Гръбначно изкривяване и бременност

  • 2 606
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте бъдещи и настоящи майчета  Simple Smile

Искам да попитам най-вече раждалите мами, които имат гръбначно изкривяване как са раждали и дали бременността им се отразила на гръбнка - т.е. дали изкривяването се увеличило или не се е променило.
В гимназията ми поставиха диагноза сколиоза 2 степен, а след 2 месеца ми предстои раждане, та би ми се искало да знам дали може да раждам нормално понеже хич не ми се иска да е секцио.
Да чукна на дърво, с бебчо нямаме проблеми, а и което ме учудва не ме боли гърбът вообще - надявам така и да си остане  Simple Smile.
Ще съм много благодарна за инфото  Laughing

# 1
  • Мнения: 717
За съжаление не познавам такива майки, но една от майките от компанията е с т.нар. "пилешки гърди" ако се сещаш. Износи си бебето без проблеми и роди без проблеми.

# 2
  • Мнения: 1 753
Аз имам сколиоза. През миналата бременност имах АДСКИ болки в гърба - не можех да работя, да спя... абе беше ужас. Купих си Космодиск и той определно ми помогна, особено през последните месеци. След като родих всичко се нормализира - в смисъл нямах болки в гърба, а и не мисля, че бремеността ми се е отразила зле на гърба.
Сега съм бременна за втори път. Този път адските болки са в кръста, мисля, че пак вследствие на гръбначното изкривяване.

Но не се притеснявай! Бремеността, според мен не влошава състоянието. Радвай се че нямаш болки - просто нямаш никакви проблеми!  Grinning

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз имам кифоза и след раждането яко почна да ме боли гърба. Първо мислех, че е от течението в стаята, но като се прибрахме, продължи.
Сега вече почти не ме боли. Докторът ми каза да не нося аз бебето в кенгуру, за да не се задълбочи работата.

# 4
  • Мнения: 5 577
Не би трябвало да има сериозни проблеми или неудобства.
И аз имам изкривяване, но се старая да се изправям, и това не ми е попречило през бременността и раждането.
Ако не се лъжа дори е 3 степен,  newsm78

# 5
  • Мнения: 3 550
Не пишеш в коя г.с. си. Ако се наложи секцио по други причини, съобщи за сколиозата на анестезиолога, за да се съобрази при поставяне на упойката.

# 6
Благодаря ви за отговорите  Simple Smile
Аз съм в 30 г.с. Надявам се всичко да е наред до края и раждането да мине без усложнения.

# 7
  • Мнения: 171
Имам приятелка, която е с изкривяване на гръбнака, роди секцио и всичко мина ОК.
Не се притеснявай излишно.Желая ти бързо и леко раждане. newsm30

Общи условия

Активация на акаунт