Болки на мястото на разреза от секцио

  • 5 701
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Момичета, вече близо 7 месеца минаха от секциото ми, но още усещам болки на мястото на разреза. Не са нещо особено, съвсем търпими са, нямам нужда от обезболяване, но ги има. Особено при лошо време, дъжд, застудяване. Както хората със счупвания се оплакват, че ги боли и познават кога ще се развали времето, така и аз.
При вас има ли такова нещо? Гинеколозите ви какво казват? Цял живот ли ще съм така?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 477
Казват, че операциите болят както счупени крайници. Миналата зима също имах неприятни бодежи по шева, сега почти не ме подсеща. Освен съвсем скоро усетих не точно болка, а нещо като гъдел по цялата дължина на шева. До колкото ми бяха казали с времето намалява болката и е така. При мен единствено чувствителността на кожата не се е възстановила, но можело и така да остане.

# 2
  • Мнения: 951
за момента не съм имала такъв проблем,ама моге и аз по-нататък да стана метеоролог... Grinningи без таво по BTV   често не познават...

# 3
  • Мнения: 514
При мен само чуствителността на кожата не се е възстановила. Един месец след операцията ми изчезнаха болките и се появиха 10 дена преди да ми дойде първия цикъл. От тогава не съм усещала нищо. Но една от акушерките ми каза че при нейна роднина 2 или 3 години (не помня точно) я е боляла операцията.

# 4
  • Мнения: 397
И при мен ги има точно при влошаване на времето, сега пак усещам разреза. Аз получих възпаление, организма ми изхвърляше конци и си мислих, че от това получих проблемите. Явно някои ги боли, други не. Ние сме от вторите.

# 5
  • Мнения: 3 550
Мазане с нещо дали ще помогне? Не е болка за умиране, но е доста неприятно.

# 6
  • София
  • Мнения: 472
Момичета, вече близо 7 месеца минаха от секциото ми, но още усещам болки на мястото на разреза. Не са нещо особено, съвсем търпими са, нямам нужда от обезболяване, но ги има. Особено при лошо време, дъжд, застудяване. Както хората със счупвания се оплакват, че ги боли и познават кога ще се развали времето, така и аз.
При вас има ли такова нещо? Гинеколозите ви какво казват? Цял живот ли ще съм така?

И двата пъти раждах секцио, и после при промяня на времето започва един лек сърбеж и слаба болка, това го усещах преди да забременея за 2 път - значи 5 години след раждането. Сега си продължава , но само при промяна на времето , иначе не. Дажер мъж ми ме базика като кажа , че нещо ме наболява операцията- ще се разваля времето !!!

# 7
  • Мнения: 1 178
Аз съ6то усе6тах болки до края на 4етвъртия месец, сега дори 4увствителността на кожата ми се възстанови, но все осте имам рани4ки от поникнали наобратно косъм4ета и сърбеж. Не ми препоръ4аха да мажа операцията. Аз запо4на да мажа с бадемово масло за да омекотя кожата.

# 8
  • Мнения: 696
Аз вече почти нямам болки(освен ако много застудее) и даже "забравих" за операцията, нищо не усещам.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 974
И мен ме наболява все още, и то не точно опрецаитя а малко над нея очевдино където е рязана матката. Иначе и мойта чуствителност никак я няма.
Определено ме разочаровхате аз си мислих че скоро ще забравя за опрерацията а явно дълго ще си спомням:)

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз вече почти нямам болки(освен ако много застудее) и даже "забравих" за операцията, нищо не усещам.

И при мен е същото,но не само като е много студено ,а при всяка промяна на времето по голяма и имам едни такива бодежи  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 214
Да,мястото където е белега от секциото е чувствителен,но аз като раждала и по двата начина мога да кажа,че мястото на епизиотомията е много по-чувствително.с времето се притъпява обаче.Мисля, си обаче,че винаги ще го усещам-и уедното и другото място.Важното е,че детето е живо и здраво  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 748
не змам за секциото,но мястото на моята епизиотомия си се усеща все още много добре.още нямам чувствителност по протежение на шева,въпреки,че минаха 6 м.надявам се с времето да забравя за нея.не боли наистина,но усещането е неприятно,честичко ми напомня за съществуването си.ще ми се да нямах нито един шев,но не съм от тези късметлии.

# 13
  • Мнения: 733
При всяка една операция се осеща. Просто всеки организъм е различен едни по-малко усещат едни повече. Няма страшно ще отшуми с времето Wink. Макар, че да си призная моята операция от миналия септември до сега още си ме наболва като ме духне по корема. Инче се мажи ако искаш с контратубекс да омекоти белега и да го заличи  Wink

# 14
  • Мнения: 2 700
Мен още като ме изписваха самите лекари ме предупредиха, че е възможно да изпитвам болка на мястото на разреза при смяна на времето. Не ме е боляло, но усещах някакво опъване. Не е много оптимистично, но след четвъртата година вече нищо не усещам.

Общи условия

Активация на акаунт