за маникюра

  • 736
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 748
мами,аз никога не съм ходила на маникюристка.много ме притеснява вероятността да ме заразят с нещо-например хепатит.инструментите индивидуални ли са?нали все пак докато се оформя маникюра е възможно да се нарани кожата и т.н.предполагам,че и да правят някаква дезинфекция,тя ще е само със спирт,което е крайно недостатъчно.как е при вашата маникюристка?смятате ли,че притесненията ми са безпочвени?

# 1
  • София
  • Мнения: 166
Аз самата работя това - и ползвам два вида дезинфектант - с единия дезинфекцирам пилите и керамичните инструменти, а с другия - металните. Можеш съвсем спокойно да попиташ, когато влезеш в салона "Какъв дезинфектант ползвате?" - редно е да ти кажат. А можеш и да дебнеш някъде заета маникюристка и да я изчакаш да свърши и да видиш какво прави с инструментите си. Ако не ти хареса картинката, търси друг салон. По принцип има и варианти с киснене на инструментите в дезинфектант. Трябва също така да ти дезинфекцират кожата на ръцете и ноктите, преди да започнат да ти правят маникюра. Дано съм била полезна!

# 2
  • София
  • Мнения: 748
нана,благодаря за бързия отговор!а би ли казала ти какви дезинфектанти използваш?

# 3
  • София
  • Мнения: 166
Има различни варианти. За наименованията на моите не съм сигурна:( Има Деконекс, Дескосепт - а дезинфектантът за кожа е един прозрачен гел, дето така си се казва Дезинфектант за кожа.

Общи условия

Активация на акаунт