сваляне на превръзка-секцио

  • 8 174
  • 12
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
След като ми сложиха третата превръзка в болницата ми казаха че сама щяла да падне.Аз не виждам как ще стане това с тези нашите български лепенки.А за силиконова превръзка трябвало аз да си я купя/моето секцио е по спешност и нямах такава/.Та въпросът ми е -утре ми е 8 я ден на третата превръзка.Аз ли да си я сваля или да ходя на лекар?

# 1
  • Мнения: 7 186
На 6- тия ден ми свалиха конците, на 7- мия махнах и последната превръзка.
Не мисля, че трябва да чакаш сама да падне.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Ох така се надявах някой друг да го направи.Страх ме е.Когато ми сменяха превръзките нито веднъж не погледнах.Направо изпитвам  ужас.Сигурно си мислите че се глезя на фона на това което изживях.При нас в Бургас даже и не ни бият обезболяващи/освен течен аналгин-/,но това е друга тема .Благодаря за бързия отговор ,но ще отложа за утре да посъбера малко кураж.

# 3
  • Мнения: 5 228
Щом се притесняваш, защо не отдиеш в  някоя поликлиника или болниза да ти я махнат - примерно при джипито ти или гинеколог.

# 4
  • Мнения: 1 613
На мен ми махна превръзката след 24 часа и ми казаха, че мога да отида да се изкъпя. Аз само това чаках и бегом в банята. Конеца ми го махнаха на 5-тия ден.

# 5
  • Мнения: 1 427
Аз също изпитвах ужас от това да си погледна или не дай боже да пипна мястото на операцията.Но минава постепенно страха.Конците ми ги свалиха на четвъртия ден и ми казаха ,че мога да се къпя.Отвреме на време пръсках с Бивацин,защото имах леко разминаване на ръбчетата.Покрай грижите за бебка забравих да се шашкам Mr. GreenАко много се притесняваш иди при лекар да извърши свалянето на превръзката.

# 6
  • Мнения: 2 609
На мен ми я махнаха на 7-мия ден,тогава ми свалиха и конците и ме изписаха.Веднага след това си лепнах една от водоустойчивите,изкъпах се и я махнах Hug.

# 7
  • Мнения: X
Аз имам такъв белег след операция на миома, свалиха ми конците на 7-я ден и ми сложиха водоустойчива превръзка; гинекологът ми каза, че раната може да се мокри без проблем, но мен ме беше ужасно страх и ходих с такава лепенка около 15 дена (продават ги и по аптеките за около 6 лв.) - после установих, че може би раната е щяла  да зарастне по-бързо без такава лепенка, кожата около нея се беше обелила от лепенките
успех и няма страшно

# 8
  • Варна
  • Мнения: 974
На мен ми махна превръзката след 24 часа и ми казаха, че мога да отида да се изкъпя. Аз само това чаках и бегом в банята. Конеца ми го махнаха на 5-тия ден.

И при мен беше така, после ми сложиха нова первръзка която махнаха окончателно при свалянето на конеца което беше на 5-ия ден. От болницата излязох без превръзка, а и нямах нужда, всикчо беше ОК. Не се притеснявай толкова, отдавнс е зараснало мястото, е шева не е приятна гледка в началото, но се свиква. Наксрай някой друг да ти махне превръзката.
А конците свалили ли са ти?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Свалиха ми конците на 5 ден ,а превръзката на 7 ,ама аз и вкъщи ходих около 2-3 дни с превръзка,щото ми беше много гадно дрехо да се докосват до раната  Crazy уф и сега ме заболя корема като ви чета и като си спомня...голям страх и срам брах като ми махаха конеца Joy Joy а как викаааах Embarassed Embarassed

# 10
  • Варна
  • Мнения: 308
На другия ден ми махнаха превръзката,доктора ми сложи само марличка за да ми диша раната.А на втория ден вече без нищо

# 11
  • Мнения: 733
Мен след операция на миома /от пъпа до ..... Embarassed/ ми махнаха лепенката на 5 ден и бях само на марличка, а конците до 15 ги влачих ма 2 пъти ги махах. 15 шева не са малко  Grinning а как ме гъделичкаше ужас само се смеех, че яко гъдел имам на корема  Wink

# 12
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
На мен ми я махнаха на 7-мия ден,тогава ми свалиха и конците и ме изписаха.Веднага след това си лепнах една от водоустойчивите,изкъпах се и я махнах Hug.


и аз така. все едно, че аз съм го писала това!

Общи условия

Активация на акаунт