имам нужда от успокояване

  • 1 874
  • 15
  •   1
Отговори
мили дами днес ходих на преглед и за жалост разбрах че имам киста,която е доста голяма.аз съм на 19 години и все още не са ми много ясни много от женските проблеми,но с сигурност знам че искам да имам бебче.с годеника ми се опитваме но започва да ме е страх че нещо ще се обърка.много ви моля дамите които имат опит или са запознати с този проблем да ми пишат за да се оспокоя поне малко.благодаря ви предварително Sad

Последна редакция: пт, 21 окт 2005, 14:52 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 39 744
Говори с лекар. Колко е голяма кистата? Аз само съм чувала, че при раждане може кистата да се изчисти, но никога не съм се интересувала от това.

# 2
  • Мнения: 941
аз не съм много наясно но ще ти кажа какъв беше моя случай
когато отидох на гинеколог  със съмнения за бременност ,се оказа че  в десния яйчника имам и бебе и киста, докторът каза че в момента ще оставим нещата така без да предприемем лечение. по нататък кистата изчезна сама, така че можеш да имаш деца но е по добре да се консултираш със специалист какъв е точно твоя случай и дали няма да е по добре да направиш някакво лечение преди бременност

# 3
  • Мнения: 804
 След като вече знаеш за проблема е най-добре първо да се лекуваш и тогава да започнете с опитите, имате много време пред вас Hug Моя позната има кисти, тя първо се лекува и след това забременя, така че няма проблем Peace Успех ! И непременно се консултирай с лекар ! newsm51

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз имах същия проблем,оперираха ме и отстраниха кистата и след около година решихме да имаме бебе.Аз мислех,че няма да е лесно-,но за наша радост забременях веднага.Затова не се притеснявай,излекувай се и пак ще имаш бебе!Желая ти късмет  bouquet

# 5
kistite sa mnogo cesto sreshtan problem .poniakoga  se poiaviavat i izcezvat ot samosebe si - v smisal tiahnata poiava e svarzana s cikala. poniakoga obace sa po-uporiti i se nalaga da se lekuvash - i ako ne izcezne i s lekarstva, to togava se maha po operativen pat. no tova ne znaci, ce tova shte ti popreci da imash deca - prosto parvo se zaemi s neia za da ne ti e pritesneno i sled tova smelo zapocvaite s bebeto. uspeh

# 6
  • Мнения: 2 327
Аз имах не една, а много кисти - поликистоза на яйчниците. Но се излекува и в последствие не съм имала проблеми.
Но зависи от кистата наистина. До колкото знам са няколко вида. Едните могат да изчезнат от само себе си, но другите не. По-добре се консултирай с лекар, ако трябва и с повече от един.
Но не се притеснявай - няма да има проблем с бебеправенето Simple Smile

# 7
  • Мнения: 733
Няма страшно. Ако имаш възможност да доидеш до софия се обади ще те пратя при невероятна специалистка която дава всичко от себе си, за да може да си имаш бебче  Hug. Най-добре е да обърнеш внимание на кистата, а бебчо сам ще се появи Wink. И ако някой ти каже, че неможе заради кистата да имаш бебче не му вярвай. Пиши на лично ако искаш да ти дам координатите на мойта лекарка. Все пак 3 миоми ми извади, а те са по зле от киста доколкото ми е известно, и сега в мен дивее едно бебче newsm68 newsm44 Спокойно ще си имаш бебче.

# 8
  • Мнения: 1 259
Искам да ти кажа да не се притесняваш излишно.Това е често срещан проблем.Аз самата имах киста,голяма откриха ми я когато бях във втория месец.В 7 месец изчезна.

# 9
  • Мнения: 335
mili dami dnes hodih na pregled i za jalost razbrah 4e imam kista,koqto e dosta golqma.az sum na 19 godini i vse o6te ne sa mi mnogo qsni mnogo ot jenskite problemi,no s sigurnost znam 4e iskam da imam beb4e.s godenika mi se opitvame no zapo4va da me e strah 4e ne6to 6te se oburka.mnogo vi molq damite koito imat opit ili sa zapoznati s tozi problem da mi pi6at za da se ospokoq pone malko.blagodarq vi predvaritelno Sad
Ne se pritesnqvai,az kato se usamnih 4e sam bremenna otidoh na lekar i se okaza 4e ne samo 6te 4akam beb4e,no i 4e imam malka kista na leviq qi4nik,no s te4enie na bremennosta mi pretpolagam 4e e iz4eznala,za6oto pove4e nikoi lekar ne mi kaza ni6to za neq.Predpolagam 4e tia si e bila tam otdavna,no tova ne e popre4ilo da zabremeneq.No spored men e po dobre da popita6 ginekologa si kolko e goliama i dali moje da e pre4ka za zabremeniavaneto ti.Jelaq ti uspeh i skoro6no bremeneene  bouquet

