Препоръчайте марка оризова каша

  • 3 177
  • 22
  •   1
Отговори
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Препоръчайте марка оризова каша, с която да започна захранване. Да изчакам ли докато бебка стане на 6 м. или още сега да я захраня? Сега е на 4 м. и половина и досега е била само на мляко.

# 1
  • Мнения: 514
Аз започнах кашите когато Дани направи 5 месеца. На Блевит са много хубави. От Фризокрем не съм доволна защото ставаше на бучки.

# 2
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
А Блевит имат ли само оризова каша?

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Фризокрем. На мен пък не ми ставаше на бучки Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 985
И ние папкахме Фризокрем.Лекарката какво ти каза за захранването? Доколкото зная бебетата хранени с адаптирано мляко се захранват по- рано, а кърмените чак след 6-я месец.

# 5
  • Мнения: 877
На Блевит е много хубава, по-вкусна е от тази на Нестле. Но, има затягащ ефект.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Идвамата съм ги захранвала с оризовата каша на Фризокрем.Ядяха я като за световно.Не ми е ставала на бучки,просто бъркаш по-енергично с лъжицата и гледай да спазваш градусите за водата горе долу. Peace

# 7
  • Мнения: 3 537
Фризокрем. На мен пък не ми ставаше на бучки Mr. Green
PeaceФризокрем,много вкусно,и на мен не ми е ставала на бучки Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
Не можеш да чакаш 6 месеца за да захраниш изкуствено хранено бебе. Ние сме така, нашата схема на хранене ни я прави педиатъра. На навършени 4 месеца въведохме зеленчуково пюре. Един месец по-късно - плодово пюре. Преди края на 6-ти месец - жълтък, 1-2 седмици след навършване на 6 месеца - месни пюрета. За кашите ни каза да давам само за разнообразие на плодовото следобедно пюре, 1, най-много 2 пъти в седмицата. Каза, че сме нямали нужда от тях, само щели да я "помпат" и се обоснова, че си е много добре с другата храна(свърза го с хемоглобина, който при нас е 137). Иначе има оризова каша на Хип за след 4 месеца.

# 9
  • Мнения: 643
По добре я захрани първо с зеленчуково пюре като решиш да я захранваш с нещо защото ако я захраниш първо с каша има опасност после да ти е много трудно с пюрето защото ще иска да яде сладко. Това е само може би. Кога да я захраниш си е твое решение като е само на карма може и по късно но аз бебчо го захраних по схемата на 3 месеца и половина плодово пюре давано не като ядене а вместо сок  после на четери месеца и половина зеленчуково пюре а след като го захраня с него и каша или кисел на около 5месеца и няколко дни. После го записах на кухня

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Аз съм доволна от оризовата с ябълки на Bebi

# 11
  • Мнения: 3 663
фризокрем - има ориз с царевица, за мен лично е подходяща за захранване
безмлечните фризокрем наистина стават на бучки, но с млечните го няма този проблем
и още един съвет - прави кашите в по-топла водичка и ги разбърквай с вилица - много по-лесно става  Wink
иначе аз захраних с ябълкова безмлечна каша на хунмана

# 12
  • Мнения: 1 547
Оризовата каша на Нестле е вкусна и много добре се приема. Мирише на ванилия и леко сладни. Захраних Никола с нея и не е действала затягащо на стомаха му - никога не е имал запек. Много подходяща е за захранване, защото щади стомахчетата на бебетата.

За плодовите и зеленчуковите пюрета има време. Аз давах каша 3-4 дни и после дадох пюре от морков. Това при положение, че не сте обременени фамилно от алергии.

Бавно и полека  Wink и ще си хапвате от всичко.

# 13
  • Мнения: 8 505
Блевит Peace

# 14
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Ние сме фамилно обременени от алергии, затова реших второто си дете да захраня по-късно. Първо си дете съм захранвала както ми казваше педиатърката. Тя и сега същото ми разправя, но аз давам само мляко. Както четох във форума най-добре е да започнем с оризова каша. Затова задодох тази тема. А Фризолак имат ли само оризова каша? Преди имаха, но сега ми казаха, че има само ориз с царевица.

Общи условия

Активация на акаунт