За домашните пантофи

  • 881
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Купих на малкия от тези сладките пантофки -животинчета.Той много си ги харесва ,но ме притеснява да не му се изкривят крачетата.
Има ли такава опасност?

# 1
  • Мнения: 5 103
с твърди подметки ли са ?
и на колко год е детето?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На почти 2 годики е (без няколко дена Grinning),не са много твърди подметките.
Миналата година също му бях купила и не виждам да има проблем,но все пак се притеснявам.

# 3
  • Мнения: 2 700
Аз лично смятам, че му е рано да ходи с такива. На децата стъпалата се оформят минимум до 3 години. Аз имах съмнения за дюстабан на дъщеря ми и ортопед ми каза, да му я заведа чак след като навърши 3 години. Ако ортопед счита, че всичко му е наред - добре, но иначе не случайно почти всички детски пантофи са с твърда подметка и стигат до глезена, за да го придържат.

# 4
  • Мнения: 3 537
Аз също мисля,че е рано за такива пантофки,иначе честно да си кажа на мен също много михаресват и ми се иска да взема и за мен и за детето.Но ще изчекам да стане съм 3 годинки и тогава за него.Сега ходи с пантофки с твърда подметка,и е по-добре за ходене.Само дето напоследък много ги събува ooooh!,а от пантофките -животинки гаранция,че хич няма да ги носи ,а ще си играе с тях Mr. Green

# 5
  • Мнения: 14 133
И моят сладур е с пантофки с твърда подметка.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Благодаря за отговорите  bouquet
Май ще ги скрия и ще му взема с по твърди подметки newsm78

# 7
  • Мнения: 1 210
Аз пък да ти кажа моят у дома никога не е вървял с пантофи - винаги по чорапи(лятото) или терлици/вълнени чорапи зимата. Няма изкривявания, не е дюстабан. Вече е на 3. И това, което ме притеснява е, че в детската градина трябва да е с пантофи, което прави достатъчно време в обувка.
От пантофките, които си му купила най-много да му се запарят краката, но не и да се изкривят.
Всички ортопеди говорят за ходенето бос. Моят проходи бос - обувки обува само, когато е навън. От това по-естествено не виждам накъде.

# 8
  • Мнения: 410
И аз мисля, че макс. трябва да ходи босо детето, или поне да се имитира босо ходене. С чорапки или меки пантофки. Борис ходи с меки пантофки от естествена агнешка кожа. Шити, като терлик изглеждат. Може да се ходи и по терлички вълнени.
Лятото ползвахме пантофки на Беко, но просто по цимента в коридора няма как да го пусна да шляпа бос.

# 9
  • Мнения: 5 183
От пантофките, които си му купила най-много да му се запарят краката
Da, towa se polu4awa i e dosta nepriqtno.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Значи все пак може и да не до лишавам от тях newsm78Много си ги обича детето...
Както казах по горе и миналата година му бях взела такива ,и нямаше никакви проблеми-определено не е дюс табан..А колкото до спарването-не съм забелязала да има,а му проверявам крачетата най- редовно.Пък и му ги слагам само като е студено.Лятото си ходи бос,а обувки само навън.  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 534
Ние сме с пантофи на Денди , не и се запарват крачета , а подметката е мека , точно каквато аз държа да е .

# 12
  • Мнения: 3 611
Според мен няма проблем да му ги обуваш. Детето е достатъчно голямо - имам предвид, че не е от скоро проходилите, за да му се изкривят крачетата. Изкривяване би се получило по-скоро, ако му дадеш да носи вече носени и поизносени от друго дете обувчици.
Моят син е на 2г и 9 м. и в момента е с такива пантофки (хипопотамчета) на градината. В къщи стои с терлички.

П.С. Не му се потят краката

# 13
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И според мен няма проблеми!Големите ми батковци си ги порастих обувайки им вълнени чорапки и терлички зимно време-нищо им няма на стъпалата!Сега малкият зимата пак така си ходи из къщи-вече е на 3г 7м bowuu   И аз ще му купувам от тези животинчета за краката  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт