в болниците оказва ли се помощ за първо кърмене

  • 838
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
мили мамета аз още съм далеч от кърменето но чета във форумчето ви ,включително съм прочела почти всички теми които сте побликували за успешно кърмене,но съзнавам ,че едно е на теория ,друго на практика.
в този смисъл искам да ви попитам мога ли да очаквам в болницата да ми съдействат сестрите ако имам проблем с първото кърмене ?и ако да -в кои болници са по отзивчиви?трябва ли да си платя на някоя сестра за това Embarassed.ако не помагат сестрите освен на интуицията си мога ли да разчитам на някой?
много благодаря предварително  bouquet  bouquet

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ще те разочаровам сигурно,но такова животно като персонално да ти обърнат внимание и да ти покажат как се кърми - няма Confused Минават набързо с инструктаж за кърмене през 3 часа 5 мин на едната,5 мин на другата и да даваш вода и това е - както си прочела в библиотеката,тези съвети не осигуряват успешен старт на кърменето.
Но обикновено не е нужно някой да ти показва - повечето бебета знаят какво да правят Grinning Достатъчно е ти да знаеш как да му подадеш гърдата и какъв е правилния начин на захапване,за да следиш дали го прави добре и ще се справиш Grinning Според мен повече помощ и внимание ще получиш от някоя по-опитна мама в болницата - но винаги си имай предвид,че ако срещнеш трудност и извикаш специално акушерките,ще ти помогнат и няма да ти откажат.
Аз лично съм раждала първия път в МД,където грам внимание не ни обърнаха и даже стандартен инструктаж нямаше,и втория път в Окръжна (София),от където съм много по-доволна,както няколко пъти вече съм писала.Имаше инструктаж,нагревки на гърдите с кварцова лампа,а акушерките,макар че бяха бая дръпнати иначе,много всеотдайно се бориха 1 час да сложат на гърда бебето на едното момиче в стаята ни,което не искаше да засуче въобще.
Но след като отсега се интересуваш и четеш,вероятността да имаш проблеми е много малка - с тази подготовка слагаш чудесно начало на кърменето и на връзката ви с бебо след раждането Grinning

# 2
  • Мнения: 35 953
В "Св. София" положението е подобно - по колко минути и през какъв интервал, т. е. техния + това, че трябва бебо да е захапал само зърното; също казват да се цедиш, за да отпушиш каналите; хубавото е, че там на втория етаж /за петия не знам/ има електрическа помпа, което е много добра и може да се ползва свободно
преди 5 години една акушерка ми показа как се цеди на ръка, но сега такива "екстри" нямаше
успех!

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Най-добре си разпечатай статии от Библиотеката и ги вземи с теб в Родилното - като се роди бебето, човек често се ошашква и забравя половината важни неща...
Успешен край и леко раждане!

# 4
  • sofia
  • Мнения: 562
ами от моя опит в Майчин дом нямат много афинитет към показването!
аз с едната гърда нямах проблеми от нея направо си течеше коластра от петия месец на бремеността, но другата.....не ми е оформено зърното, и в един момент започнах мистериозно да вдигам Т, веднага при акушерката, тя ме стисна за гърдата, оказа се че се е препълнила, и ме разкара, пробвах се сама да изтисквам но като не знам как  Embarassed!пак ходих само че при лекар и той ми констатира че ми е препълнена гърдата, да се изцеждам ама няма обяснения как!на края след доста безплодни опити се вбесих и попитах за мамолога на болницата!и тогава без проблеми ми показаха как стават нещата, и ми обясниха някои тънкости! Simple Smile
разказах това не за да те сплаша, а за да знаеш че не е срамно да питаш и питай до тогава докато усетиш че овладяваш положението и че се справяш сама! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 819
При първото ми раждане в Правителствена болница, акушерките и детската лекарка беха много внимателни и отзивчиви. При второто (в Св. София) вече нямах нужда от помощ и съвети  Simple Smile, но ми направи впечатление че помагаха на другите майчета, ако те самите потърсеха помощ. Чувала съм от приятелки че в Шейново никой не има казва как да се справят с кърменето и ги оставят с препълнени и болезнени гърди.