# 10
  • Мнения: 177
Спокойно. Аз половин година преди да забременея имах запушване на едната тръба... Остави болките, тъкмо се бях омъжила... НО моят гинеколог е суперски и ме оправи само с лекарства, без да се наложи да ме режат. Никога обаче не съм се съмнявала, че няма да забременея. Пнякога и психологически са причините да не стане вднага това. Спокойствие. Та ти си само на 19. Аз родих на 30!
А и кистите на яйчниците понякога (често!) сами се резорбират. 

# 11
  • Мнения: 2 807
Със съвет от личен опит не мога да ти помогна.
Съветвам те обаче да отидеш на преглед, за да може гинеколог да прецени дали е удачно да правите опити да забременееш сега, когато кистата още е там, или трябва първо да я махнат, било то оперативно, или само с лекарства.

Няма за какво да се притесняваш, има толкова много жени и с големи, и с много кисти (само аз имам няколко такива приятелки  Wink), които след това бързо са забременявали и в момента има здрави и прекрасни дечица Hug

# 12
  • Мнения: 213
Здравей! По въпроса с кистите мога да ти развия цял трактат. Наистина могат и сами да се резорбират, но могат и да са упорити.Както при мен. Откриха ми поликистозни яйчници на 23 год. Ходих при много лекари, диагнозата се потвърди. Оттогава все ме лекуват с противозачатъчни (имат и + и - ефект) но кистите са си тем. Някои лекари дори казаха че няма да мога да имам деца. това ме изплаши много и едва ли не ми стана фикс идея. В момента на забременяването пак бях с доста напреднала поликистоза и лекарката отново искаше да ме подлага на противозачатъчни. но на мен ми беше писнало от тях, ефект почти не виждах (след близо 5 год. лечение) а исках много бебе. Лошото при поликистозата е че макар да имаш мензис, това не означава че си имала педи това овулация, и въобще овулациите са много, много нарядко. Но в моя случай, след порадната диагноза след 10 дни разбрах че ще ставам майка.
Така че не се стряскай. Отиди и на други лекари. Моята в София е много добра, специалност са и тези неща, ако искаш пиши, ще ти дам координатите й. Тя май е най-добрата в Б-я пък и не взима чак непоносимо скъпо.
С операциите, мога да ти посъветвам да не бързаш, даже само в краен и наложителен случай.
Хайде сега спокойно и не го мисли. Успешно бебеправене.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
При мен от малка имам проблеми с яичниците и кисти ...забременях и родих едно здраво бебе,след секциото доктора който ме оперира обаче каза,че съм имала някакви сраствания в корема си в следствие на прекараните настинки последвани от инфекций и кисти който не съм лекувала..4 месеца след секциото ме оперираха и от апандисит и същевременно са ми спукали 2 кисти в десния яичник,но ми казаха,че и в левия със сигурност имам и трябва операция Confusedаз не съм се решила на операция,но си знам че са там защото доста ме боли от ляво при това доста често...
Та така де можеш да имаш деца ,но най- добре слушай докторите и се лекувай защото кисти всякакви Crazy
Сестра ми вече с години я лекуват от кистозни яйчници..дай Боже и при нея да има една нормална бременност Praynigи на теб ти го желая от сърце.
Успех

# 14
  • София
  • Мнения: 2 671
Кейси,
и аз да се присъединя към дружния възглас от по-горните мнения - обърни сериозно внимание, консултирай се с гобър специалист. (ако тръгнеш да идваш насам мога да ти дам името на такъв  от Шейново). От личен опит те съветвам, защото и мен ме диагностицираха в най-обинковената квартална клиника, аз не обърнах внимание и след известно време ми направиха операция по спешност! Слава Богу, всичко мина добре, но без да те плаша не винаги е така, когато игнорираш проблема. Иначе, дори да ти се наложи операция - не е нищо кой знае какво, на колко жени им се е случвало и са си ок след това  baby_neutral!
Така че, горе главата, не се паникьосвай Wink, но приеми сериозно нещата!

Общи условия

Активация на акаунт