Имат ли значение бибероните и шишетата?

  • 448
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте!
Малко странна тема за този форум, но само на пръв поглед!
Имам приятелка, на която се налага да се върне на работа другата седмица, а нейният юнак е само на два месеца и малко. Тя смята да се цеди и три от храненията през деня да са с кърма от шише, а другите три от цица. Бързам да спомена, че младежът си хапва добре през деня, като е на нещо средно между режим и поискване - когато се събуди, което е на интервал от около 3-4 часа. А нощем не се буди изобщо от няколко седмици. Абе бебе по учебник Heart Eyes!
И днес мойта дружка се обажда и пита - трябва ли да търся специални шишета за "кърменето" през деня? По мой съвет тя ползва най-обикновените шишета на Нук със силиконови биберони за вода и чай против колики (знам, че вие тук не одобрявате даването на вода преди шестия месец, но ако може затворете очи за това "прегрешение"). И бебето си е свикнало с тях, така че според мен няма нужда сега да търси други. Но тя се притеснява, че анатомичната им форма и силикона са далеч от зърното на гърдата й и че той може да се отбие по-бързо така. Виждала съм, че тук има доста работещи/учещи мами и сигурно имате опит по въпроса. Опитах се да погледна напред-назад из форума, но времето ме притиска, имам една пералня дрехи за гладене, така че реших да изнахалствам с нова тема  Embarassed Надявам се да ни помогнете Praynig

# 1
  • Мнения: 35 891
анатомичната им форма и силикона са далеч от зърното на гърдата й

за нукските шишета се казва, че са най-близки като форма до гърдата, по-скоро до това, на което става зърното в устата на бебето
не мога да преценя дали бебо ще са отбие, но няма нужда да сменя бибероните, с всички шансът да се отбие е еднакъв

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След като бебето си е свикнало с тях и досега е съвместявало без проблем пиенето от шише и сученето на гърдата,е малко вероятно да се създаде проблем.Няма смисъл да ги сменят - формата на шишето пък няма абсолютно никакво значение,ако ще правоъгълно да е Laughing
Но е важно бибероните да са с най-малката дупка - която е за вода,за да не свиква бързо-бързо да се наяжда и да се нерви на гърдата.

# 3
  • Мнения: 127
Благодаря ви много! И аз й казах същото вчера, но все си е друго да го чуя и от още две места Laughing Виж за дупката на биберона не бях се сетила, но пък те и бездруго от самото начало си ползват бибероните за мляко, с които се продават шишетата, за да му дават чай и вода. Приятелката ми чак вчера се усети, че всъщност съм й казала да си купи и биберон за вода и че още не го е ползвала  Simple Smile Дано Тео да оцени по достойнство всичко, което се прави в негово име и да не забрави циците на мама, защото те са си и с други предназначения, които липсват на което и да било шише  baby_neutral

# 4
  • Мнения: 3 818
Аз ползвам такива биберони- на Нук-когато оставям бебата, понякога като излизам навън и не искам да я кърмя. Прави ми впечатление, че детето си полага доста усилия да суче и от тях, тоест не й тече наготово кърмата, та да се отучи от гърдата, което за мен е голям плюс. Имам и разни обикновени биберони, но те текат много по-обилно и тя не ги иска.
Така че и аз не смятам, че е необходимо да ги сменява.
Успех на приятелката ти! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт