия ден от въвеждането на моркова. Вечерта, 5 часа след приема му, взе да повръща със страшна сила. На всяко кърмене - повръщане. А и доста се активизира като цяло. Обикновено заспива към 19,30 ч., сега откара до 24,00 ч. Зъбите го мъчат, но май има и още нещо.
Козметиката не сме сменяли. Напоследък взех да злоупотребявам с Vanish-а, че с това захранване е голяма мърлявщина по дрехите му.
 Морковът го спираме, това е ясно. Да спирам ли изобщо твърдата му храна, за да се поизчисти организма по-бързо? А може би в мен е причината. Какво се спираше в храната на кърмачката? Крави продукти, мед, ядки, шоколад, яйца........ подсетете ме за още.

И изобщо какво да ядем аз и той? Утре ще питам и педиатърката, но дотогава?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Спри твърдата храна поне за няколко дни и останете само на кърма,като избягваш известните алергени и в твоята храна - тези,които си изброила,са най-известните и най-вероятните.Ако подозираш,че може да е от морковите,не ги яж и ти.Избягвай и храни с консерванти и сокове в кутии.
Едва ли е от Ваниш-а,защото той се изпира,не остава като омекотителя - но може омекотител да спреш за известно време да видиш дали ще има ефект.
Къпи само с водичка,не ползвай никаква козметика - малко сапунче на дупето и плакнеш.И за момента не мажи с нищо бузките,докато не ви е видяла докторката.
Бързо да минава Grinning

# 2
  • Мнения: 3 550
Мерси за бързия отговор! Хлапето е обременено с алергия от моя страна и много го пазя. Дано ни се размине!
Мазах с Линола Фет снощи. Сутринта не бяха червени, но преди 2-3 часа - пак същото.

# 3
  • Мнения: 4 070
От алергените да добавя още цитрусови, мъхести и семчести плодове. Аз имам алергична астма и затова от самото начало съм на строга диета заради кърменето, не консумирам нищо от посочените от теб и от мен продукти. Включително не пия чайове от цъфтящи билки (лайка примерно) и не ползвам козметика за Теа, която да съдържа подобни. Лично аз имам алергия и от омекотител (какъвто и да е, пробвала съм с Ленор и Коколино, обривам се, затова спрях да си правя експерименти) и не използвам при прането както на нашите, така и на нейните дрехи.

п.с. забравих да пиша, че и рибата ми е от избягваните храни.

Последна редакция: нд, 16 окт 2005, 16:41 от martea

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 603
Май се спираха и тежките зелечуци - боб, леща, грах и подобни, зеле, все дразнещи стомаха, бързо да се оправяте

# 5
  • Мнения: 696
Моят син получи подобен обрив по бузките преди време.Така и не разбрах от какво точно.Водих го на кожен лекар и тя му исписа Певизон крем 15гр и Atoderm P.O.zink.Оправи се 3-4 дни напълно,но го гледа с 1 голяма лупа.Сигурно има значение какъв точно е обрива, за да се предпише нещо за мазане.
Според мен не експериментирай,защото може да стане по-сериозно.Заведи детенцето на кожен.

# 6
  • София
  • Мнения: 481
Ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6843 има много полезна информация за алергизиращите храни.
Ако имаш подозрения за някоя храна, освен морковите, избягвай я- опитай се да си спомниш за нещо различно, което си яла, или нещо с което си прекалила... Ние зачервихме така бузките, докато беба беше още само на кърма. Спрях мляко и млечни, и бузките избледняха.
Успех, да се оправите бързо! Grinning

# 7
  • Мнения: 3 550
Аз самата като дете бях алергична към моркови. Сега се проявява отвреме-навреме, инцидентно. Това ме навежда на мисълта трябва ли да внимавам с въвеждането и на другите храни, към които съм алергична аз?

# 8
  • Мнения: 8 460
моята лекарка казва,при алергия към храна,тя се спира поне за 3 месеца,а после се пробва пак по-малко и ако пак има реакция пак се спира

# 9
  • Мнения: 8 460
Стейси,а морковите от пазара ли бяха или от готово пюре?Да не е някоя нитратна история? newsm78

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Махни морковите и от твоята, и от нейната храна и виж след няколко дни дали ще се оправи положението. Така ще разбереш дали е точно от морковите... Ако спреш всякаква твърда храна, бузките пак ще се оправят, но ще останеш в неведение от какво е било...

# 11
  • Мнения: 3 550
Стейси,а морковите от пазара ли бяха или от готово пюре?Да не е някоя нитратна история? newsm78
Морковите бяха от градинката на баща ми, който със сигурност не тори. От същата градинка съм давала тиквичка, към която нямаше гадна реакция. Ще ги спра. Мислех да ги дам пак след навършване на 1 година, но и 3 месеца ми се струва приемливо. Тогава ще е на 9,5 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт