проблеми с окото

  • 786
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Имаме възпаление на едното око, което лекарите обясниха с хремата и поставиха диагноза конюктивит.Първо беше подуто и отделяше секрет.След 2 дни капки/офталмосептонекс  и мехлем иргамид/отока спадна ,но се появи нещо като кръвоизлив,който ме притеснява.Бялото на окото е червено и неизбледнява.Възможно ли е да е нещо по-сериозно,нещо свързано с главата.Мисля си за разни мозъчни болести .Моля някой ,който е по-наясно да ми каже.

# 1
  • Мнения: 1 250
Извинявай, ама какво точно е тонзилита? Това което съм чела е нещо, свързано със способността за секреция. Ако е така - няма ли това с окото връзка с кашлицата?

# 2
  • Мнения: 130
мисля че е вид ангина-лекарката ни много не обяснява

# 3
  • Мнения: 2 332
Преди 2 седмици Йоана боледува от нещо подобно - започна с хрема, леко зачервено гърло, след това - конюктивит на едното око - температура 37,2 - 37,4; и като капак - ухо и температура 38,5 - 39 градуса. Ние лекувахме с капки "Фуситалмик" за очите, онези тъмните капки за нос (как се казваха?), и накрая - заради ухото - "Аугментин" (видях, че и на вас са ви го предписали). Според мен най-добре е да се обадиш на педиатърката и да кажеш как се развива инфекцията - според мен е това, а не тези страхотии които си мислиш - и да отидете на очен лекар.
Успех!

# 4
  • Мнения: 130
Ние днес бяхме при лекарката и от днес е и аугментина,проблеми с ухото имаме и ние.Благодаря ти ,твоите думи ме успокоиха малко,дано да е просто обикновен вирус.В сряда ни викат пак на преглед,дано да има подобрение/от няколко часа не е повръщал/.

# 5
  • Мнения: 2 332
За нищо, пак заповядай  Hug. Нали знаеш - майките все за най-лошото си мислят... Пожелавам вече да не повръща и бързо оздравяване!
П.П. Йоана пи Аугментина 10 дена, въпреки че след първите 4 вече беше повлиял на инфекцията - докторката каза, че се пие 10 или 14 дни.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 170
И ние имахме проблеми с окото пак вследствие на хрема - на нас докторката ни предписа Тобрекс капки за очи. Мина много бързо за два дни, а бебка беше зле, почти не можеше да си отвори окото  Cry

Общи условия

Активация на акаунт