Рецепти за ЧИЙЗ КЕЙК

  • 97 906
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Моля, напишете ми рецепти за чийз кейк......Не очаквах,че моите ще харесат подобно нещо, но правих Жирафа на Мариета и много харесаха "това бялото"......

Нека съберем на едно място тези рецепти в тази тема. Благодаря ви! Hug

# 1
# 2
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ох, аз имам много събрани, все от форума  Peace

Чийзкейк

Продукти:

2 пакетчета бисквити
125 г /пакетче/ масло
400г /голяма кофичка/ заквасена сметана
захар на вкус
конфитюр от череши, ягоди, малини или др.плодове

Начин на приготвяне:
Бисквитите се смилат на прах.
След това се омесват с маслото, докато стане като тесто.
Разстила се в подходящ съд.
Сметаната се разбърква със захарта и се изсипва върху бисквитения блат.
Най-отгоре се намазва с конфитюр.
Слага се в хладилника, за да се стегне

Ягодов чийз-кейк 1 вариант

Смиламе 2 пакетчета обикновени бисквити. Разтапяме половин опаковка маргарин /100ина грама/ и го добавяме към бисквитките, слагаме щипка индийско орехче и половин кафена чашка пудра захар*.
Разбъркваме добре до хомогенна смес, след което разстиламе във форма - или тавичка. Намазваме обилно с ягодов мармалад или сладко.

Взимаме буркан компот от ягоди, изцеждаме плода и го пасираме в блендер. Към тази смес добавяме около 300г обезсолена извара - [tip: а най-добре става, ако сложите половината от това количество и замените останалото с 1 пакетче сирене Крема]; 2 ч.ч. прясно изстудено мляко, 4-5 лъжици захар, няколко капки есенция Ванилия на д-р Oetker.
1 пакетче желатин се смесва с една кафена чашка от сока от компота и на водна баня се загрява лекичко, да набъбне и да се разтопи напълно. След това добавя в ягодовата смес и се изсипва върху блата в тавичката.
Бута се в хладилника за няколко часа да се стегне.

Топингът за този кейк го правим по следния начин - половин бурканче ягодов мармалад или конфитюр го загряваме на водна баня** на тих огън, докато се разтопи и стане на сосче. И още докато е горещ, намазваме кейка, който е изстуден /неслучайно бия акцента на този 'топлинен контраст" - едно от основните правила в кулинарията е никога дресингът да не е същата температура като ястието - особено когато говорим за захарен сироп и баклави и т.н/.

Украсяваме с бита сметана, парченца ягоди и листенце мента
* - можете да добавите и 1 чаена лъжичка канела.
** - може да стане и без водна баня - не съм пробвала, признавам. Когато го правих, реших да не рискувам и да го разтопя на водна баня.




Cheesecake


200 гр.бисквити "Еверест" с шоколад
400-500 гр. безсолна извара
3 бр. яйца + 100 гр. захар
ванилия и канела /по желание/
орехи едро счукани
сокът от 1 бр. лимон
100 гр. краве масло
плодов конфитюр от: малини, ягоди, капини или боровинки
Приготвяне:
Бисквитите се натрошават на ситно и се омесват с предварително разтопеното кр. масло, прибавя се 1/2 от лимоновия сок, орехите, канела
Сместта се разтила на дъното на тортена форма и се притиска плътно по дъното. Яйцата + захарта се разбиват на пухкава хомогенна смес, постепенно към тях се прибавя изварата, останалата 1/2 лимонов сок, ванилията. Всичко се разбива много добре и се излива върху блата. В предварително загрята ел. фурна на 200 гр. Проверява се с клечка дали се е стегнала сместта. Изважда се, охлажда се. Преди сервиране се покрива по желание с конфитюра.


