как да мисля позитивно?

  • 2 956
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
 Майчета....обзели са ме някакви тъмни сили май:((((( Ужас....непрекъснато си мисля ( особено снощи, незнам защо) че нещо може да се случи на детенцето ми ( почти 9 месеца), че може да се разболее, че можбе да има усложнениа.....че незнам си какво, ужасни, ужасни просто неща. И само плача. Незнам какво ми става:( Веднъж пак бях изпаднала в такова състояние без причина и ми мина. Дали не се подплаших много от верочтността да се е заразил с варицела....( тези които са чели вччерашната ми тема са запознати)...незнам. Обадих се на педито пак уж да ме успокои а тя каза:" Варицелата сама по себе си не е никак опасна, но знаеш ли какви менингити дава" И мамка му за тия менингити какви неща четох и чух и......просто незнам. Тя казва че е малък за такава шарка, въпреки че и по-малки я карат понякога, вие ме успокоихте вчера че не е опасна и общо взето, май откачам. Толкова съм шашната и незнам каква че щом само на рев ме избива още докато го видя...представете си Sad(
 Дали не е някаква депресия....дали не е и от противозачатъчните...казват, че по-често се изпадало в такива състояния. Изобщо....помогнете ми да си повдигна малко настроението. Sad

# 1
  • Мнения: 1 655
Я бързо да напишат майките, колко от децата им са развили менингит в следствие на варицела. Да видим колко е голяма вероятността. За първи път чувам, че може да има подобно следствие от варицелата.
Успокой се, радвай се на детенцето, поразходете се заедно, днес времето ще е по-топличко и си избий подобни черни мисли от главата.

# 2
  • Мнения: 5 577
Мила Кати, спокойно.
Страховете ти са излишни. Нормални донякъде, но излишни.  Naughty

Така не можеш да помогнеш на детенце, а то им нужда от подкрепа.
Затова горе главата!

Ако те натоварва форума, не чети много.
Изпии едно кафе с цигара.

Бъди по-силна, за да даваш сили на детенце.

Това мога да те посъветвам.
Отивам да видя какво стана с проблема ти от оня ден.

 Peace

# 3
  • Мнения: 3 423
миличка KATI_Z аз още не съм родила бебо но и аз съм с постоянни страхове за него,така ,че те разбирам.аз лично пия хомеопатични за успокояване,против кошмари и т.н. ,ако искаш направи консултация с хомеопат.на мен не са ми помогнали кой знае колко но май все пак имат някакъв ефект.
относно противозачатъчните-сподели с гинеколога си притесненията си ако може и соще един поне за да ти изберат най подходящите за теб.аз съм изпадала в депресия от дуфастон ,докато други жени го понасят добре.
от все сърце ти желая да се успокоиш   bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: X
 Ами при всеки е различно да, за хапчетата става дума. Но при миналото ми изпадане в такава " дупка", не бях на противозачатъчни така че....незнам.
 А що се отнася до подкрепата която трябва на бебо да давам и че трябва да съм силна. Ами неискам да мисля че трябва това и онова, искам да си живеем щастливо,без болести, без.....просто искам да сме щастливи.
 Ох какво ми ставааа.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 671
Кати, сигурна съм че си чувала това: "който се тревожи предварително се тревожи двойно!"
Много е трудно понякога човек да излезе от такъв цикъл на паническа атака, какъвто май те е обхванал.
Мисли само за хубави неща и прави нещо, което да ти отнеме максимално вниманието!
Ще се оправиш   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 423
KATI_Z моля те не се чуствай виновна заради бебчо-и ти си човек  Hugи освен това психиката на човек е нещо много важно.мисли за себе си също.хубаво е ,че споделяш с нас Hug Hug
опитвала ли си автогенна тренировка?кое ти носи радост-опитай се да го правиш.
изпращам ти 10000000000000000000000000000 прегръдки

# 7
  • Мнения: 514
KATI_Z, аз също съм изпадала в такива настроения. Направо си ме гони паниката в такива случаи. Опитай се да си мислиш за хубави неща. В такива случаи се съсредоточавам изцяло в детето - играя си постоянно с него, гушкам го. Това ме разсейва от мрачните мисли. Опитай се да бъдеш спокойна и си мисли колко си щастлива че имаш това малко слънчице, което се нуждае от теб повече от всичко останало! И ако мислиш че форума ти помага да се успокоиш пиши. Тук ще намериш много подкрепа!!!

# 8
  • Мнения: X
 Благодаря ви, знам че ще намеря подкрепа при вас, затова и пуснах темата. Ако можеше някой да ми гарантира че всичко ще е наред, и с моя и с неговиа и с на тати и на всички които обичам живота...ех колко хубаво щеше да е.

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз вече съм убедена, че трябва да си смениш педи-то!
Успокой се.
Всеки си е мислил такива неща...всеки се страхува за детето си.
Та...от там идва приказката "да не ти се случва това, което майка ти мисли"....

Успокой се:) На детенце няма да му се случи нищо!
Обещавам:)

# 10
  • Мнения: 582
Виждаш ли какво става-ти искаш съвет как да си по-позитивна, но се оказва, че всички сме шашкалници като теб. За съжаление и аз съм от най-големите паники, но какво друго да правим, освен да се утешаваме взаимно  Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Труден въпрос за толкова много от нас. Но защо не опиташ следното: първо си спомни най-хубавите моменти в живота си. Изживей ги мислено отново. Потопи се в тях... После разгледай негативните си мисли и обърни ситуациите мислено в позитивни - моделирай решението им с усещането, че всичко ще се оправи, защото ти си силна и позитивна. Във всеки случай връщането към щастливите моменти от твоя жизнен опит ще ти вдъхнат кураж и ще върнат усмивката на лицето ти! Желая ти го!  Hug

# 12
  • Мнения: X
 Е чесно казано, наистина се чувствам малко по-добре. Дали защото и вие понякога се чувствате така и виждам че явно е нормално, или незнам, но ми е малко по-леко. А затова, че всеки се страхува за детето си - да, разбирасе, но чак пък като го погледна и на ми се насълзяват очите.....малко множко ми е май .

# 13
  • Мнения: 5 228
Аз също от време на време изпадам в такива мрачни настроения и през главата ми минават какви ли не глупости. Мисля, че хормоните все още си правят шегички с нас  Wink. Особено преди мензис изпадам в такива черни и сълзливи настроения, че направо не мога да се понасям.
Успокой се, недей да ровиш в интернет и да четеш страхотии. Поговори с компетентен лекар (а не вашето педи, което явно само допълнително те травмира), ако това ще те успокои. Детето ти е добре, радвай му се и се грижи за него. Повечето страшни неща за щастие се случват основно в главите на хората, а не в действителност.

# 14
  • Мнения: X
 Е, дано сте прави:) И на пук на това, че малко се поуспокоих, сега забелязах 2-3 малки пъпчици по лицето му, едната от които от вчера. Изглеждат точно като пъпките от претопляне и тази вчерашната малко е поизбледняла......та започнах да се чудя. От контакта ни с тази уж заразена с херпес съседка до сега са минали 2 дена, възможно ли е вече да има пъпки, ако евентуално се е заразил?
 Е....поне не съм само аз такава паника нали Sad

Общи условия

Активация на акаунт