Вода от овесени ядки-какво мислите за това?

  • 2 854
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143


Едно педи ми каза да правя адапт.мляко на детето с прецедена вода от овесени ядки-така не се запичали децата.!Чували ли сте за подобно нещо и деиства ли добре наистина

# 1
  • Мнения: 46 434
Да, чувала съм, но за твоето дете е рано, ако не бъркам е на 2 месеца и нещо  newsm78 не може да приема глутен. Виж тази тема.

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
За що не потърси първо ами се хабиш да пускаш нова тема?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=47597.0
Намира се на първа страница над твоята тема!

# 3
  • Мнения: 221
Алекс много се запече когато започнахме пюретата... тогава беше на 3 месеца и педито ми каза да давам вода от овесени ядки, заедно с млякото или само водичка както предпочита да я пие, защото е малък за да му давам разхлабващи ... това ни помогна докато стомахчето му свикне с  новата храна...

# 4
  • Мнения: 2 807
Овесената вода съдържа глутен, който е алерген и не се препоръчва преди детенце да навърши 6 месеца.

Има други начини за справяне със запека  Wink

# 5
  • където има любов
  • Мнения: 307
Аз пък точно така се справих със запека ,когато се появи за пръв път-Алекс беше на 2-3 месеца.И сега и правя овесена водичка като се запече,така че давай!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Май ще се повторя,но да кажа отново...
Ние имахме същия проблем. Аз тогава не знаех за глутена и  дадох на дъщеря си малко вода от овесени ядки-поводът беше,че не ходеше по голяма нужда по 4-5 дни и понякога се мъчеше.Препоръча ни педиатърката.Не помогна, но и не навреди.
Много бебета имат този проблем.Явно повечето деца минават през такъв период, докато им се орегулира храносмилателната система.
И много се дискутира какво всъщност е запекът и в кои случаи става дума за такова нещо. WinkАз няма да обяснявам сега-достатъчно е писано.Grinning
Исках да кажа,че на нас ни помогна Дуфалак.Безвреден е и може без проблем да се дава и на много мънички деца.
Според мен не бива да даваш излишно овесена вода. Детенцето ти може просто да е от тези, които ходят по голяма нужда по-рядко...
Всъщност детенцето има ли запек?
Ако не, няма смисъл от такава "профилактика"...
А за глутена-другите са казали достатъчно...

# 7
  • Мнения: 2 672
да ,чувала съм. На някои помага , но на моето други неща го разхлабват Wink Но пробвай , поне няма да навреди Wink

# 8
  • Мнения: 257
ако беб4ето няма още 6 месеца, по-добре не му давай отвара от овес. ядки , защото глутена може да провокира  алергия...а за да не се запи4ате помага дуфалак и сок4е от крушка или пюре от синя слива- има ги на HIPP за бебета над 4 мес.... 

# 9
  • sofia
  • Мнения: 171
Когато Кристина беше на два месеца също се запече и нашата педи ми препоръча вода от овесени ядки/правих млякото с нея/.Не сме имали проблем с глутена,все пак ти няма да даваш самите ядки ! Пробвай помага!Кристина я захраних с пюреот круша и слива/може и тиква/ ,а не с ябълка и запека ни се оправи thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт