zahranwaneto e USA

  • 2 315
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте мами бихте ли ми дали инфо как се захранват бебоците в САЩ. Интересува ме кое кога се въвежда и т.н., ако някоя от вас изобщо е следвала правилата там.

# 1
  • Мнения: 826
Ако бебето е само на кърма може6 да из4ака6 до 6м. и тогава да захранва6,ако е на формула след 4м. е ок.По принцип тук препоръ4ват да се запо4не със сириал като на4ало и след това да се въвеждат останалите храни.
Аз ли4но захраних близнаците на 5м.,като запо4нах да давам пюре от кру6и по 1/2 буркан4е,3 дни по ред,за да наблюдавам за алерги4на реакция,след това увели4их коли4еството и запо4нах да давам и от други плодове,а след това зелен4уци и накрая месо.
Рибата я вклю4их в менюто 4ак в 9м.,а жълтък давах от 8м.
Прясно изцедени сокове запо4нах да вклю4вам м/у храненията след 6м.
Ако има6 още въпроси питай. Wink

П.С. В кой щат си?

# 2
# 3
daite shema na zahranwane kolko siril, kolko formula, kolko piure, sok koga

# 4
  • Мнения: 826
Уважаеми Госте,защо не се регистрира6 и не запо4не6 да пи6е6 на кирилица?Така общуването ще бъде по-лесно и за двете страни,много от пи6ещите във форума подминават постиниги написани на латиница. Confused
Ина4е аз ти отговорих из4ерпателно в преди6ния си постинг. Sign Exclamation

# 5
и така никой не отговори на вапроса кое кога се дава по моя списък от педиатъра са ми написали да давам сириъл 2 пъти на ден, пюре, формула, сок за ден. добре но аз не мога да разбера кое кога да давам. като почна да давам тези неща излиза че трябва да го храня на 2 часа. иначе не могат да хванат ред. сина ми е на 8 месеца. та той не може да огладнее за всичките тези неща. ако някой може да ми обясни кое кога моля кажете. благодаря ви.

# 6
  • Мнения: 2 452
На осем месеца давах каша (смесена с плодове или "солена" каша) сутрин за закуска и следобяд за закуска; зеленчуково пюре + плодово пюре за обяд и вечеря; обяда и вечерята разнообразявах с месни или смесени пюрета, сок давах през деня (ябълка или круша разреден поне 1:1 с вода); портокалов сок включих след 1 година; междувременно давах мляко вечер преди лягане, сутрин, преди следобеден сън и понякога през нощта. Давала съм и авокадо; разбира се, жълтък, сигурно и други неща, но вече не помня; сега сме на 3 години Grinning
Аз използвах готовите храни, които се продават. Сменях видовете всеки ден. В общи линии през този период яденето беше 6-8 пъти на ден (като се брои и млякото).

НЕ СЕ дават: краве мляко; кисело мляко; ягоди; шоколад; цитрусови плодове и сокове; ядки,...

Ако детето има зъби (или му растат такива) можете да давате детски бисквити.
Толкова си спомням на "прима виста". Искам да допълня, че аз бях много стриктна и не давах нищо, което не е препоръчително.

Дано съм била в помощ!

Лаура

# 7
Blagodarq ti Laura горе долу и аз така ги давам нещата и понеже и аз съм много стриктна в това което ми казва педиатъра реших да попитам за вашето мнение. Наистина се събират 6-8 яденета на ден. Значи ето аз как процедирам: сутрин сириъл 3 унции разреден с формула и плод, за обяд зеленчуково с жълтък или зеленчуково с месо около 3-4 унции + пюре от плод, след около 4 часа към 6 унции мляко с бисквита и преди лягане пак сириъл като сутринта и ако иска мляко, сока го давам през целия ден около 3 унции, а вода не мога да го накарам да пие посмъртно. И така. Но понеже понякога не иска да яде и си мисля да не би да го прехранвам понеже всичко става много на често. Та за това реших да ви попитам. А като кажа в БГ за тази схема ми казват че така се хранели болни деца (толкова често)и съвсем ме объркват. Иначе имаме 6 зъба(2 отдолу и 4 отгоре). Та такива ми ти бебешки работи.

Общи условия

Активация на акаунт