Секс в 8 месец. Да или Не?

  • 24 862
  • 27
  •   1
Отговори
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Скъпи настоящи и бъдещи майки, моля да ми кажете дали е опасно да се прави секс в 8 месец. Мъжът ми се е притеснил и изобщо не иска и да ме докосне. Дочул отнякъде, че било опасно за плода и кара на "самотек". Хайде помогнете, че и аз не съм наясно.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ние правихме.Не е опасно освен ако нямаш излишна забрана от лекаря и ако всичко протича нормално.На едно място някой беше писал,че няма проблем да се прави секс, докато ти изтекат водите, дето има една дума.Стига да не ти пречи коремът, да имаш желание и да се чувстваш конфортно. Wink
Но за да си по-спокойна,можеш да се посъветваш с гинеколога си,който има най-добра представа за състоянието ти.

Последна редакция: ср, 19 окт 2005, 12:31 от yulinga

# 2
  • Мнения: 46 434
Наистина до изтичането на водите е безопасно, след това може да се получи инфекция, защото бебето вече не е защитено. Но това важи, когато няма забрана от лекар, вашия какво казва? Споделете с него притесненията си, така и ти ще си спокойна, а и мъжа ти ще го е чул от лекар и няма да се притеснява толкова  Grinning

# 3
  • Мнения: X
 Не е опасно изобщо, стига да не се вихрите много. И моя мъж уж казваше че го е страх.....и след всички успокоениия които получи и от лекаря даже...просто стигнах до извода, че може би вида на ....леко тромаво женско тяло в доста напредлана бременност може би не е най-привлекателния обект на желания:) което не е никак странно де;) и аз да бях на негово място и аз нямаше да искам Simple Smile Въпреки че го склоних все пак в 8-мия месец веднъж и ми беше за последно до края:) сега наваксваме!:)

# 4
  • Мнения: 4 187
Да  Flutter! Ако всичко е наред не виждам причина от излишно въздържание  Rolling Eyes! Мен така ме тресеше хормона ,че  определено имах нужда от такъв вид разтоварване  Crazy!

# 5
  • Мнения: 129
Да мъжете са много страхливи, и моя казва6е 4е го е страх да ме пипа, за да не ме пореди нещо,и благодарение на мойте настоявания успявахме да правим секс веднъж седми4но. Нямахме проблеми.
Ако бременноста е нормална мисля че нямате проблеми, стига да не прекалявате.

# 6
  • Мнения: 949
Говори с наблюдаващата ти лекарка,ако тя каже ,че всичко е наред-правете!
На мен ми забраниха още преди месец.

# 7
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 160
Ние пък правехме най-редовно секс до края-1ден преди да родя.
Беше ни много хубаво и на двамата. Незнам какво беше станало с мен , но имах доста завишено желание за секс по време на цялата ми бременност за всеобща радост.Трябва да спомена ,че имах безпроблемна бременност и бях качила малко килца отгоре и се чувствах OK!

# 8
  • Мнения: 287
Ние пък правехме най-редовно секс до края-1ден преди да родя.
Беше ни много хубаво и на двамата. Незнам какво беше станало с мен , но имах доста завишено желание за секс по време на цялата ми бременност за всеобща радост.Трябва да спомена ,че имах безпроблемна бременност и бях качила малко килца отгоре и се чувствах OK!

И ние така, само че последния път 4-5 часа преди раждането (планово секцио)

# 9
  • Мнения: 2 807
Разбира се, че може, в случай, че няма противопоказания, но ти не пишеш за такива  Wink

# 10
  • Мнения: 8 505
Няма страшно,спокойно.Щом нямаш забрана от гинеколога.А досега правили ли сте секс,в смисъл от скоро ли не правите или от по-отдавна.Защото съм чувала (колко е вярно не знам,но има известна логика),че ако по някаква причина известно време не сте практикували,има риск за преждевременно раждане.Но както вече писах,само съм чувала и не знам какъв е източника на тази информация.Най-добре се колсултирай с гинеколога си за твое и на мъжа ти успокоение.
А иначе ние правихме секс до края и пак успях да пренося Wink

# 11
  • Мнения: 888
V interes na istinata i az smqtam 4e nqma ni6to lo6o v tova da pravite sex v 8 mesec! Makar 4e pri men se polu4i taka 4e rodih prejdevremenno/v 7mesec/, koeto se dulji oba4e ne na samiq akt, a po-skoro na lekarska nemarlivost ili neznanie, tuj kato lekarkata mi sled vsi4kite pregledi ne e vidqla 4e imam razkritie i bi trqbvalo da se pazq!A az ne sum imala problemi prez bremennostta...!   

# 12
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Да Wink!...Стига да не ти пречат килограмите, както бях аз Embarassed

# 13
  • Мнения: 2 609
Да Party.Аз качих малко килограми и имах лека бременност и нямахме проблеми да правим секс до края Wink

# 14
  • Мнения: 528
Щом го искаш и още си с тапа и не са ти изтекли водите може,но ако леко те заболи поспри за малко и продължете.Поне при нас беше така.Ние правихме секс три дена след като го преносих бебо.Казаха ми че ако правиме секс и мъжът ми да свършва в мен-извинявам се за израза но е така по бързо ще родя.Бих казала глупости защото го родих 4 дена след това.

Общи условия

Активация на акаунт