Здравен въпрос

  • 1 002
  • 14
  •   1
Отговори
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Преди седмица докторите ми казаха, 4е 6титовидната ми жлеза не функционирала и това се дължало на бременноста. Сега взимам лекарства и най-ло6ото е 4е може да се наложи да ги вземам цял живот. Казват, 4е се сре6тало 4есто след ражданията и въпроса ми е дали някой знае не6то пове4е за това заболяване?

# 1
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
П. С. : Искат да ме вкарват в болница под наблиудение застото се изпадало и в кома, но никой не ми казва какво сте стане с моето бебе и кой сте ми го гледа.

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мамо Смърф,съжалявам много за тая неприятност Confused Не знам ниЩо по твоя въпрос  Confused,но заЩо не пробваШ да питаШ и във форума Здравословни проблеми  Thinking Както и да е стискам палци вси4ко да се разреШи по възможно най_добрия и бърз на4ин Peace  bouquet

# 3
Гадно си е това заболяване. Сестра ми вече 8 години е на хапчета. Но при нея е хиперфункция на щитовидната жлеза. До сега се поддържаше с хапчета, но положените се позатегна, предложиха й операция, но тя за сего отказва. При нея лошото е, че няма все още деца и ако направи тази операция никога няма да има, защото живота й продължава на подръжка от хапчета. Ако не се вземат мерки наистина положението може да се влоши много - при сестра ми например вече е засегнато и сърцето. Sad
 Най-добре е наистина в здравният форум да попиташ. Там влизат и лекари.
Мога да ти дам тази информация само Embarassed
Домашен лекар
Хиперпаратиреоидизъм
Ендемична гушавост

# 4
  • Мнения: 1 017
няколко не6та може да са, ам ане се бой преди да се е установило то4но  bouquet
то4на диагноза може6 ли да даде6? (имам предвид то4но медицинксо наименование). ако иска6 на ли4ни Hug

# 5
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Диагнозата е Тироидит постпартум.
Явно на бг 6те е хипотироидит  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 194
Здравей, писах ти на лични, но исках само да те успокоя ако мога , че в това което прочетох за твоя проблем, този вид хипотиреоидизъм  е временен и преходен. Може би няма да се наложи дч пиеш лекарства цял живот.

# 7
  • Мнения: 1 017
моля да ме извини6 ако говоря "поу4ително"  Hug, съвсем не го искам.
та зна4и, теиреоидит е всяко възпаление на 6тит. жлеза. при4ините оба4е може да са разли4ни. постпартум показва, 4е е не6то слу4ило се след раждането. това, което 6те направят в болницата е да разберат преходно ли е състоянието, централно ли е (6титовидната жлеза се регулира от хипофизата, мъни4ка жлези4ка в мозъка), и то4но какви хормони трябва да се пият.
не се бой, като уто4нят вси4ко, 6те се успокои6. много пъти това състояние е преходно...(следродилен стрес например...) може и да се наложи да пие6 по дълго лекарства. важното е да се уто4ни, за да не го мисли6   bouquet

# 8
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Лекарите са по4ти 100% сигурни, 4е 6те пия лекарства. Но мен ме пла6и факта, 4е много набързо ми поставиха диагнозата, за 5- 10 мин. и ме е страх от усложненията за които про4етох.

# 9
  • Мнения: 713
Как така много бързо ти поставиха диагнозата, не ти ли направиха кръвен тест за да проверят дали жлезата функционира?

# 10
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Направиха, разбира се, но резултатите ми са десетки пъти над максималните норми. Знам 4е има много разновидности на болестта, затова се опасявам от нето4на диагноза.

# 11
  • Мнения: 1 017
има не6та в медицината, които са по ясни от други...имам предвид, 4е ако наистина резултатите ти от тестовете са така показателни, може би няма нужда да се съмнява6  и тревожи6 за неправилно поставена диагноза...Rolling Eyes
а ина4е, пак ти казвам да не се притеснява6 ужасно много, сигурно ти се е свило сър4ицето  newsm51
съвсем е възможно това да е преходно...стискай зъби малко и мисли за хубави не6та, колкото ти е възможно  Hug
а ние тук 6те ти помагаме я със съвети, я с прости4ко окуражаване   love001
питай вси4ко, което те тормози  Hug

# 12
  • Мнения: 2 292
Privet Mama Strumpf,
Nesto ne mi raboti kirilizata na tozi komputer, izvinjavaj.
Na men sa mi pravili izsledvaniq s ujasni rezultati koito pri povtorni izsledvaniq ne sa se potvurjdavali.
Na muja mi mu kazaha predi 2 sedmici pri edni kruvni izsledvaniq - mnogo niska funkcija na stitovidnata jleza, visok holesterol, nisuk hemoglobin ... Napraviha susutite izsledvaniq v drug kabinet i se okazaha ne tolkova losi a ze e na granicite ...
Naüpraviha mu skreening s ultrazvuk - ne otkriha vuzli i kisti samo nqkakvo zeno petno, zatova predpolagat ze e imalo infekciq njakakwa moje i grip ili nesto koeto da e zasegnalo jlezata. Sega ste pravjat izsledvaniq pak da se vidi v krajna smetka koi sa vernite rezultati za da mogat da dadat pravilnite lekarstva i sled 3 meseca ste proverqt pak dali se e izlekuval
Ta iskam da ti kaja ze e hubavo da ides v bolnizata i da ti napravjat dobri izsledvaniq - rezultatite moje da sa dalez po-dobri.
Uspeh

# 13
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Благодаря ви моми4ета!   bouquet
В о4акване съм на майка ми, която 6те дойде от БГ да гледа бебока, и ако предложението на лекарите е о6те в сила - 6те искам да вляза в болница за допълнителни изследвания. О6те веднъж ви благодаря, за това 4е ми вдъхвате сила и доверие и позитивни мисли!   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 017
много, много се радвам, 4е 6те има6 и физи4еска, и емоционална подкрепа от близък 4овек  love001  love001
има6 си нас тук, но си е друго мама да дойде, и да знае6, 4е може6 да се довери6 и да има6 практи4еска помо6т за най важното съ6тество за теб в този миг  Hug
успех и много позитивни мисли   love001

Общи условия

Активация на акаунт