как да излекувам стафилококи в нослето?

  • 6 165
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 677
Странните стафилококови бактерии откриха в нослето на бебо слод 1 седмица хрема.предписаха ни BACTORBAN NASAL- кремче за в нослето но след още 1 седмица използване не помогна много а струва 25лв!!!
Ако някой е имал такъв проблем моля да ми каже ефективен лек

# 1
  • Мнения: 417
Взиман ли е носен секрет за изледване преди да ви предпишат бактробан?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 677
Взиман ли е носен секрет за изледване преди да ви предпишат бактробан?

Не нищо не е взимано от нослето, но мен ме лекуваха в болницата преди и след като родих от такива бактерии

# 3
  • Мнения: 417
Моята дъшеря е носител на стафилокок ауреас. Имаше го на три пъти досега в носа. Излекувахме го /естествено докато нещо не го активира пак/ точно с бактробан. Направете антибиограма на носен секрет и вижте точно за какво се се отнася и точно кой препарат му влияе. Иначе стреляте напосоки, може да е резистентно точно на антибиотика в бактробана.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Има и други теми за стафилококите в форума, но на Али ги лекувахме с мазане с Трипофлавин и после ваксина Анаста. След това не проверих пак с изследване дали ги има още, защото други доктори казват че стафилококите се израстват. Но мисля че още си ги има..

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
Заведи детето да вземат секрет, за да си сигурна, че е стфилокок, а не нещо друго и после хомеопатия.

# 6
  • Мнения: 1 091
За да си сигурна, че са стафилококи, трябва да се вземе секрет от нослето. Но дори и да са, няма страшно, често децата ги имат в нослето без да са опасни. Ние сме ги лекували с Гентамицин капки за очи, които се капят в нослето. Но все пак се консултирай с лекар. Бярзо оздравяване ви желая!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Какви са показанията, когато едно дете има стафилококки?

Хрема ли, какво точно, обяснете, что-то и аз се съмнявам за нещо подобно, но като не знам...

# 8
Mili,maiki nie sme na edin mesec i imame problemi s nosleto.Mnogo nie zapy6eno i nemogem da spim.Dosega sme na fiziologi4e rastvor,a dnes probvaxme i s vitamin C.No nima rezyltat.MNOGO VI MOLQ,ako nikoi znae ne6to ifikasno za nas neka mi pi6e.BLAGODARQ PREDVARITELNO.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Като гледам не сте пробвали морската вода "Стеримар". Тя втечнява секретите и после с аспиратор може да  пробвате да почистите. Но не вземайте на Камера, не се получава. На Чико е по добър.

# 10
  • Мнения: 972
Трябва да се вземе секрет от нослето и да се изследва. В зависимост от резултата има една лаборатория където правят лекарство специално за случая. Някъде в редута беше.
Наскоро една позната прави лекарство за сина си. Като го сложи се излекува за нула време. А преди това постоянно му течеше носа.

# 11
  • Мнения: 1 214
През юни бяхме със стафилокок-Пневмо мисля,че беше.Направихме антибиограма и тя показа ,че необходимият антибиотик е Бактобран.Още с второто намазване запушването и секретите изчезнаха.Продължих да мажа нослето два пъти дневно в продължение на 10 дни както трябва.
Та мисълта ми е,че правилно ли е изписан антибиотикът действието му е почти моментално и  състоянието се подобрява значително.

# 12
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
След два месеца хрема на моята взеха секрет и излязоха Стафилококи. Това стана при заместващ лекар, който предписа бактробан. Стафилококите изчезнаха и се появиха гъби в устата. В природата нищо не се губи както каза нашата педи. Едно сме изчистили и веднага друго се е наместило. А и нямало нужда да ги лекуваме, че 70% от населението имало стафилококи и нямали проблем.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 280
Искай да му вземат проба от нослето
При на свзеха проба и съглано нея от ХЕИ бяха казали с какъв антибиотик да го третираме (бяха няколко) и педито ни изписа BACTORBAN NASAL. След като мина периода ан мазане пак взехме проба за да видим дали се е изчистило нослето. Педиатъра каза е може да не стане от първия път т.к. стафилококите били упорити.
 

# 14
  • Мнения: 35 961
В природата нищо не се губи както каза нашата педи. Едно сме изчистили и веднага друго се е наместило

мдам, моята щерка замени стафилококите със стрептококи

Общи условия

Активация на акаунт