Ягодов чийзкейк 2 вариант


250 гр. бисквити
100 гр.масло
120гр Филаделфия
70 гр захар
400гр. сладкарска сметана
сока от 1 лимон и кората му настъргана

натрошавам бисквитите и добавям маслото омекнало като се напоят бисквитите вземам си формата в която ще  слагам чийзкека  и го оформям добре като блат ,слагам го в хладилника за около 1 час .приготвям крема разбивам Филаделфията със захарта добавям лимоновата кора и сока от лимона,смачквам с вилицата 4-5 ягоди и ги добавям разбивам отделно сметаната и я смесвам със Филаделфията изкарвам тортата от хладилника и отгоре намазвам и оформям със сметаната ,декорирам със ягоди  и оставям в хладилника за поне 3-4 часа


Оригинален чийзкейк

Продукти:

1 пакет ситно натрошени бисквити (аз ползвам едни в син пакет, с масло, но стават всякакви, които са меки)
3 с.л. захар + 1 ч.ч.
3 с.л. масло + 1 ч.ч.
2 опаковки чийз крем Филаделфия (заместителят, който аз ползвам, е Cottage, в синя кутийка, обезмаслено сирене е, леко сладко, има го в Метро, цената на една кутийка е 1.80)
3 с.л. брашно
2 пакетчета ванилия
3 яйца
1 сметана, заквасена
конфитюр по избор (аз слагам малина)

Приготвяне:

Бисквитите и разтопеното масло (3 с.л.) + 3 с.л. захар се разбъркват и се изсипват в тавичка (аз ползвам такава с падащо дъно). Аз лично не разтопявам маслото, то така или иначе се разтапя. Тавата се слага във фурната, на 160 градуса, 10 минути.
Отделно се забъркват: котидж/крем, останалата захар, маслото, ванилията, заквасената сметана, брашното и яйцата, едно по едно. Разбърква се всичко и след като изкарате тавичката, изсипвате сместа отгоре. Пече се 1 час, на 160 градуса. Като се извади, се маже обилно със сладкото. Ако ползвате тава с падащо дъно, оставете да изстине малко, после отлепете "стените" на тавата и намажете сладкото. Оставя се да престои на хладно или директно в хладилник, поне 4 часа, най-добре една нощ.

Чизкейк КЕЗЕКУХЕН

Основа:
250 гр. орехови бисквити
(използвам ореховите на Победа, макар че те са по 190 гр. пакетчето, просто слагам около 1 пакет и половина);
100 гр. разтопено масло;
щипка канела;
щипка индийско орехче.

Бисквитите се смилат с някаква машинка на прах и се омесват с маслото и подправките. Отваряща се форма с диаметър 20-24 см (не повече) се "опакова" по дъното и стените. Поставя се в хладилника за 30 мин. да се стегне.

Пълнеж:
500 гр. извара се бият с миксер до хомогенизиране. Добавят се 180 гр. пудра захар (не обикновена!!!) и продължава да се бие. Добавят се 1 ванилия и 1 с.л. лимонов сок. 4 яйца се добавят едно по едно, т.е. едва след поемането на първото яйце се слага второто и т.н. Сместа се изсипва в тавичката и се пече около 1 час на 180 град. След опичане може сместа малко да се клати, не е проблем.

Оставя се да изстине.

Глазура
Използвам половин бурканче конфитюр, около 150 гр., което ако има нужда се подслажда с 2-3 с.л. захар (зависи от какво е конфитюра. Аз използвам вишни и боровинки основно).
1 пакетче желатин се разтваря според упътването и се добавя към конфитюра, разбърква се добре и се полива върху изстиналия чийзкейк. Добре е да престои няколко часа преди консумация, за да се стегне желето.
Ако остане, от следващия ден се съхранява в хладилник.

Лимонов Kasekuchen (Cheese cake) /Наталина

Подложка:

300г брашно;
125г твърд маргарин или масло;
100г захар;
1 яйце;
1/2 пак. бакпулвер;
1-2 с.л. прясно мляко;
2-3 капки есенция - ванилова или лимонена(или 2 прахчета ванилия);

Заливка:

500г безсолна извара;
2 яйца;
200г захар;
1 пак. пудинг с варене (Др. Йоткер)
500мл прясно мляко;
сока и кората на един лимон;
1/2 ч.ч. олио;
другата половина на бакпулвера;
стафиди - по желание;

Приготвяне на тестото:

Всички продукти за тестото се смесват и се меси гладко тесто. С пръсти се разстила в голяма тортена форма - 26 -28см. като се притиска от средата към стените на формата(за да се изкара въздуха), като се оставя около 1 см. от окрая на формата без тесто. Надупчва се на няколко места с вилица и се оставя за около 30 мин. в хладилника, за да се стегне.

Приготвяне на заливката:
С миксер разбиваме яйцата със захарта, прибавяме олиото, изварата, бакпулвера, кората и сока от лимона и накрая разтвореният в млякото пудинг(пудинга не се вари)стафиди - по желание!. Трябва да се получи хомогенна маса, която наливаме на изстуденото тесто.

Печем в умерена фурна
- нормална 200°C, 45 мин.
- фурна с горещ въздух(с вентилатор) 160 -170°C, 60 мин.
до зачервяване на заливката. Преди края на печенето се намазва отгоре с масло.


Важно е да се знае, че докато е топъл десерта, заливката се тресе, дори и като е изпечена. Отгоре може да поръсите с пудра захар.

Десерта се сервира охладен!

Може да се направи и без лимона или да се замени с портокалов сок. Есенции по желание

Гръцки чийзкейк

Разтопяваме 50 гр. маргарин за готвене. Натрошаваме какаови бисквити с кухненския робот и прибавяме маргарина към тях. Разбиваме добре и изсипваме сместа на дъното на тавичка за торти. Оформяме ръб.
Разбиваме с миксера 300 гр. извара с 1 чаша захар, докато получим гладка смес. Прибавяме едно след друго 2 яйца, като след всяко яйце разбиваме сместа. Подправяме с настъргана лимонова кора и едно пакетче ванилия. Прибавяме 2 шепи стафиди, предварително накиснати в някакъв качествен алкохол. Разбъркваме много добре.
Изсипваме сместа в  тавичка за торта и изпичаме до златисто при 200 градуса. Сладкишът се изпича за около 35- 40 минути.

# 3
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Торта с извара и ябълки



Шарлота с вишни



Торта с пасирана извара и ягоди





Бисквитена торта

   

Баница с извара и праскови




Щрудел с пасирана извара и сини сливи                                                                                                    



Щрудел с пасирана извара и праскови



Щрудел от многолистно тесто с пълнеж от сирене

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 00:05 от Venetta

# 4
  • Canada
  • Мнения: 1 773
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=420014.0 - Чийз торта с мус от виолетки

# 5
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Още една рецепта за Чийзкейк с малини

http://recepti.rozali.com/deserti-drugi/p12945.html

# 6
# 7
  • Мнения: 91
И аз да се включа с рецепти, събирани от форума. За съжаление не съм си записала на кого са. Ето ги:

Бананов чиизкейк
продукти:
2 пакета бисквити
1/4 ч.ч. меко масло
2-3 с.л.кокосови стърготини
100 гр.ядки
2-3с.л кондензирано мляко
1ч.ч.прясно мляко
500гр.крема сирене
1ч.ч. захар
1п.ванилия
2с.л.брашно
2 яйца
2 меки банана.
       Бисквитите се натрошават и ги смесваме със размекнатото масло,ядките натрошни,кокосовите стърготини и кондензираното мляко,ако е необходимо се добавя и малко прясно мляко,разстиламе във формата в която 6те печем.Разбиваме крема сиренето със захарта и ванилията и после постепенно прибавяме прясното мляко,яйцата,брашното,накрая пюрираните банани,тази смес я изливаме върху бисквитите.Пече се около 40 минути на 180º.Преди сервиране се оставя в хладилника за няколко часа.

