Истерично дете....

  • 1 000
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Вече не знам какво да правя! Дъщеря ми е на 3,8 години и смятах, че периода на истериите е отминал, но уви... Преди около година в продължение на 2 месеца в къщи беше ад smile3511. От сутрин до вечер писъци, крясъци и тръшкане без никаква причина. От септември ходи на детска градина и се адаптира сравнително бързо.Последните 3 дни обаче, щом я взема от градина почва пак да пищи за щяло и нещяло. Ако и тази криза продължи толкова дълго, ще полудея.
Дайте съвет,че не издържам вече!

# 1
  • Мнения: 2 332
Като начало се опитай да не реагираш по ниакакъв начин на тези нейни пристъпи - говори и спокойно и я остави да се накрещи. После се опитай да разбереш причината за нейните пристъпи - 100% има такава, не може просто да си крещи. Ако ли пък не можеш да се справиш е добре да потърсиш помощта на детски психолог.
Успех!

# 2
  • Мнения: 171
Благодаря за съвета Роси! Пробвала съм да я оставя да се нареве, но ефект няма.Спира така както и започва, т.е. изведнъж и след това идва и се гушка в мен, извинява се и все едно, че нищо не е било.  #Crazy

# 3
А всъщност тя просто търси внимание...............

# 4
  • Мнения: 171
А всъщност тя просто търси внимание...............

Тя получава внимание, мила. Може би именно там е проблема.Свикнала е непрекъснато да се занимаваме с нея, но не винаги това е възможно.

# 5
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Според мен, може да е реакция на дисциплината в детската градина. Там по цял ден се съобразяват с правила, имат дневен режим и просто като се прибере - както се казва - има нужда от разпускане.
Дано да е това и дано да е кратък период

# 6
  • Мнения: 171
Според мен, може да е реакция на дисциплината в детската градина. Там по цял ден се съобразяват с правила, имат дневен режим и просто като се прибере - както се казва - има нужда от разпускане.
Дано да е това и дано да е кратък период



И на мен ми мина през ума, че това е начин да се освободи от стреса от промяната. От както се е родила не се е отделяла от мен и баща си. Слава богу от вчера вече е спокойна. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт