Бебе на смесено хранене, което вече не иска да суче

  • 564
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 533
здравейте, мамчета - моля ви даайте съвет за моя много близка приятелка. Бебето й е на месец и 10 дни, на смесено хранене, но днес цял ден отказва да суче. Иска само от шишето с адаптираното мляко. Като му даде гърдата, започва да плаче, пищи, а като му даде шишето, лакомо изпива всичко. Лошото е, че тя го е свикнала с биберон, вода и чайове и не иска да му ги махне. Кажете - има ли нещо, което все пак би могла да направи, за да го накара отново да суче?

# 1
  • Мнения: 972
За съжаление малките човечета са много хитри - търсят по-лесното.
Като разберат, че ще им дават биберон не си дават труд да сучат.
Аз с мойто девойче (вече е на 6 месеца) в началото се борих 2 дни, докато засуче. И аз и тя бяхме потни!  Grinning

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Лошото е, че тя го е свикнала с биберон, вода и чайове и не иска да му ги махне. Кажете - има ли нещо, което все пак би могла да направи, за да го накара отново да суче?
Ако не е склонна да махне поне за известно време бибероните и шишетата, е малко вероятно да има друго, което да направи...Може да го кърми нощем, преди и след заспиване, когато е още сънено и по-малко вероятно да протестира, но ако не махне заместителите на гърдата поне временно, докато свикне пак да суче, не мисля, че ще има голям/дълготраен успех.

# 3
  • София
  • Мнения: 533
Бу, а как да го дохранва, без да му дава от шише - тя го дохранва с 50 мл, което е много да се дава с чашка или лъжичка.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
С чашка не е много да се дава 50 мл. Може да пробва и друго - с чашка с човка без стоп-клапата също е удобно. Подобно на чашката се ползва - накланя, излива малко от дупките в устичката, изправя.

# 5
  • Мнения: 2 531
Ами да го дохранва както в болниците със лъжичка.Взима голама спринцовка- 20мл.Пълни я с мляко и поставя лъжичка в устата на бебето, като я придържа с два пръста , а другите са под брадичката на бебето.Започва да изтисква лека струйка в лъжичката и бебето си го поема само. Ако се дави, значи му е силно и така с паузи и две -три пълнения на сприцовката ще се нахранят .Дано да разбра обясненията! Иска се търпение имай в предвид че аз на тази възраст кърмех по 40 мин!

Общи условия

Активация на акаунт