Проблем с кърмене - бебо се дави

  • 448
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Знам, че може би никой не може да ми помогне, но поне да се оплача. На път съм да откажа кърменето. Кърмата струи от самосебе си и бебо се дави и не иска да суче, върти се, кърмата хвърчи из цялата къща и вече откачам. Някой от вас има ли такъв проблем? Предполагам, че бутилка е единственият изход  #Cussing out ?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нищо подобно Grinning
Много често се случва - бебето се дави от прекомерно силната струя,но си има начини за справяне с това Grinning Изброявам няколко - да кърмиш силно полегнала назад или направо легнала,а бебе да лежи върху теб - така то трябва да засуче,за да получи млякото,и струята няма как да е толкова силна,че да го задави.Можеш да изцеждаш преди кърмене,колкото да изтече силната струя ида го сложиш да папа,когато млякото вече тече нормално,а не пръска.Вариант 3 - слагаш на гърдата и в момента,в който усетиш слизането на млякото,нежно махаш бебе от гърдата и оставяш силната струя да изтече в кърпа или направо в бурканче за замразяване,после го слагаш да си досуче.Не се притеснявай,това е просто период - в един момент бебетата сами си изработват стратегия как да се справят със силния приток на мляко,но е важно да вземеш мерки за момента,защото ако започне да свързва кърменето с неприятно усещане,може да отказва гърдата.

# 2
  • Мнения: 2 028
при нас е така, и аз пусках тема, ето линка

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=47172.0

ние да чукам на дърво решихме проблемата като го кърмя почти седнал и ако е много силна струята я оставям да изтече в чашка

# 3
  • Мнения: 3 161
Хи-хи, ти да не мислиш, че си единствената?  Joy

Често срещано явление (макар че толкова са ни нашашкали, че кърмата ни намалява, че съм консултирала майки, които "не им стига кърмата и бебо се дърпа и пищи", а се оказва, че млякото им е в повече и пръска и бебо дави. Хич не си и помосляй за шише. Следвай съветите на Хедра и ще сте наред!  Wink

# 4
  • Мнения: 2 807
И моята Принцеса така се давеше в началото, докато свикне, но... тя пък не се отказваше -   чак очичките й се зачервяваха от зор да преглътне кърмата, която силно струеше в устичката й.

Само първите 2 месеца беше така, докато се урегулира кърмата.
 
Поизцеждах се малко преди да я кърмя, за да не са препълнени гърдите ми - действаше.

Общи условия

Активация на акаунт