ПРЕКЛАМПСИЯ или токсикоза на бременноста

  • 5 108
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
към края на 8-ия мес. от бременноста  ка4их кръвно 178/130 и му се поду цялата лява страна на лицето.веднага отидох на лекар и също така веднага ме приеха в болница с диагноза- ОСТРА преклампсия.направиха ми секцио по спешност и бебо се роди с натровена кръв, хипотрофи4на/забавено развитие,загниване/,и със силно стомашно-4ревно кървене.лежахме 8 дни в кувиоз на системи и венозно захранване.сега слава Богу вси4ко е ОК...на изписване от болницата ми казаха , 4е при4ина за преклампсията е нарушена функция на бъбреците и да отида да се прегледам при специалист...някой раждал ли е с такава диагноза и ходил ли е на преглед специално за това?? препоръ4айте ми лекар , който да е в 4ас и тия наши неща...

# 1
  • Мнения: 257
какво става ? никой ли не може да се изкаже по "мойта" тема..? в търса4ата открих само бегло споменаване с по 2-3 изре4ения...искаше ми се да споделя с някого , който също като мене ли4но го е изпитал...

P.S.сгрешила съм в заглавието - казва се ПРЕЕКЛАМПСИЯ.

# 2
  • Мнения: 431
Чара мисля че видях някаква друга тема за прееклампсията, даже помислих че е твоята. Ще я потърся и ще ти дам линк. Ти за себе си ли питаш или за детето. Ако е за теб- била съм в такова положение, но при мен нещата завършиха с доброволен аборт в края на 7 месец, поради съмнения, че бебето е силно увредено.

# 3
  • Мнения: 1 428
Здравей!Първо честито бебче.Желая Ви бързо възстановяване.Не мога да ти помогна,но влез в деца с увреждания и хронични заболявания.Там още на първа страница ще прочетеш за същия като твоя случай.И тази майка е родила в осмия и е с преекламсия.Свържи се с нея на лични.Може би тя ще ти помогне,защото се е сблъскала със същото.

# 4
# 5
  • Мнения: 2 755
...препоръ4айте ми лекар , който да е в 4ас и тия наши неща...
Ако има съмнение за увредени бъбреци, обърни се към проф. Панчев - завеждащ Урологията в МА. Отличен специалист е. Що се отнася до прееклампсията, това вече не трябва да те вълнува. Лошото е зад теб. Нали и бебчо е добре?

# 6
  • Мнения: 431
При мен се оказа прекаран остър глумерулонефрит. Изследвания си правих 4 месеца след аборта/раждането. Биопсия ми направи Тогава доц. Киперова от Втора нефрология в Александровска. Последствия- никакви, както се вижда. В последствие- 2 здрави дечица. Но за онова решение още не съм намерила извинение от себе си. Това всъщност няма значение

# 7
  • Мнения: 5 183
Аз имах Прееклампсия, но моят слу4аи е по-друг. Към 6-7 месец много ми се подуваха стъпалата. Беше доста неприятно. Редовно ми изследваха урината, мереха кръвното и т.н. Изведнъж, десетина дни преди термина, се по4увствах ужасно - подувах се, имах ужасно главоболие, едва ходех, отпаднало ми беше ... Отидох на лекар - оказа се 4е имам високо съдържание на албумин /май беше/ в урината и високо кръвно /през цялата бременност нямах подобни проблеми/. Веднага ме взеха в болницата и предизвикаха раждане с епидурал. Даваха ми лекарства за контролиране на кръвното. Наблюдаваха тоновете на бебето, ако се влоши, да ме режат направо.
Родих нормално. След раждането Томи не изплака веднага - пъпната връв беше увита около вратлето. После температурата му запо4на да пада, а аз запо4нах да вдигам температура. Решиха 4е може да има някаква инфекция...Сложиха го в кувиоз за няколко 4аса. Аз все още си седях с катетър. Много те4ност изхвърлих. Не бях ве4е толкова подута...
Никой не ми е казвал да си правя преглед на бъбреците. Наскоро ходих на видеозон със съмнение за поликистозни яй4ници, което се потвърди. Лекарката погледна и бъбреците и 4ерния дроб и каза 4е са наред.

Последна редакция: вт, 18 окт 2005, 13:42 от Maika

# 8
  • Мнения: 5 183
Последствия- никакви, както се вижда. В последствие- 2 здрави дечица.
Силвана, следващите ти две бременности нямаха никакви подобни симптоми, така ли? Интересувам се, защото на мен ми беше първа бременност и ме е страх при втора да не стане по-зле. Не съм много наясно.

# 9
  • Мнения: 431
Псилютно- ни албумин, ни кръвно- то винаги ми е било ниско де. Само редовната анемийка, ам то май неанемичните трябва да ги сложим в "Те са наша гордост".

Има нещо обаче, което така и не си изясних. Между двете деца имам едно мъртво раждане в края на 8 л.м., вследствие на "светкавично" както се разбра, отлепване на плацентата и възел на пъпната връв. Те това не разбрах откъде ми дойде, нямах никакви оплаквания до 8 часа преди да се случи. След обсъждане с лекарите разбрах, че няма връзка с първия инцидент.

# 10
  • Мнения: 257
Между двете деца имам едно мъртво раждане в края на 8 л.м., вследствие на "светкавично" както се разбра, отлепване на плацентата .
не знам дали има някаква връзка, но мене когато ме приеха в "шейново" заради прееклампсията ми казаха - 4е опасността е всъщност  от ОТЛЕПВАНЕ НА ПЛАЦЕНТАТА-от високо кръвно и албумина ,което щяло да доведе до силни гърчове и фатален край за бебето, ако не се овладее навреме...

# 11
  • Мнения: 5 183
[високо кръвно и албумина ,което щяло да доведе до силни гърчове и фатален край за бебето, ако не се овладее навреме...
Ужас!!! Леле, аз изобщо не съм разбрала 4е нещата са 4ак толкова сериозни и е имало такава голяма опасност. Видях 4е лекаря и акушерката в консултацията се спогледаха тревожно при нали4ието на доста албумин в урината ми и високото кръвно, но ... сега 4ак осъзнах колко е било "на косъм" вси4ко...

Последна редакция: ср, 19 окт 2005, 14:32 от Maika

# 12
  • Мнения: 1 416
Здравейте и от мен!
Аз също имах прееклампсия през бременността. Моята бе потвърдена накрая на осмия месец, а след няколко дни последва секцио по спешност. За щастие, родих здраво момиченце, моята Маргаритка се оказа истински боец!  newsm03
Уж нормалната ми бременност, бе следена в Студентска поликлиника (огромна грешка! Close) и на лекарката й се стори естествено, че през първите 5 месеца от бременността повръщам по над 10 пъти на ден. Когато след раждането разучих това-онова за прееклампсията, се оказа, че честото повръщане в началото е характерен симптом на токсикоза. Но, както и да е...
След 5-тия месец, когато кошмарът спря, всичко изглеждаше нормално - кръвно, килограми, ни намек за албумин. Само дето към средата на седмия месец започнах рязко да всигам кръвно, да се надувам с буквално с часове, да ме боли глава и да не мога да ходя по малка нужда повече от два пъти на ден. Последваха три дни в отделението по патологична бременност на Медицинска академия, където не получих нито внимание, нито помощ. Изписаха ме със заръката да се върна по спешност, ако вдигна над 180 кръвно....
За късмет, реших да се консултирам и с близка лекарка от провинцията. Веднага ми бе поставена диагноза "Токсикоза на бременността", откриха ми албумин и ме приеха за още изследвания. Определиха ми планово секцио, за да извадят Бубата, но ден преди нарочената дата, рано сутринта, бебата получи лек гърч в корема ми и тоновете се загубиха. Набързо ме вкараха в операционната и след пет минутки си имах 2-килограмово Маргаритче:D - здравичко и с воля за живот. Е, след прееклампсията малко я позакъсах с бъбреците, но ще го преживея...
Извинявайте за чудовищно дългия постинг, ама историята си е не е кратка и се надявам да бъде полезна за пример как незабелязано може да си имаш токсикоза и това да коства много, недай Боже! Не пожелавам никумо да се случва...
Мерси за търпението!  Hug

# 13
  • Мнения: 257
Е, след прееклампсията малко я позакъсах с бъбреците, но ще го преживея...
лористе, кажи ми какво то4но ти има на бъбреците..на мене ми казаха при изписването от родилния дом- задължително да си прегледам бъбреците, защото от тях идва вси4ко newsm78....така и още не съм ходила

# 14
  • Мнения: 277
По добре не отлагай прегледа на бъбъреците, моята история е подобна, само че всичко започна със бъбречни кризи, последва високо кръвно от края на седмият месец, което регулирах с таблетки, при мен албумина беше сравнително нормален, но началото на деветият месец бебчо му се загубиха тоновете, последва раждане на здрава и нормално доносено 3 кг. момченце. Аз започнах лечение на бъбреците, но се оказа че при мен проблема е образуването на камъни в легенчето на бъбрека, а не в чашката вследствие на което получавам хидронефроза, така че начина е профилактика.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт