За бебче плаща ли се потребителска такса при GP-то?

  • 2 688
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте мами  Grinning
Та въпросът ми е дали трябва да плащам потребителска такса при консултация? Не съм за скромната сума от 1.50 лв., но все пак искам да знам дали децата са освободени от потребителска такса  Wink
Благодаря

# 1
  • Мнения: 2 274
ДЕца до 18 г. и бременни НЕ плащат потребителска такса!

# 2
Знам, че за консултациите не се плаща, но ако се отиде за преглед при болест???

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
Няма болест, няма консултация ... Годзила го е казала.

# 4
  • Мнения: 14 133
Не трябва да те карат нищо да плащаш за бебчо, дори и за престой в болница.

# 5
  • Мнения: 2 807
ДЕца до 18 г. и бременни НЕ плащат потребителска такса!

 Wink

# 6
  • Мнения: 544
deza do 18god ne pla6at taksa pri nikakvi obstoiatelstva/osven pri izsledvaniata-za vzemane na sekret ili krav/

# 7
  • Мнения: 119
Благодаря ви мами за отговорите  Sunglasses
Досега всеки път плащах потребителска такса и докторът никога не ми е казал, че не трябва - прибираше си човека по 2 лева да пият със сестрата по 1 кафенце  Mr. Green лошо няма ама ми писна всеки да се прави на тарикат в тая държава и затова реших да проверя как стои въпроса  newsm78

# 8
  • Мнения: 257
НИЩО не се плаща до навършбане на 18 г..,оба4е само ако лекаря работи със здравната каса..ина4е на 4астно си заплащаш вси4ко по ценоразпис..   

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
В началото и аз плащах от незнание. После се ядосах и спрях да плащам. Но всъщност те никога не са ми искали пари, просто кутията е отгоре и аз оставям вътре без да питам. Така че вината им май не е чак толкова голяма. А пък като гледам колко са услужливи и колко работа вършат все си мисля че заслужават да пият по една кафе за моя сметка. Така че сега като заведа бебето на преглед от време на време оставям по 1-2 лв. да се почерпят.

# 10
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
До 18г и бременни - без потребителска такса освен при вземане на изследвания - както е написала keitinka.
Нашето GP миналата седмица ми каза, че и до 6год възраст на детето, нямало ограничения и в направленията!

# 11
  • Мнения: 1 428
Ех,тия лекари като имат да взимат хич не мълчат,а като им дават се правят на приятно разсеяни.Нищо не се плаща до 18 години,само изследванията.

# 12
  • Мнения: 14 133
Какви изследвания са ви карали да плащате???За моето синче не са ми искали нищо.

# 13
  • Мнения: 35
И ние нищо не сме плащали- нито  на педито, нито за кръвни изследвания . Grinning

# 14
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Потребителска такса за оказана болнична и стоматологична помощ не заплащат деца до 18-годишна възраст, бременни и родилки до 45 дни след раждането.

Момичета, националната здравноосигурителна каса си има интернет страница http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1280&h=994

Общи условия

Активация на акаунт