нещо за БТ

  • 6 766
  • 26
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
вчера температурата беше 37.6, някои може ли да ми обясни какво значи това, чувала съм за този метод, но ми се струва доста сложен??? Колко минути трябва да даржа термометара там долу???
 Благодаря ви предварително!!!!  Kissing Heart

# 1
  • Мнения: 211
Привет Стаси,

Повече информация за календарния метод можеш да намериш на адрес:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=84

а също така и в този сайт на адрес:
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=8

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Cherr-y
Привет Стаси,

Повече информация за календарния метод можеш да намериш на адрес:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=84

а също така и в този сайт на адрес:
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=8


 БЛАГОДАРЯ ТИ ЧЕРИ!!  Grinning

# 3
  • Мнения: 4 324
Цитат на: stasy
вчера температурата беше 37.6, някои може ли да ми обясни какво значи това, чувала съм за този метод, но ми се струва доста сложен??? Колко минути трябва да даржа термометара там долу???
 Благодаря ви предварително!!!!  Kissing Heart


Мила Стаси - важното при измерването на БТ е да се мери на едно и също място, по едно и също време на деня - сутрин непосредственно преди ставане от леглото (няма миене на зъби, разсъннване и други подобни - отваряш си очите и мериш БТ).

Данните от един ден измерена БТ (както ти си дала за вчера), не вършат никаква работа и едва ли някой ще ти обясни какво значи това. Трябва да имаш повече измервания и то от началото на цикъла, за да получиш полезна информация от БТ.

Цитат на: stasy
вчера температурата беше 37.6


По принцип БТ над 37 градуса показва бременност, но не гарантирам че е валидно за всяка жена. Ти да не си настинала или нещо подобно? Кажи в кой ден от цикъла си?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Мила Tania79,
 днес ми е 8 ден от цикъла, но вчера за първи път измерих БТ и доколкото  и аз съм чувала,че това значи наличие на бременност много се зарадвах, но исках да разбера нещо повече, ще изчакам още малко и ще си направя тест и дано ме ощастливят двете чертички!!!

 Благодаря ти за всеотдайната помощ!!!
  Grinning  Simple Smile  Grinning  Flowers Sunflower

# 5
  • Мнения: 3 634
Мила... 8 ден от цикъла е малко раничко за бременност... Ама пък чудеса стават всеки ден...

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Мама от Финландия
Мила... 8 ден от цикъла е малко раничко за бременност... Ама пък чудеса стават всеки ден...


 Права си, но аз да си питам, нали нямаме търпение да стане чудото, майка ми е забременяла с брат ми точно в дните непосредствено слен мензис, и от нея знам, а и някаде го бях чела, че може и да не си в овулация!!!
 Дано чудото да е станало!!!
 Благодаря ти!!! Grinning

# 7
  • Мнения: 689
Стаси от все сърце типожелавам чудото да е станало!!! Wink

# 8
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Цитат на: stasy
Цитат на: Мама от Финландия
Мила... 8 ден от цикъла е малко раничко за бременност... Ама пък чудеса стават всеки ден...


 Права си, но аз да си питам, нали нямаме търпение да стане чудото, майка ми е забременяла с брат ми точно в дните непосредствено слен мензис, и от нея знам, а и някаде го бях чела, че може и да не си в овулация!!!
 Дано чудото да е станало!!!
 Благодаря ти!!! Grinning


Чувала съм дори че тогава стават момчета  Wink

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Krasoni
Стаси от все сърце типожелавам чудото да е станало!!! Wink


 БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО,  А НА ТЕБ ПРИЯТНА СЛЕЩА С ЛЕЛЯ ОВУ, И ЩЕ СТИСКАМ ПАЛЦИ!!!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Чувала съм дори че тогава стават момчета  Wink[/quote]


 БЛАГОДАРЯ ЗА ПОДКРЕПАТА Sign Exclamation  Sign Exclamation    Grinning  Sunglasses  Simple Smile  Wink

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
благодаря ви

# 12
[/quote]По принцип БТ над 37 градуса показва бременност, но не гарантирам че е валидно за всяка жена.[/quote]

Извинете, че се намесвам така директно, без да сме се запознали, но просто случайно съм във форума.
Пробвала съм метода с измерване на базалната температура за проследяване на овулацията.
Нещо грешите. По температурата може да се съди за овулацията.  БТ над 37 градуса означава само наличие на овулация, но не  и бременност.
А иначе - пожелавам ви на всички кой за каквото си копнее!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
БЛАГОДАРЯ ВИ, В САЙТА НА ЗАЧАТИЕ ПИШЕ ЧЕ ПРИ ТЕМПЕРАТУРА НАД 37 ГРАДУСА В ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА ЕДНА СЕДМИЦА ИМА НАЛИЧИЕ НА БРЕМЕНОСТ И ПРОДЪЛЖАВА ТАКА ДО 3 МЕСЕЦ ОТ БРЕМЕНОСТТА.

 БЛАГОДАРЯ НА ВСЕЧКИ ВИ!!

# 14
  • Мнения: 4 068
Стейси,температурата се покачва над 37 градуса при наличие на овулация и остава висока около 2 седмици.Ако няма бременност температурата спада и след ден два ти идва мензиса.Ако има бременност температурата остава висока до третия месец.Значи при закъснение на мензиса и висока температура е почти сигурно че си бременна.
В твоя случай мисля,че става въпрос за овулация защото ти все още нямаш закъснение.Така че продължавайте да бебеправите усилено и дано да не ти дойде на 25.08.Стискам палци!

Сега се сетих,че розовото течение което имаш също може да е признак за овулация.Просто още е много рано за бременност.
Успех мила!И чакаме хубави новини да знаеш!

Общи условия

Активация на акаунт