Крем чийз торта 3 шоколада
за блата:1 пакет бисквити;60гр.масло
150гр.черен шоколад;150гр.млечен шоколад;150гр.бял шоколад;150гр.захар;750мл.сметана;750мл.прясно мляко;3 пакетчета желатин(или колкото е необходимо за тази течност).
   Смесваме натрошените бисквити с разтопеното масло и тази смес я разстиламе на дъното на формата.
   Разделяме захарта,прясното мляко(250мл.) и сметаната 250ml.) на 3 части(всяка част ще използваме поотделно).
   Желатина трябва да отговаря 1 пакетче за 500 мл.течност.Него го накисваме(всяко пакетче поотделно) в малко прясно мляко,и пускаме в микровълновата за 3-4 секунди да се втечни преди да го прибавяме към смесите.
   Смесваме 1 част прясно мляко със 1 част сметана и ги загряваме на котлона,добавяме черния шоколад и 1-та част захар,като се разтопи шоколада(под непрекъснато бъркане),сваляме от котлона и към тази смес добавяме вече втечнения желатин,разбъркваме и изсипваме върху блата,оставяме в хладилника да се стегне и така продължаваме със всички други смеси,като редим сместта с черния шоколад,след това с млечния и накрая бялата смес.и след като са е стегнало малко и преди да изсипем следващата смес предишната я драскаме с една вилица(това помага да не се смесят смесите,защото се получава един каймак отгоре,които се вдига и се смесва с другата смес при изсипването и-аз го подминах това и при мен ясно се вижда на бялата смес как се е вдигнал каймака на предната млечна смес).След всяка смес оставяме по около 1 час в хладилника да стегне и тогава изсипваме следващата смес.Оставяме след последната смес 2 часа общо да се стегне цялата торта в хладилника,украсяваме и чак тогава разрязваме.
*Аз за блат използвах руло черно и бяло купено от магазина,а не бисквити.Сместта ми с черния шоколад попи в блата и затова е толкова малкa разликата с него(за следващия път ще знам да направя повече от тази смес),и в нея забравих да сложа захар,но пък се вписа доста добре,заради много шоколадовия блат отдолу.Много е лека тази крем чииз торта,не е чак толкова шоколадово сладка както си я представях и  ще бъде вече редовно присъстваща на нашата маса,като идея също е да се прави в купички или чаши прозрачни.

Чийзкейк с ягоди, малини и къпини
За блата:
240 гр. обикновени бисквити (2 ч.ч.)
1/4 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. несолено масло, разтопено, охладено
За пълнежа:
500 гр. крем сирене
1 ч.ч. захар
1 с.л. лимонов сок
1 ч.л. течна ванилия
4 яйца (на стайна температура)
За глазура:
1 желатин
3 с.л. захар
1 ч.ч. ягоди, нарязани
1 ч.ч. малини
1 ч.ч. къпини (може и по-малко)

Загрейте фурната на 200 градуса.
Натрошете много на дребно бисквитите, може със миксер, прибавете разтопеното, вече леко охладено масло и захарта и разбъркайте добре, докато започне да лепне. Разстелете на дъното на тавичка с диаметър 22 см и пресирайте добре. Печете 10 минути и оставете да се охлади.

За пълнежа: в купа разбъркайте с помощта на миксер сиренето крема със захарта, лимоновия сок и ванилията, бъркайте докато се получи хомогенна смес. Прибавяйте едно по едно яйцата като след всяко разбивате добре сместа. Изсипете получената смес въхру вече изстиналата основа. Печете на средна фурна докато крайщата се запекат, а средата остане леко мека и се тресе при разклащане на тавичката (около 1 час).

За глазурата. Разтворете желето със захарта в 1/2 л. вода (или колкото е написано на пакетчето желе). След като е готово, прибавете плодовете и оставете в хладилника за около 10 минути да се охлади, но да не се желира. Малко преди да е желирано излейте върху вече охладения кейк и отново оставете в хладилника за поне 3 часа да се желира добре.

