Безумните разпоредби????

  • 1 012
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 098
Naughty  Преди четири дни толкова бях онемяла, че чак сега се осъзнавам. И понеже плачете за нови теми - ето ви една за размисъл.
 newsm78 И ако на някоя от вас и хрумне нещо разумно се присъединявам. До момента аз не се сещам как да реагирам и да протестирам.   #Cussing out

За какво става въпрос? Ами въпроса е, че НЯКОЙ, не разбрах дори точно кой, е издал Наредба за закупуване карти за градския транспорт на учениците.  ooooh! #Crazy Оказа се, че не мога да им закупя с личните ученически карти. Трябвало да представя и бележника ????? и ако са над 16 години и лична карта (т.е. паспорт)????

 newsm78  СТРАХОТНО!!! Толкова важен документ е тази карта за градския транспорт, че за да я извадим, да я заплатим, и чак тогава да я ползуваме следва да представим ВСИЧКИ, ама ВСИЧКИ лични документи.  newsm78 Някой от вас да знае за друг толкова важен документ?

 Twisted Evil Чудя се дали следващия път няма да ми поискат и акта за раждане, а за по-нататък и документ от общината, че на лицето (детето) не е издаван смъртен акт.

 Иска ми да протестирам, но не зная пред кого и как Ако някой има идея, моля да сподели.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 871
newsm78  СТРАХОТНО!!! Толкова важен документ е тази карта за градския транспорт, че за да я извадим, да я заплатим, и чак тогава да я ползуваме следва да представим ВСИЧКИ, ама ВСИЧКИ лични документи.  newsm78 Някой от вас да знае за друг толкова важен документ?

Друг такъв важен документ е картата за пътуване с намаление по БДЖ. Там от години си е така, искат и удостоверение дори, учудвам се, че чак сега изискват бележници за градския транспорт, моя син не ползва такъв та не знам.

На кого да се оплачеш, не знам, може би пред този 'някой' който е издал тази разпоредба.

# 2
  • Мнения: 3 479
Това в кое бюро ти го казаха? Провери ли и на друго място. Аз купих карта за градския транспорт на сина ми само срещу представяне на ученическия бележник. В него на последната страница вписаха номера на картата. Вярно, че това беше в края на септември, но според служителката от бюрото на Централна гара, така ще се процедира от сега нататък.
Макар, че в България всяка заповед е предпоследна, така че няма да се учудя, ако всеки месец си сменят наредбите. Най-добре провери и в друго бюро.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 098
Ами в Централното бюро на площад Възраждане. И в метрото също.
И от какъв зор точно бележниците?  #2gunfire Аз досега си мислех, че те са за нанасяне оценките на децата и бележки по поведението им.

Представяте ли си? Вземам аз бележника и всички останали документи и тичам до бюрото. През това време той
1 .  е без бележник и освен, че не му е нанесена оценката му шибват и забележка, че не носи бележник или не го предава на изпитващия.  Sick Иди да се оправяш после и да обясняваш къде е бил.
2. Няма личен документ, за да удостовери кой е, ако не дай си боже се сбият някъде. Или ще представя старата карта за пътуване като заместител?

Обясняват, че имало много злоупотреби и затова изискват всички накуп. И ако не ги изисквали, подлежали на административно наказание. Да не би някой да представи фалшификат.  #2gunfire То тези, които искат да излъжат и десет документа да поискат и десетте ще представят.

Колкото до БДЖ - искат само актовете за раждане. Преди искаха паспарта на родителите и там имената на децата фигурираха. Откакто минахме на лични карти искат актовете. Но не и бележниците!!!
А да се оплача пред тези, които са издали разпоредбите - мислиш ли, че ще има ефект.   newsm78  Аз мисля, че само ще заемат отбранителна позиция и нищо няма да се промени.

А изискванията са безумни.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Колкото до БДЖ - искат само актовете за раждане. Преди искаха паспарта на родителите и там имената на децата фигурираха. Откакто минахме на лични карти искат актовете. Но не и бележниците!!!

Не съм вадила скоро ученическа карта за намаление по БДЖ ама това не ми пречи да споря! Акт за раждане искат ако се вади семейна карта за намаление, аз ти говоря за ученическа.  С акт за раждане не можеш да удостовериш, че Х е ученик. Мина ми мерака за спорове:-) Според мен са прави, правят каквото могат за да спрат със злоупотребите. Пък на който му изнася си купува карта за пътуване с намаление, на който не му изнася - не. В края на краищата не са задължителни.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 098
 Thinking Интересна позиция имаш Флаш. Точно това ми казаха и продавачките в бюрата.
Щом протестирам и не се съгласявам безропотно, да си наведа главата и да я клъцнат. Т.е. да им купя карти без намаление.

И аз не искам да споря.  newsm78  Изненадана съм. Имах други впечатления.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Виж, такава е простата логика а аз съм по простите неща. Фирмата превозвач предлага някаква услуга, има си изисквания и от клиента зависи дали да се възползва ако е съгласен с условията. Друг е въпроса, че дефакто клиента няма друг избор при условие, че тази фирма се явява монополист и няма друга алтернатива. Тъпо и бавно е всичко което наричаме бюрокрация, ама това е. Мислили и измислили, че това е начина да намалят злоупотребите с ученическите намаления. Не знам и какви са, 50% предполагам, ми не е малко.
Разбирам и защо си се ядосала, естествено е след като не си могла да купиш на момента карта и се налага пак да ходиш. Но ако детето беше с теб там и просто си беше извадило бележника от раничката, тогава това изискване може би нямаше да ти се стори толкова безумно, знам ли.
И това ти го пиша в ден, в който аз самата 2 пъти ходих в офис на мтел да споря с една служителка и утре пак ще ходя, този път за да подам писмена жалба...както си му е редът.
 Peace  Rolling Eyes

Заради една служителка на гарата преди 4-5 години и нежеланието и да ми издаде уч. карта за сина стигнах до началника на гарата:-)))) ама тя си беше измислила разни работи на които не повярвах, а няколко човека пред мен на опашката си тръгнаха без да са си свършили работата. Луди хора колкото искаш! Бори се, ама аз не знам как в твоя случай.

# 7
  • Мнения: 2 567
Дино, извинявам се, че ще ползвам темата ти за питане ама въпроса ми е свързан също с градския транспорт та затова....   bouquet

За какво става дума....
Преди няколко дена се качваме семейно на един градски автобус и едно момиче идва да ни събира паричките за билетчета. Даваме и ние както обичайно плащаме за мене и мъжът ми и тя седи и ни се пули и вика "ами за детето не сте дали" .
Аз изненадано я питам -" от колко годишна възраст се плаща за децата ползващи градския транспорт" и тя след като се осведоми на колко е Бети ми вика "безплатно е само до 7 години".

Не съм им за 60ст. ама не обичам да ме правят на луда така , че моля ви ако някой знае до колко годишна възраст децата пътуват безплатно или с намаление да ми каже, че да съм подготвена следващия път като ми се изтъпанчи това девойче  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
... до колко годишна възраст децата пътуват безплатно или с намаление да ми каже,

Аз знам, че до 7 год. възраст пътуват безплатно. Това го знам със сигурност, но сега се замислих, че не съм сигурна след тази възраст дали пътуват с намаление или с цял билет - знам, че учениците ползват някакви намаления, но може би само с карта.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Наистина до 7 години пътуват безплатно. Девойчето е било напълно право. Аз също не знам дали билета за деца след 7 има намаление, но със сигурност, след 7 години вече се иска билет.

# 10
  • Мнения: 2 567
За безплатното добре. Сигурно до 7 е така, но примерно като пътувам междуградски ми дават половин билет за нея.
Затова си мислих, че и в градския транпорт има нещо такова. Чувала съм и за карти за намаление на ученици, но интересно, че за нищо такова не ми казаха. Просто ми казаха, че се плаща цяло билетче. Явно ще трябва да поразпитам newsm78

# 11
  • Мнения: 62
Всъщност Флаш е напълно права. Лична ученическа карта се фалшифицира изключително лесно. Виж, с бележниците е друга работата. Ако правилно си спомням, ученически карти се закупуваха срещу представяне на бележник още преди 7 години. Освен това имаше някакъв пиниз, че на самият бележник се записва за кои дати е издадена ученическа транспортна карта (или това беше за струдентските книжки?).
Намирам изискването на бележници за напълно оправдано, в края на краищата никой не едлъжен да си вади карта, само по желание е  Laughing Това, че някой не се е осведомил предварително какво е необходимо, си е лично негов проблем.

# 12
  • Мнения: 1 533
Намирам изискването на бележници за напълно оправдано,

И аз така смятам, не виждам нищо сложно в това да се представи и бележник. Тези карти месечни ли са или за учебна година се издават?

# 13
  • sofia
  • Мнения: 8 936
За безплатното добре. Сигурно до 7 е така, но примерно като пътувам междуградски ми дават половин билет за нея.
Затова си мислих, че и в градския транпорт има нещо такова. Чувала съм и за карти за намаление на ученици, но интересно, че за нищо такова не ми казаха. Просто ми казаха, че се плаща цяло билетче. Явно ще трябва да поразпитам newsm78
По принцип всяка голяма община решава как да е. За София - до 7 години безплатно, само за картите има намаления, за билетите - не.

Общи условия

Активация на акаунт