За храненето от 9 месеца до 1 година

  • 399
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Здравейте мами, темите са страхотни и аз чета ли чета, но имам нужда от няколко съвета. Значи кърмим се сутрин и вечер, както и нощем, и понякога между твърдите храни. В 10 ядем попара, на обяд домашно приготвени пюрета месни или зеленчукови, в 5 часа кисел или каша, киселът пак аз го правя. Сокове не иска да пие, а преди пиеше. Вода най много 50 гр на ден. Пасирани плодове си хапва. Значи въпросите ми са:
1. От кога трябва да приема намачкани храни а не пасирани /зъбки нямаме още/.
2. До кога трябва да сме на този режим, имам предвид до кой месец?
3. Кога се вкарват супите и по кое време на деня ги давате?
4. Какво давате да гризка, плод, бисквита?
И изобщо променя ли се съществено режима на хранене до 1 годинка?

# 1
  • Мнения: 303
1.при различните деца по различно време. може би към 10-11мес да можете..но хич не е сигурно
2.според моята педка- до 1год- смело с кърменетата и така както ти правиш. и според мен Simple Smile
3. супите гледам, че другите ги почват с детската кухня- от 10тия мес. вечер ги дават. аз още не давам кухня
4. ябълка, бисквити, солети
С 2 думи според мен- до 1 год ако детето има нужда го кърми съвсем спокойно колкото то иска. Аз не вярвах, че ще настъпи този момент някога, но дъщеря ми пред 1-2 седмици вече почти не иска през деня да я кърмя- само вечер и нощем за по-бързо заспиване  Crazy Не може да се излъже природата.

# 2
  • Мнения: 7 837
1. Някои от храните ве4е ги яде нама4кани, някои отказва.
2. Режимът на Сами е горе долу същия с разликата, 4е вместо попара давам кис. мляко, а и той категори4но отказва да се кърмим през деня и го правим само сутрин и ве4ер. Не смятам да му променям режима скоро
3. Супа пробвах да му давам, но и досега не я одобрява.
4. Сухари, бисквитки, оризови пръ4ици

# 3
  • sofia
  • Мнения: 562
1. ами ако искаш можеш да го пробваш с няколко лъжички намачкана храна. дребосъчето само ще ти покаже
2. принципно до навършване на десет месеца ще сте на този режим, но това само по принцип и за това си мисля че е добре да оставиш бебчето да ти покаже
3. на десет месеца започнах да давам за обяд по около 50 мл. супа и после манджичка(вместо зеленчуково/месно пюре)!и примерно можеш да даваш по 50 мл около час преди лягане вечер
4. давах и единствено плодчета и сок и в много изключителни случаи бисквити или солети, но дребосъците от един момент нататък намаляват храненето и не ми се искаше да хапва бисквити или солети които чисто и просто са празни калории, вместо ядене!
 

Общи условия

Активация на акаунт