Шоколадова чийз-торта
Блат:
2 яйца
2/3 ч.ч. захар
2 с.л. грис
1 шоколадов пудинг на д-р Йоткер(или друг 50 г)
1 с.л. прясно мляко
110-115 г маргарин или същото количество краве масло
1 бакпулвер
350 г извара
100 г стафиди(предварително накиснати във вода)
Крем:
400 г заквасена сметана (някой път я увеличавам до 600 г)
2/3 ч.ч (или 1/2 ч.ч.,зависи от вкуса ви) захар
1 пакетче ванилена захар
3 с.л. какао на прах

Накисваме стафидите в гореща вода.
Забъркваме продуктите за блата по реда в който са изписани.Добавяме изцедените стафиди.Изсипваме сместа в намаслена и набрашнена тава(не трябва да е много голяма,моята е с 23 см диаметър).Печем на умерена фурна.За готовност проверяваме с дървена клечка.Да знаете,че не бухва кой знае колко,това да не ви плаши.
Преди да го срежете на 2,изчакайте да изстине напълно.За мен това е най-трудната част в правенето на тази торта.Хубаво е да го правите с по-остър нож.
Разбиваме(или просто разбъркваме) заквасената сметана със захарта,ванилията и какаото.
2/3 от крема слагаме върху долния блат и 1/3 върху горния.
Украсяваме тортата с настърган шоколад или както аз направих :разтопих 3 квадратчета шоколад и с него направих точки върху горния слой на крема,получи се много симпатично!
Оставяме тортата да престои 1 нощ в хладилника.

# 8
# 9
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз пък издирвам рецепта за чиийз кейк с канела и мед.

# 10
  • Мнения: 22 867
Аз пък издирвам рецепта за чиийз кейк с канела и мед.

Погледни тая рецепта, ако ти хареса.........  bouquet

# 11
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз пък издирвам рецепта за чиийз кейк с канела и мед.

Погледни тая рецепта, ако ти хареса.........  bouquet
Много благодар, ще я пробвам задължително!!

# 12
  • Мнения: 66
МАЛИНОВ ЧИЙЗКЕЙК

2 пакета меки бисквити
150 г масло
1 пакет ванилов пудинг без варене
90 г крема
300 г малини
1 пакет желатин
2 с.л. захар
Бисквитите се натрошават и към тях се прибавя леко разтопеното масло.Във формичка с падащи стени се прави блат от тях.
Пудинга се приготвя по указанието.Към него се прибавя крема сиренето.Изсипва се върху готовата платка от бисквити.
Охлаждасе за 2 часа.През това време пасирате малините и прибавяте разтворения желатин.
Изсипваме върху крема и оставяме в хладилника да се стегне.

# 13
# 14
  • Мнения: 175
и моята рецепта е от форума, но за съжаление не я намерих в архивите, за да цитирам. Ще я напиша, както съм си я видоизменила за нас и с продуктите, с които ми става най-сполучлив.
 за блата:
1. голям пакет бисквити "Закуска"
1 п. масло
за крема:
1. голяма сметана Danone
1. бомбичка извара на Маджаров
1. кофичка кисело мляко от гъстите над 3 % - На баба, Маркели или Верея (когато имам ползвам домашно)
6 с. л захар
1 бурканче сладко

Приготвяне:
бисквитите се натрошават и се добавя маслото, като се бърка така, че тестото да стане на трохи. Аз ползвам блендер и когато го оставя да се бърка по-дълго тестото става лепкаво и блатът не се пропива добре. Разстилам в разтваряща се тортена форма и леко притискам.

Крема също правя в блендер. Първа разбивам изварата с 3 с. л. захар, така че да станат трошиците в нея да станат гладки. Към нея добавям сметаната и още 3 с.л захар. Разбивам до гладка смес и накрая добавям киселото мляко. Разстилам крема върху бисквитите и заливам отгоре със сладкото.

Общи условия

Активация на акаунт