Враснал нокът и възпален пръст на крака

  • 31 390
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 942
Здравейте!
Моля за съвет.
Синът ми е на 13 г. От известно време му се възпаляват и двата палеца на краката около ноктите. Ходихме на дерматолог, който  му направи операция за изрязване на част от нокътя. Това чудо обаче рецидивира. Не е за вярване, но вече четири пъти сме правили тези операции за една година. Сега ноктите и на двата палеца са стеснени и от двете страни по цялата си дължина, с цел да не врастват повече, обаче пак се възпали. Страхувам се да потърся хирург. Не бих искала да му вадим ноктите, не знам няма ли някакво лечение. Правили сме промивки с калиев перманганат и стерилни компреси с йодасепт, но това са само временни решения и следоперативни грижи, после пак...  Thinking

# 1
  • Мнения: 5
Здравей, моят приятел има такъв нокът, който му е изрязван два пъти, изцяло. Той казва, че първият път, когато са му го изрязали е оправил за няколко години и му е растял правилно. Но втория път не се е оправил и сега си ходи така - нокътът му е зеленикав на цвят, въобще изглежда ужасно, а палецът му е малко подут и зачервен непрекъснато, даже подозирам, че и някаква гъбичка има по този нокът, защото е един такъв груб и набръчкан. Не знам, може би един добър хирург и малко късмет и може да започнат да му растът ноктите правилно, успех.

# 2
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравей и от мен. Остави ги тия хирурзи!!! Само болка причиняват на децата. Не стига, че самият враснал нокът е болезнен... Ами и нашият син е така. Вече години наред. И на него два пъти така го рязаха, но без резултат. И след това някой ни каза: Премиване със спирт и йод. В началото го правеше много интензивно, сега от време на време. Нещата се поуспокоиха и ги няма онези нечовешки болки. Ако искате опитайте. Иначе каквото друго са ни казвали всичко сме пробвали, но само това даде резултат. Успех!!! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 942
Благодаря за съветите. Аз също подозирах някаква гъбичка, но лекарят, който го оперира е кожен, и то добър кожен лекар, отрече. И аз мисля, че трябва да спрем да режем. Изчетох по форумите разни рецепти с йод, брашно, варен белтък, мас на Вишневски и всякакви такива манджи, смятам да опитвам така. Пък дано като мине пубертета да мине и тая болежка

# 4
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Пожелавам ти го от сърце!!! Hug Защото когато децата ги боли нас двойно ни мъчи... ooooh!

# 5
  • Мнения: 206
Да се включа и аз- с 2бр. врастнали нокти на големите пръсти  на краката. Първия ми се появи при бременността , възпали се и стана страшно- болките са ужасни. Тогава ми помогна компреса с настърган лук , ако не за друго поне облекчава болките. Сега пак ме болят, но аз съм си виновна , все отлагам да започна с лечението.Имам позната педикюристка , която поставя на врастнали нокти едни телчета , мисля , че се наричат шини с които оправи не малко хора. За целта трябва да се остави нокътя да порасне малко (да не е изрязан до дъно) за да могат да се поставят шините .Процедурата трае няколко месеца , като на определен период шините се сменят. Целта е да се притиска нокътната плочка , така че нокътя да расте правилно.

# 6
  • София
  • Мнения: 25
Здравейте,
и аз имам същия проблем от много време Sad Четох за тези шини и мисля да опитам с тях. vivian
би ли казала координатите на твоята педикюристка, която ги поставя. Ще помогнеш наистина много не само на мен, но и на всички, които искат да опитат и това. До сега не успях да намеря такава педикюристка Sad

# 7
  • Мнения: 206
Bella 19 , имаш поща .

# 8
  • Мнения: 2 480
За възпалението-Витасин, за другото не зная.

Общи условия

Активация на акаунт