Детска ясла в ж.к. Света Троица в София

  • 537
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Преди време бях пускала такава тема, но няма никакъв отзвук. Понеже искам детенце възможно най-рано да дам на ясла, а знам че документи се подават към 9-10 месеца  #Crazy предварително, та започнах да се интересувам. Става ми ясно, че едва ли не бебко като е на 1-2 месеца и трябва да подавам документи, а за мен просто е абсолютно задължително да го пусна на ясла. Моля, помогнете ми да намеря такава в моя район - няма ли мами от квартала???

# 1
  • София
  • Мнения: 1 228
Доскоро живеехме там на квартира. Наистина е много трудно за места в градините там.
Най - добре се води яслата на Симеон, срещу магазин 345 горе долу. Мисля, че ако станеш спонсор (официално, не пари на ръка) приемат децата без много чакане. Там ги приемат и от най - ранна възраст. Едно приятелче на Мартин ходи там и са много доволни - имало басейн, занимания ....
Иначе повечето приятелчета на моя син тръгнаха направо на градина и почти всички са в тази до църквата. Освен че много боледуват, друго няма отрицателно. Но мисля (даже съм почти сигурна), че деца под 2 години не взимат.
Дано съм ти била от полза  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 750
Аз живея от 4-5 години в този квартал. Градината, която е споменала Рали - е добра, има две яслени групи, персонала е читав, единствено ме озадачава факта, че тя казва че приемат - аз имах проблеми и чаках една година - тогава наистина не ми беше и фатално защото дъщеря ми ходеше в друга ясла, а и ние живеехме в западен парк, и аз реално бях подала молбата по-отрано, защото знаех че ще се местим. Та - доста почаках, после помолих моя близка да се обади и да побутне молбата ми в очите на директорката - и О ЧУДО - има местаааааааа! Hug
В момента и аз в пред дилемата - КЪДЕ? защото синът ми е вече на 7 мес., и трябва да се мисли.
Друго нещо - какво значи от най-ранна възраст? Дори и със спонсорство, някой знае ли, дали както е по закон - от навършени 10 мес. ще приемат детето? Ако е така - добре, newsm78 newsm78 newsm78, ама имам съмнения. Там навремето държаха за дъщеря ми и без памперс да е!
Иначе - по темата......други ясли наоколо и аз не знам.

Общи условия

Активация на акаунт