Алергия към бананани или солети?

  • 698
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
Възможно ли е джуджето да има алергия към банананите или към солетите. Аз и дадох два пъти банан и и се появиха пъпки под очото, но заедно с това и давах да си гризка и солетки. Бяхме на кърма 5-6 дена и после пак започнах да давам пюрета, но много бавно за да видим от какво може да са пъпките. Вчера и дадох банан и малка коричка хляб и днес пак с пъпки. Аз съм по-склонна да мисля, че е от банана, но вече и аз не знам  newsm78  Имате ли идеи от какво може да е от тестените изделия?

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аме пробвай да дадеш отделно банан, като се успокоят пъпките. Що го даваш винаги в комбинация с хляб или солети?! Ако не реагира на банана, пробвай отделно хляб. Явно е едно от двете, ама докато ги даваш заедно, няма как да разбереш.  Wink Не се шашкай!  Wink

# 2
  • Мнения: 1 586
В пшеничните изделия има глутен, който си е силен алерген. Препоръчва се да се въведе най-рано след 8-мия месец.

# 3
  • Мнения: 7 106
Спомням си, че още една мама се оплакваше от реакции след банана. Мисля, че беше Белинда, но не съм сигурна. Така че не е изключено банана да е виновника.
Спри го за десетина дни и след това дай малко, без да правиш комбинации с друга нова храна и наблюдавай. До колкото знам, бананите ги обработват (пръскат) с някакви препарати против вредители и реакциите (ако има такива) са по-скоро съм тези химикали, отколкото към самия плод.

# 4
  • Мнения: 4 358
Бананите съдържат хистамин. Напълно възможно е да реагира на банана... ако изобщо е алергична реакция.
Реакциите към глутена не са толкова чести.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958
Благодаря ви за отговорите. Аз мисля, че е по-скоро от банана, но ще видя след 10-тина дена пак ще я пробвам. Помислих, че може да е от пшеницата в солетите, но тя пък не е изяла цяло пакетче, а само 2-3 и то половината бяха на блузата.

Общи условия

Активация на акаунт