300 грама за 2 седмици

  • 599
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 269
Много ми е криво,помагаите.
Днеска каката имаше ваксина и аз реших да притегля мал4о и се изненадах като видях 4е е ка4ил само 300 грама от последната консултация.Къде ли е проблема се питам???не мисля 4е кърмата не достига,слагам го на гърдата когато ревне било то 2,2 и половина 4аса.Тои е много спокоино бебе но мисля 4е проблема е 4е не су4е правилно.Не обхваща самата ареола както трябва.Много 4есто осещам 4е су4е само зърното.Пробвам да кърмя в легнало положение слагам го на възглавница,но тц.А и тои не съ4е много дълго.Оф незнам помагаите отново.Доктора като 4у и веднага ми предложи формула,но аз няма да давам дано се оправят нещата.Купих си 4аи за кърмещинякакъв билков(такъв има само по аптеките) гледам да пия много те4ности и вода,но за по4ивката е невъзможно с   диване на година и половина.
Кажете моми4ета как да го накарам да засу4е правилно и евентуално да удължим времето на кърмене.
Много объркано стана за което се извинявам
благодаря ви предварително

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Защо се тормозиш излишно - бебето е наддало абсолютно в нормите за кърмено бебе Grinning За първите месеци нормата е по 120гр на седмица,което за 2 седмици прави 240гр - а вие сте наддали 300гр Grinning При това бебетата наддават скокообразно,а не с плавни темпове - може едната седмица да наддадат 100гр,а на следващата - 400 и отгоре.Проблемът е единствено в това,че си го премерила извън обичайния срок,а не в наддаването  Wink
Повече за нормите за наддаване на кърменото бебе можеш да прочетеш тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз мисля, че е съвсем в нормата такова наддаване. Не виждам къде е проблемът?!  Rolling Eyes

# 3
I az sam na sashtoto mnenie kato ostanalite - 300 grama za 2 sedmici ne e nikak malko. Mojata bebka e na 4 meseca i posledno e naddala 400 grama za 1 mesec, vapreki 4e su4e dobre i predishnite meseci naddavashe mejdu 700 i 1200 grama. S uveli4avane na vazrastta se namaliava ka4vaneto na kilogrami. Predstaviash li si ako vseki mesec ka4vaha po kilogram ili pove4e?

# 4
  • Мнения: 303
Първото нещо, което ми каза педката беше "И запомни- не храниш прасе, а дете!!"
И аз ти го казвам! Laughing
Екстра си е наддало детето...

# 5
  • Мнения: 1 269
БлагодРЯ ВИ моми4ета така ми олекна ако знаете.
А това с прасенцвето много ме изкефи.Евала на педито ти KROHA

# 6
  • Мнения: 6 472
И ние качваме точно по толкова Grinning Наща педиатърка каза, че е съвсем нормално за кърмено бебче и че няма абсолютно нищо обезпокоително Grinning

# 7
  • Мнения: 264
Като става въпрос за наддаване не мога да се въздържа да не се включа. Моето бебче наддаваше така: 850, 550, 410, 500, 250, по месеци. Как ти се струва?
И аз много вътрешно го взимах и доста рев изревах, но защо? newsm78
Имам едно здраво и много подвижно бебенце и съм спряла да се притеснявам за теглото й. Така, че успех с кърменето и не мисли за теглилките Peace

# 8
  • Мнения: 2 807

Хедра, ти си готова за официален консултант по кърмене  Grinning Hug

Mln, не се притеснявай за наддаването, и на мен 300 грама за 2 седмици не ми се струват малко.  Wink
Важното е, че бебчето е спокойно (значи няма начин да е гладно) -  какво по-добро доказателство от това.  Hug

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хедра, ти си готова за официален консултант по кърмене  Grinning Hug
Аааа,далеч не съм Simple Smile Има още мноооого за учене...но и това ще стане един ден Grinning За момента официален е само Бу Grinning

# 10
  • Мнения: 2 807

Според мен само тапията ти липсва!  Wink Hug

# 11
  • Мнения: 2 655
Само можехме да си мечтаем с АЛИ за такова наддаване.
Не се тревожи и не давай формула.
Ако беше при нашия американски педиатър, той щеше да влезе в кабинета и с най-широката си усмивка, гледаш двама млади, объркани и претеснени родители да каже:" Бебето е супер! Наддава отлично! Продължавай да го кърмиш! Браво мамо!".
Аз ти казвам същото днес. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт