Подут лимфен възел на дете

  • 11 312
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Синът ми е на 8г. Преди 4 дни му се поду лимфен възел под челюстта ,там където трябва да има сливици( неговите са махнати)
Вдигна и лека температура 37,5, имаше също зачервено гърло и болка от страната, където е подутото. Лекарката му изписа Аугментин- пие го в момента. Направихме микробиология на гърлен секрет преди да почне антибиотика и за мое очудване се оказа, че има нормална бактериална флора и няма изолирани патологични микроорганизми.
Сега го пипам пак-сякаш леко е спаднала подутината, но все още е доста голяма. Някой имал ли е подобен проблем- не трябва ли да му се пуснат някакви кръвни изследвания, след като причината най-вероятно не е бактериална инфекция? 

# 1
  • Мнения: 108
Температурата на детето спадна ли или продължава да поддържа макар и не висока температура? Не се притеснявай лимфните възли бавно спадат, а причините за подуването им май са доста.

# 2
  • Мнения: 4 370
И моя син е с подут лимфен възел зад ухото. Трябва ли да правя нещо специално или да го чакам сам да си спадне?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 439
При подути лимфни възли правете задължително кръвна картина с диференциално броене ,за да изключите някой по-сериозни болести.

# 4
  • Мнения: 5 977
При подути лимфни възли правете задължително кръвна картина с диференциално броене ,за да изключите някой по-сериозни болести.
Аз също съм на това мнение.
Съветвайте се с лекари, правете всякакви възможни изследвания и не го оставяйте така.
Баща ми беше с подут лимфен възел. Направиха му биопсия, резултата от която излезе днес-тумор.
Не е шега работа здравето.  Sad

# 5
  • Мнения: 448
При подути лимфни възли правете задължително кръвна картина с диференциално броене ,за да изключите някой по-сериозни болести.

А знаеш ли какво е това по точно. На моето дете му правиха такава картина заради същото нещо. Казаха че дефиринцялната е добре, но какви болести изключва. Трябва ли да правя други изледвания.  Проблема съм описал по подробно тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=514414.0

Последна редакция: пн, 02 авг 2010, 15:24 от 2pac

# 6
  • София
  • Мнения: 3 162
Съветвайте се с лекари, правете всякакви възможни изследвания и не го оставяйте така.
Баща ми беше с подут лимфен възел. Направиха му биопсия, резултата от която излезе днес-тумор.

Недейте да създавате излишна паника. При децата често се случва да се появяват увеличени лимфни възли. Понякога те стоят дълго време без проблеми. Най-елементарна вирусна инфекция, уши, зъб, сливици, могат да причинят подуване. Кръвните изследвания биха показали незначителна инфекция, но едва ли в началото ще отразят някое, недайбоже, злокачествено заболяване.

Добрият лекар преценява вида, плътността и локализацията на възела/възлите, после преценява общото състояние, съпътствуващи причини за инфекция, кръвни изменения за вирусна инфекция.... и прочее.

Вярно, че трябва преценка от лекар. И последователността е следната (с вариации) - УНГ, стоматолог, пулмолог, вирусолог... или просто опитен и добронамерен педиатър!!!!

А защо добронамерен - защото вече в някои елитни болници приемат деца за нищо, ей-така, правят купища изследвания, наплашват родителите и източват Здравната каса...

Сякаш не знаете как е у нас  #2gunfire

Допълнение - процесите при възрастните хора са съвсем различни. Там вече нещата са донякъде опасни.

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 18:38 от доктор Оги

# 7
  • Мнения: 4 370
Доктор Оги, благодаря за компетентното мнение. Аз по принцип не се плаша лесно от такива неща, но след като прочетох мненията в темата,нямаше как да не разпитам по обстойно следящия ни хомеопат. По същия начин, той ми обясни че притесненията са безпочвени и изследванията излишни.

Общи условия

Активация на акаунт