# 6
  • Мнения: 3 161
Въпрос на късмет, може и да случиш на човек, но по-скоро няма, а и да си платиш, каква полза, при положение че повечето не са наясно и дават погрешни и объркващи съвети. От моя личен опит - важно е да раждаш в болница, където да си в стая с бебчето си и да даваш, когато поиска, иначе с 3-те часа е кофти и се създават много проблеми. А, и ако можеш да ги инструктираш да не дават адаптирано, освен ако няма специални индикации и с твое съгласие (питай преди раждането как да стане това, за да не му набутат шишето, докато се съвземаш от раждането).

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
А, и ако можеш да ги инструктираш да не дават адаптирано, освен ако няма специални индикации и с твое съгласие (питай преди раждането как да стане това, за да не му набутат шишето, докато се съвземаш от раждането).
Тука вече малко навлизам в сферата на научната фантастика, но можеш да занесеш бележка от (бъдещия) педиатър на детето, че е с фамилна обремененост към алергии и да не му се дава адаптирано мляко...такива неща...

# 8
  • Мнения: 35 953
ако можеш да ги инструктираш да не дават адаптирано, освен ако няма специални индикации и с твое съгласие (питай преди раждането как да стане това, за да не му набутат шишето, докато се съвземаш от раждането).

това важи само, ако раждаш нормално
втория път раждах секцио и ти дават бебо за първо сукане 24 часа след раждането, а в някои случаи /секцио по спешност вечерта например/ гушваш бебе и доста по-късно
така адаптираното не ти се разминава, но приятелка, раждала секцио в Шейново си е занесла хипоалергично мляко, за да го дадат него

# 9
  • Мнения: 579
Ще те разочаровам сигурно,но такова животно като персонално да ти обърнат внимание и да ти покажат как се кърми - няма Confused Минават набързо с инструктаж за кърмене през 3 часа 5 мин на едната................................

Ето още една причина,поради която се радвам че раждах тука.В тукашните болници има специални консултанти по кърмене,който ти показват,как точно се слага бебето,как да застане кърмачката и пр,за което съм им срташно благодарна,защото още не бях открила форума и естествено се шашках от началото.

После даже те посещават у дома(ако искаш,разбира се)да видят как как се справяте.

................Но обикновено не е нужно някой да ти показва - повечето бебета знаят какво да правят Grinning Достатъчно е ти да знаеш как да му подадеш гърдата и какъв е правилния начин на захапване,за да следиш дали го прави добре......

Аз пък мисля,че колкото и бебето да знае е добре да има някои който да тио покаже,някои трикчета,за да е удоволствие,каккто за бебето,така и за майката,кърменето от самото начало.

Успех и леко бременеене на prasentze.Щом имаш желание,ще се научите и двамата с твоето бебенце.Пък и ние сме тук

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Не за съжаление...поне на мен не ми помогнаха. Аз сама търсих акушерки за съвет. Добре, че бях изчела всичко тук за кърменето. И помпата е важна,а си мислех, че може да не ми трябва. Благодарение на момичетата тук имам изключително кърмено бебе на 6 месеца, което утре/живот и здраве/ ще започне захранване Laughing

# 11
  • Мнения: 3 423
много мерси за отговорите  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 467
За съжаление не! Никой никаква. Сами с беба се учихме и добре се научихме  Laughing

# 13
  • Мнения: 7 837
Отиваш и питаш. Поне в Св. София беше така.
Живи и здрави да са санитарките  Simple Smile Нямат право, но на доста моми4ета помогнаха  Wink

# 14
  • Мнения: 6 472
В МД ми показаха, ама малко през куп за грош Confused Не следващия ден имах проблем и помолих едната сестра да ми асистира малко. Тя само ме изгледа кръвожадно и ми се сопна, че я чакали и други пациенти и вече ми било обяснено #2gunfire В крайна сметка дойде де, ама хич не беше очарована Tired

Общи условия

Активация на акаунт