Колко процента е контролируем процес кърменето?!

  • 1 424
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Ако питате мен 10000000000000000000% АЗ и БЕБЕТО ми контролираме това дали ще имам кърма, колко и кога. С толкова жени съм разговаряла по въпроса за кърменето- те ми се заклеват, че и 1% не зависело от тях Shocked- изведнъж, безвъзвратно, необратимо им намалявала/спирала кърмата.
В период съм, в който имах намерение да спирам кърменето. Да ама още се ослушвам Party и не съм убедена че е нужно, а й че аз и детето ми го искаме или че сме готови за това. Доста експерименти си правя сега-мога да си го позволя вече, когато кърменето не ни е толкова важно.
Ми колкото и да експериментирам пак установявам, че всичко зависи от мен и беба. (Не говоря за извънредни случаи на стрес например.)
Но не мога да обобщавам.  Naughty Затова ви питам- според вас- Колко процента е контролируем процес кърменето?!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 632

Толкова!
Мисля,че бебето и майката не биха могли да го контролират по отделно.Ако единият от двамата се откаже от кърменето и другият е принуден да го направи  Wink

# 2
  • Мнения: 2 220
И аз си мисля, че зависи от майката... Ако наистина има желание да кърми, ще го прави, каквото и да й коства това, и ще има кърма. Но не мога да го твърдя с пълна увереност, защото и аз съм чувала от жени подобни приказки, че са искали, а не са можели и т.н. - и като не ми е било на главата, не мога да го отрека изцяло...

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
99%.

# 4
  • Мнения: 3 550
Не мисля, че е контролируем 100%. Все пак има фактори, които правят кърменето невъзможно. Например майка, болна от рак на гърдите, поради което са оперирани и двете. Или бебе с увреден, почти липсващ сукателен рефлекс, вследствие усложнения и многодневен/седмичен престой в кувьоз далеч от майката и хранене с биберон с широка дупка. Абе, Божа работа си е това кърменето, както и зачеването, и безпроблемното раждане. А, че се иска усилие, желание и самоотверженост от страна на майката, за това няма спор. "Господ помага, но в кошара не вкарва."

# 5
  • Мнения: 2 784
Ами след като 3% нямат кърма, значи 97%. Да не дава Господ да си от 3%....

# 6
  • Мнения: 579
Ако питате мен 10000000000000000000% АЗ и БЕБЕТО ми контролираме това дали ще имам кърма, колко и кога..........

С малкият опит,който имаме и аз и бебка напълно съм съгласна с теб Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 629
В голям процент от случаите има значение желанието на майката и бебето. Но поради липса на информация и помощ на кърмещите ами си мисля, че процента на кърмени бебета е малък. Много са майките, които имат желанието да кърмят, но не толкова много са тези, които успяват

# 8
  • Мнения: 2 274
Аз се имам за пример как информираността и желанието контролират кърменето.
Кърмих големия ми син близо шест  месеца(т.е. това за мен е малко), защото захраних по препоръките на нашата БГ схема. НО и сега си спомням  как чаках третия час, а то милото ревеше на два часа...но кой да ми каже?
Сега с Дани имам 100% уверенност от опита и от това,което съм научила, но най- вече от самата вяра в собственото ми млекопроизводство. Има криза? Добре - ще мине. И за миг не съм си помисляла да купя адаптирано - за всеки случай.
Въпрос е до нагласа, желание  и увереност в себе си.
Независимо от $фамилната обремененост$ - баба, майка и т.н., които не са имали и капка мляко и малките ми гърди.
КЪрменето ангажира - психически и физически. Напоследък забелязвам, че по-младите майки се отнасят по-отговорно към кърменето, докато тези над 30 с по-лека ръка отсичат $Нямам кърма$. При последните е по-силновлиянието на майките ни, които много, много не са кърмили ...Това е мое лично мнение и несе отнася за всички жени - т.е. никого не искам да обиждам! bowuu

# 9
  • Мнения: 1 586
Ами след като 3% нямат кърма, значи 97%. Да не дава Господ да си от 3%....

Не е вярно, че тези 3% нямат кърма. Просто нямат достатъчно кърма, че да изхранват бебето си изцяло с нея. И повечето такива случаи се дължат на някакви здравословни проблеми, това не е нормално природно явление. Но такива майки също могат да кърмят дълго с дохранване, ако положат достатъчно усилия.

Та аз бих казала че процентът е много близък до 100%, над 99% Simple Smile Изключение правят само жените които въобще не могат да кърмят, което пак се дължи на някакви редки здравословни проблеми.

# 10
  • Мнения: 3 926
Годзила, това все едно аз съм го писала. Само дето аз имам късмета да ви има още при първата ми бременност и раждане Hug Иначе аз не съм кърмена и честно, момичетата знаят, че ако не беше този форум и да имах кърма, надали бих издържала. Особено в началото, когато се прибрахме вкъщи и беба искаше да виси на мен денонощно. Аз съм с голяма доза вроден егоизъм и бих бранила собственото си спокойствие с цената на всичко. Но така, както го правя сега, нямаше да е Wink Щях да й направя режим и да я отуча от нощното хранене колкото се може по-скоро Sad Просто много добре се познавам. Четейки този форум разбрах, че мама е спокойна тогава и само тогава, когато и бебето е спокойно. Да живее КЪРМАЧЕСКИЯТ ФОРУМ!!! Hug Hug Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 2 164
Според мен зависи от майката с каква нагласа е. Ако има желание да кърми, ще направи всичо по силите си процесът да бъде приятен и за двете страни и ще намери начин да преодолее проблемите, ако се сблъска с такива.

# 12
  • Мнения: 980
Мисля, че малко под 100%, но никога не съм била максималистка. Wink

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз се имам за пример как информираността и желанието контролират кърменето.
Кърмих големия ми син близо шест  месеца(т.е. това за мен е малко), защото захраних по препоръките на нашата БГ схема. НО и сега си спомням  как чаках третия час, а то милото ревеше на два часа...но кой да ми каже?
Сега с Дани имам 100% уверенност от опита и от това,което съм научила, но най- вече от самата вяра в собственото ми млекопроизводство. Има криза? Добре - ще мине. И за миг не съм си помисляла да купя адаптирано - за всеки случай.
Въпрос е до нагласа, желание  и увереност в себе си.
Независимо от $фамилната обремененост$ - баба, майка и т.н., които не са имали и капка мляко и малките ми гърди.
Хайде да ползвам и аз един прочут лаф - това все едно аз съм го писала Wink Единствената разлика е, че първия път почти никакъв опит не бях натрупала, понеже кърменето ни продължи 40 дена Grinning
По мое мнение кърменето е съвършено контролируем процес, който се обърква основно от външна намеса. Почти няма проблем, който да е непреодолим с желание, информация и подкрепа.
Подразних се в темата от Клюкарника, където се обясняваше, че не зависело от майката - който има - има и дарява по 2л на ден, а който няма просто си няма Rolling Eyes Еми няма такива филми - хиперлактацията се дължи на грешки в организацията точно толкова, колкото и липсата на мляко Laughing

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Явно е до желанието-най-вече на майката. Тя може да предразположи и детето/ако има проблеми с желанието/.Единствено при сериозни здравословни проблеми е извинително да не се кърми.Така, че може би 97% е добър отговор. Практически обаче е друго.....за съжаление

Общи условия

Активация на акаунт