кърмаческа стачка ли е това или..?

  • 351
  • 4
  •   1
Отговори
  • Pernik
  • Мнения: 111
Здравейте момичета,
казвам се Ани и имам син Марио. Марио се роди 1 месец по-рано от предвиденото и седя 10 дни в кувиоз. Когато го захраниха в болницата се цедях и давах кърма. Като се прибрахме в къщи успях да го накарам да засуче. Преди 3 седмици започна да огладниява много начесто и аз реших че ми спира кърмата. Започнах да се цедя и да му давам от шише. В крайна сметка кърмата ми се увеличи много, започна да тече много по силно. Ако преди изцеждах 120 мл за 30-40 мин то сега го правя за 3-5 мин. Реших да върня Марио към гърдата си но той суче само 5 мах 10 мин и след това ме бута и пищи като се опитам да го кърмя даже повръща. Незная дали просто успява да се нахрани за толкова кратко време или стачкува или съм го отбила, но огладниява на 3 даже на 4 часа. От форума разбрах за тази кърмаческа стачка та реших да ви попитам дали моя случай е такъв и ако да как да се преборя. Исках да ви питам още понеже е раздразнителен че не може да заспи и като го сложа по корем засипва на секундата, но се притеснявам дали е редно да спи по корем и дали не е опасно?

# 1
  • Мнения: 1 586
Чудесно е, че малкият пак е засукал. Според мен детето просто се наяжда много бързо, щом за 3-5 минути успяваш да изцедиш това забележително количество кърма Simple Smile А и по-рядкото огладняване също е знак за достатъчност на кърмата.

Най-вероятно сте минали през период на усилен растеж, когато неправилно си решила, че ти спира кърмата. Правилното поведение в такава ситуация е да кърмиш колкото често поиска бебето. По този начин то само регулира кърмата в съответствие с нарастналите си нужди. Толкова малко бебе не може да се отбие по собствена инциатива, не се притеснявай Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ани,писах ти на лични,но от това ,коетои сега описваш ми се струва,че нямате кърмаческа стачка,а просто бързо се наяжда.Пиши и как сте с наддаването и дали пълни често памперсите.Нормално е да огладнява на 3 часа,да не говорим за 4.Според мен още е рано да спи по корем,но пък ,ако това е единствения начин да се успокои,можеш от време на време да го правиш.Давай на Марио да суче винаги ,когато поиска и ,ако пълни често памперсите,значи се храни достатъчно добре.Успех!!!

# 3
  • Pernik
  • Мнения: 111
ох чета из форума и ми се плаче. Толкова ме е яд че нямах време по отрано да се заровя в нета. Благодаря ви момичета че толкова бързо ми отговорихте. Марио пълни редовно памперсите и пишка и ака (ака по малко от преди но 2-3 пъти дневно) Кърмя го през горедолу 3 часа, но започвам да си мисля че успява да спи толкова много защото му давам биберон, а той е гладен. Все си мисля че ако е гладен ще реве, а той спи. Номера с тъмната стая го опитах и действа. На предишното хранене се държа перфетктно и съка и спа около 1/2 час, но след това започна да връща храна и аз се чудя дали пък сега не е преял, защото ако е успял да се нахрани пък го повърне всичкото то пак никаква работа не съм свършила Sad направо вече започвам да полудявам лутайки се от едната към другата крайност. Всички в къщи вече са вдигнали ръце от мен, аз пъшкам че гърдите ми са пълни с мляко и че детето ми е гладно. Kолкото до натдаването той се роди 2750 а сега е 5360, но това кратко хранене е отскоро и чакам следващата консултация за да видя дли натдава нормално.
сега твърдо съм решила да махна бибероната, защото от всичко което прочетох тя доста обърква нещата. Въпреки че аз от самото начало та и до сега го кърмя със силиконови зърна защото едната ми гурда е оперирана, зърната ми са малки и така му е много по лесно, но пък като пусне зърното после едва успявам да му го пъхна пак в устата защото силикона пада... и изобщо нащо не е кърмене а борба  Sad

# 4
  • Мнения: 1 586
Не е късно, не се притеснявай. Още ти е малък бебока, бързо ще свикне на евентуални промени в начина на хранене. Правилно си се ориентирала за биберона. Махни го,  както и водата и чая, ако даваш. Нека цялото сукане на бебето да е на гърдата.

Не се притеснявай и от повръщането. Нормално е кърмачетата да връщат мляко, ако са поели по-голямо количество. Щом наддава добре, няма причина за тревога.

Предполагам с малко упоритост може да махнете и силиконовите накрайници. Има известен риск за недостатъчна стимулация на гърдите с тях, както и от привикване на бебето към тях. Но и с накрайници някои майки кърмят доста време.

Приятно и спокойно кърмене ви желая! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт