Каква е дозата витамин С за бебе на 7 месеца?

  • 26 204
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Тъй като малката малко е настинала ми се иска да й дам вит С на ампула. Не помня обаче каква е дозата за нейната възраст, а сме отскоро във франция и още нямаме личен лекар, когото да попитам. Ако знаете, кажете, моля  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 315
2 мл. - малки ампулки са. Аз давам цялата ампула сутрин след хранене, защото действа възбуждащо.

# 2
  • Мнения: 819
2 мл. - малки ампулки са. Аз давам цялата ампула сутрин след хранене, защото действа възбуждащо.
И аз така мислех Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 228
И аз след шестия месец давам по една малка ампула.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Аз пък разделям една ампула на 2-3 приема през деня.

# 5
  • Мнения: 1 629
Давах една цяла малка ампула сутрин.

# 6
  • Мнения: 5 299
Koгато беба беше болна на 3 месеца, дозата(вит. Ц), която ми изписа педито беше по 1 ампула(2мг) сутрин и ве4ер. На скоро пак и давах, като мислех, че е настинала.

# 7
  • Мнения: 6 315
Витаминът се разгражда бързо от въздуха, окислява се, така че ако решите да разделяте приема отваряйте различни ампули, а останалото го пийте вие Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 457
1 ампула от 2 мл. наведнъж му я давам.

# 9
  • Мнения: 2 807
Аз пък знам, че до навършването на първата годинка при нужда се половин ампула вит.С дневно (за препоръчване сутрин), като ампулата е от 2 мл..

# 10
  • София
  • Мнения: 39 723
Аз също на 7м давах по една малка (2мл) или 1/2 голяма (5мл). Ако давам голяма 1/2 на бебе, 1/2 на мама (нали не може да стои отворена ампулата) Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 550
Сигурно се заблуждавам, но малките ампули не са ли по 5 мл, а големите - по 10 мл? Аз давах по една малка сутрин, когато той беше болен преди 3-4 месеца.

# 12
  • Мнения: 5 577
2 мл. - малки ампулки са. Аз давам цялата ампула сутрин след хранене, защото действа възбуждащо.

Това за възбуждането не го знаех.
Аз давам винаги преди хранене, да не я повърне.

2 кубика е дозата

# 13
  • Мнения: 2 672
мъника беше настинал и ни казаха 1 ампула да му дам от 2 мл. , ама не дадох по разни причини

Общи условия

Активация на акаунт