Да попитам за кърменето на поискване...

  • 372
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Привет мамета, имам нов въпрос към Вас.... като кърмя беба на поискване това значи ли , че :
1.Мога да я слагам на всеки час на гърдата
2. Да се цедя ли след кърмене
3. Дали ще има достатъчно кърма като се храни толкова често

Последна редакция: чт, 20 окт 2005, 09:34 от Бу

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
1. Да
2. Не
3. Определено да Simple Smile

# 2
  • Мнения: 967
1. Ами сагаш я на гърдата всевки път, когао я видиш да си лаша ръчичките или одеалцето, когато отваря широко устичка и търси папкане, когато се разплаче
2. Ако след сучене усещаш напрежение в гърдите и ти е дискомфортни то изцеди мъничко, колкото да ти олекн, но не цеди до пълно изпразване. Ако пък се чувстваш ок не цеди изобщо.
3. ДА Wink

# 3
  • Мнения: 346
Благодаря Ви за отговорите...

# 4
  • Мнения: 6 472
И аз като теб имах известни съмнения и колебания по тези въпроси, но сега след месец и половина, мога с три ръце да подкрепя отговорите на мамите Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 2 019
Благодарение на съветите на мамите от форума за кърмене на поискване вече 6 месеца кърмя успешно, без да ям нещо спецално или пък да пия чйове и разни други неща за целта.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 679
1. Ами сагаш я на гърдата всевки път, когао я видиш да си лаша ръчичките или одеалцето, когато отваря широко устичка и търси папкане, когато се разплаче

Леле, не ме шашкай. Моята щерка често го прави това с пръстчето и одеалцето, понякога преди заспиване, много често и насън, одеалцето също обича да си бута в устата, но не съм ги намирала досега като признаци на искане на папане. Разумно ли е при всяко смучене на пръстчетата да и давам гърда, да не говорим, че понякога спира да суче и си налапва пръстчето!?

# 7
  • Мнения: 967
1. Ами сагаш я на гърдата всевки път, когао я видиш да си лаша ръчичките или одеалцето, когато отваря широко устичка и търси папкане, когато се разплаче

Леле, не ме шашкай. Моята щерка често го прави това с пръстчето и одеалцето, понякога преди заспиване, много често и насън, одеалцето също обича да си бута в устата, но не съм ги намирала досега като признаци на искане на папане. Разумно ли е при всяко смучене на пръстчетата да и давам гърда, да не говорим, че понякога спира да суче и си налапва пръстчето!?

Ами ти най-добре си познаваш детето. По принцип не трябва да се чака детето да се разпищи от глад, че тогава даго сложим на гърдата, а трябва да се търсят по-слабите сигнали. Това по-горе го давам като пример, но всяка майка си познава детето и разбира, кога то дава сигнали за глад, ако пък не си сигурна - слагаш на гърдата, а то ако не иска да суче ще ти откаже  Wink

# 8
  • Мнения: 888
Привет мамета, имам нов въпрос към Вас.... като кърмя беба на поискване това значи ли , че :
1.Мога да я слагам на всеки час на гърдата
2. Да се цедя ли след кърмене
3. Дали ще има достатъчно кърма като се храни толкова често

Не мисля че ако я слагаш на гърдата всеки час ще има някакъв смисъл!
1.Тя надали ще е гладна толкова често
2.Дори да суче може просто да залъгва жаждата си,т.е. да не се храни достатъчно при следващите кърмения...!
Според мен не трябва да се храни по- начесто от 2 /в самото начало/ даже 3 часа!Но детенцето само ще ти покаже!

Когато се изцеждаш /или когато беб4ето те изсуква/ това активизира производството на ново мляко- не мисля че ще стане недостиг накърма!

Общи условия

Активация на акаунт