Добър специалист по миоми!!!!!!

  • 2 631
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
Моля ако има някой със същия проблем да ми сподели опит. Откриха ми миома във втория месец от бременността. За 2 месеца нарастна до 6см. В четвъртия направих спонтанен аборт. Естествено лекарите не се ангажират с мнение за ПРИЧИНАТА. Но евентуално може да е миомата. Много съм притеснена. Искаме бебе и много тежко изживяхме с мъжа ми тази загуба. Сега съм решила да потърся и друг специалист, защото моя доктор ми казва че ако миомата остане с тези размери 4см /толкова стана след аборта/ е доста опасно и трябва аз да избирам операция или да рискувам още веднъж ужаса от спонтанен аборт. НЕ Е много лесен избора.
предложете ми друг лекар в София

# 1
  • София
  • Мнения: 6 360
доцент Мария Попова от Пета градска болница. потърси във форума, наскоро някой даде нейните координати.

# 2
  • Мнения: 1 612
Според мен трябва да се оперираш колкото и да не ти се иска.
За съжаление миомите могат да бъдат много опасни. Пък и не е изключено да се повтори случая, което не ти го пожелавам.
Успех!

# 3
  • Мнения: 1 951
Аz съЩо мисля че е по добре да я махнеШ. Аz имах (1см) и я махнах zаЩото имаШе опасения че това е причината да не мога да zабременея.
А къде е миомата? Ако е в матката операцията е беzкръвна и се въzстановяваШ доста бърzо.
Стискам палци всичко да мине добре

# 4
Aз съм съгласна,че миомата може да предизвика аборт,обаче когато се случи при мен не съм имала миома,откриха ми я преди 2 месеца-11мм.Чудя се как така,миомата ще пречи  на забременяването?Моя лекар казва,че не му пречи.И друго да ви питам,защо понякога растат,а пък при други жени не растат, newsm78, тези пусти миоми,от какво зависи?Ако не расте,моя лекар казва,че мога да забременея,ами после,като се променят хормоните,ако порастне?
И какво пак кошмара на спонтанен аборт Cry

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Да се включа и аз. Аз също имах 3 възела с размери 2х3 см. Откриха ми ги, докато ми търсеха извънматочната бременност. Появили са се за 4 месеца (при преглед тогава ги нямаше).
При операцията за извънматочната ми ги махнаха, защото при следваща бременност могат да предизвикат спонтанен аборт. Моите бяха субсерозни, т.е. от външната страна на матката, но според лекарите всички миоми носят риск от спонтанен аборт.
Сега казват, че имам към 1 година "прозорец", през който се смята, че няма да рецидивират. За тази година е желателно да родя  Praynig
Затова и д-р Яков иска 1 цикъл след операцията да почваме с опитите.

# 6
  • Мнения: 1 951
Чудя се как така,миомата ще пречи на забременяването?

Зависи от раzположението. чувала съм zа случаи при които лекарите дори препоръчват zабременяване zаради миома. Тук във форума има няколко мами които са имали успеШна бременност въпреки миомите. Ако пуснеШ търсачката Ще намериШ няколко стари теми zа това.
Според мен всичко е много индивидуално и zависи от много фактори

# 7
  • Мнения: X
Здравей, на мен ми откриха миома юли - аз отидох на профилактичен преглед,исках направление за мамолог, а гинекологът ме изпрати в болницата. Август ме оперираха в "Тина Киркова" - д-р Маленов и д-р Хъртарски, на 7-я ден ми свалиха конците и ме изписаха; стоях си 2 месеца в къщи, накрая скуката съвсем ме побърка; но важното е че се чувствам много добре
единствено за забременяване ми казаха да се пазя поне 6 месеца, а аз исках още тази година, но явно ще изчакаме
успех

Общи условия

Активация на акаунт