Кървене на венец, какво ще препоръчате?

  • 3 048
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 212
Значи от известно време периодично, един венец ми кърви, само и единствено той...не постоянно а така от време на време...нямам болки, нито някакво очевидно възпаление, подуване или нараняване, но си кърви...Аз го третирах досега със смрадлика сварена, знам и за Сандрин отпреди като кръвоспиращо...но ако знаете нещо друго, ще съм благодарна да ми кажете или ако имате идеи защо така се получава.../на зъболекар не съм била, защото все си мисля, че е единично и ще ми мине ама ако продължи май ще се наложи да отида..../

# 1
  • Мнения: 9 063
Бих ти препоръчала да ползваш паста за парадонтоза, обаче ако е само на едно място кървенето... newsm78 И аз имам така на едно място само- не кърви, но е зачервено много, не ме боли зъбът или венеца, но си е червено, стоматалогът ми не го намери за кой знае какво Rolling Eyes Така че ако искаш и ти отиди зна зъболекар, иначе пасти един куп мога да ти препоръчам, приятелят ми е с кървящи венци и вече съм спец Crazy Но не знам доколко е удачно в твоя случай...

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз пък бих ти препоръчала зъболекар. Последния път точно зъболекарката ми разказваше,как пациентите масово определяли кървенето на венец като дребен проблем не отивали навреме.

# 3
  • Мнения: 918
Чистила ли си си скоро зъбния камък, много често той причинява кървене.

# 4
  • Мнения: 3 251
Купи си "Лакалут" /паста от червеният вид и вода/, при мен подейства , след съвет със зъболекарката ми . Имах "джоб" и след 2-3 дренажа , започнах да й мрънкам за нещо по- лесно , че слизането ми до центъра е свързано с  осигуряването на гледач за децата.

# 5
  • Мнения: 2 212
Благодаря ви, значи сигурно ще ми се наложи да отида да го погледнат, защото май когато ям нещо по твърдо или както одеве чоплех слънчоглед и след това много време ми кървеше...това ме навежда на мисълта че може да има нещо в пространството между двата зъба или от вътрешната страна на този, чийто венец кърви, което аз не виждам...чистих ги и с конец и нищо не усещам да има, ама знам ли...иначе зъбен камък нямам /слава Богу поне това/

А между другото да използвам темата и друго да ви питам пак за зъби, напоследък ми се случва като изляза навън и от студения въздух, особено като има вятър ме заболяват горе зъбите, една такава тъпа неприятна болка само от въздуха и ми е много странно..вече незнам какво става, явно зъбите ми са много чувствителни...на вас това последното случвало ли ви се е?

# 6
  • Мнения: 9 063
Да, на мен ми се случва Grinning Мене ме болят и от студена храна като цяло...

# 7
  • Мнения: 2 212
Да, понякога наистина знам, че от студено или пък от много топло болят, така както от сладкото...но пък чак от студения вятър...не ми се беше случвало ooooh!

# 8
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Чистила ли си си скоро зъбния камък, много често той причинява кървене.
Абсолютно вярно - от зъбния камък е.Иначе за профилактика - пробвай пастата "Лакалут" за парадонтоза или "Пародонтакс" - малко по-скъпи са, но и ефектът е временен.
Абе най-добре иди на зъболекар.

# 9
  • Мнения: 9 063
лакалут е по-добра от парадонтакс, нищо че втората е по-скъпа Wink

# 10
  • Мнения: 2 755
....Благодаря ви, значи сигурно ще ми се наложи да отида да го погледнат, защото май когато ям нещо по твърдо или както одеве чоплех слънчоглед и след това много време ми кървеше...това ме навежда на мисълта че може да има нещо в пространството между двата зъба или от вътрешната страна на този, чийто венец кърви, което аз не виждам...чистих ги и с конец и нищо не усещам да има, ама знам ли...иначе зъбен камък нямам /слава Богу поне това/...
Ами най-вероятно може и някоя люспа от семката да се е забила във венеца и няма как да я почистиш с конец. При чоплене на семки, при "феновете на този спорт" често се получава и абразия на предните зъби, дори в стоматологията е ясно описано и придружено със съответните илюстрации.
За зъбният камък. Може и да имаш зъбен камък, но да не го виждаш, защото той може да бъде и подвенечен. По принцип причините за кървене на венците могат да бъдат : пародонтоза, "джоб", зъбен камък и т.н. Коя е причината в твоят случай може да ти каже само стоматолог.
За пастата за зъби. "Лакалут" е най-добрата паста ( за този проблем ) на нашият пазар.
За чувствителни зъби ( пишеш, че от студеният въздух, зъбите те болят ), най-доброто на пазара е "Сензодин".

Общи условия

Активация на акаунт