Как научихте за този форум?

  • 2 025
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 032
Мами, въпрос от любопитство: как научихте за форума, имайки превид, че сте в "чужбина"? Някой от Бг ли ви каза, например, или приятелка в съответната страна?
На мен ми го беше споменала сестра ми, тя го четеше; след това загуби детето си, за съжаление...затвори се в себе си, не искаше нищо да сподели, и аз започнах да поглеждам във форума да видя дали не е започнала пак да пише (уви, не). Но това между другото де, исках да кажа, че някой от Бг ми беше препоръчал форума. А на вас?

# 1
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Алиса , то4но днес си мислех за това и даже исках да пускам теми4ка ..но се отвях на друга вълна ..4ете6 ми мислите  Sunglasses Laughing
а сега и аз да си кажа .. първо се зариби мъжо - въобще по форумите ..тогава един ден една позната ме покани в друг форум ..по4нах да пи6а там , но там пи6еха малко хора и не винаги намирах отговор на въпроса ми ,а там също нямаше такъв подфорум "мами в 4ужбина" . после се сетих 4е и бг-мамма има форум (саита го знаех още докато бременеех ) - 4етях доста преводни статии нали за първи път изживявах вси4ко трябваше да знам ВСИчКО.. и така открих това прекрасно място ..сега понякога го проклинам 4е време за нищо не ми остава понякога ..голяма е краста
да сте живи и здрави   bouquet  Mr. Green

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Аз от търсачката като забременях.В "Родители в чужбина" влизах в началото от любопитство. Но не знам защо винаги съм имала чувството(моля да ме извините), че все едно въм в секта Embarassed И до ден днешен не мога да се отърва от това усещане,не знам защо Thinking ooooh! Знам, че не е така,но имам усещането че 5-6 човека тук си водят диалози и са като "домакини"..............пак казвам, не знам защо е така. Rolling Eyes

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ами виновницата, е писала вече в тази тема Wink Като разбра, че съм бременна ми каза за форума. Аз от своя страна открехнах други приятелки-мами.

# 4
  • Мнения: 7 430
От сестричката ми  Wink тя си е в Бг и каза, че четяла тук и в Биберон-а...
В началото и аз само четях и се запознавах с "материала" - все пак ми предстоеше раждане и съм много доволна...

Сега ми е като наркотик Mr. Green ....ама сладък Wink

# 5
  • Мнения: 2 452
Аз четях форума в дир-а и по повод някаква готварска рецепта Джули ми каза за форума на бг-мама (въпреки че сега се сещам, аз допринесох за сформирането му с преводи на английски език Laughing); дори си спомням обстоятелствата - беше среднощ; аз работех в лабораторията и докато чаках резултатите от тестовете си, четях в Интернет; тогава коригирах превода на друг потребител, който бе използвал вариантите само на британски английски; аз добавих американските варианти на количка, памперси и др. Регистрирах се и започнах да чета по-често по това време миналата година. В началото четях във всички форуми, но отскоро чета и пиша предимно тук, защото не се чувствам комфортно в другите. Сигурно е поради факта, че съм малко по-възрастна и най-вече съм с много по-голям житейски опит от средно статистическия потребител и много често писанията ми се струват смешни и абсурдни.
Преди малко обаче случайно попаднах на тема, която ме разтърси. Прочетете я! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=48715.0
Браво на тези майки!

# 6
  • Мнения: 636
Преди време редовно посещавах форум в дир-а за емиграция в Канада. Беше ми от голяма помощ. Затова като забременях потърсих форум за майки и бебета пак в дир.бг. За съжаление загубих бебето, но продължаваме с нови сили напред!
От дир-а разбрах за форумите на бг мамма и най-ве4е 4ужбинския. Още с първия си въпрос полу4их множество адекватни отговори. Моми4етата са много мили! Веднага се по4увствах уютно. Няма заядливост, завист, ругатни и т.н. И макар да имам по-малко време за форумстване, с радост и нетърпение преглеждам при първа възможност. Тук се информирам не само относно бременност и май4инство, а и за най-разнообразни теми и световни събития. Благодарение на вас успявам да сравня изнесената информация относно дадено събитие от разли4ни то4ки на света и така да си изградя собствено мнение по въпроса. Не бих могла да успея ако 4етях само местната или само бг преса. Опа, много се отклоних.

С две думи: Благодаря ви 4е ви има!

 Hug  Hug  Hug

# 7
  • Canada
  • Мнения: 1 773
По форуми си падам откакто не живея в България. Когато забременях за втори път преди 2,5 години, започнах да чета мамешкия в дир.бг, обаче и аз като Гери загубих бебето... спрях и да чета. От момента в който решихме, че пак ще действаме за бебе съм в БГМама. Не мога без форума. Нямам много време, но всяка свободна минута съм тук Grinning

# 8
  • Мнения: 464
Момиче от една група за майки в yahoo ми каза за форума. И аз в началото само четях, сега пиша понякога, но съм заета с подготвяне за местенето в Германия началото на декември:))

# 9
  • Мнения: 392
Беборина от този форум ме светна на тази тема, за което и благодаря много. Миналия декември и аз загубих бебето си, започнах да влизам тук през юни и то само в този форум. Имам чувството, че другите ще ме натоварят излишно, а тук е весело и интересно.

# 10
  • Мнения: 4 212
В на4алото и аз влизах в дира, ама не при майките де, после последва спонтанен аборт, потърсих инфо в гугъл и ми излезе сайта на бг мамма слу4айно и.... Grinning

# 11
  • Мнения: 2 825
Когато решихме, че искаме бебе, аз бях без работа и по цял ден на компа в интернет Simple Smile започнах  да се ровя и да тырся сайтове за бебета и забременяване и така попаднах на зачатие. Регистрирах се там, писах известно време в техния форум, но все пак той е повече насочен кым проблемното забременяване и аз не се чувствах на мястото си. Момичетата от там ми казаха за 'искам бебе'и така започнах да влизам във форумите на Бг-мамма Simple Smile в началото само четях, после почнах да пиша в 'искам бебе' и малко по малко и в другите подфоруми  Wink и така, сега пиша основно в чужбинския, тука се чувствам най-комфортно Hug Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 197
Аз го знам от създаването му, защото пиша в дир-а от доста време. А дир-а го намерих като се ровичках в интернет.

Само че, моята вече не е бебе, тъй че не пишех тука доскоро, когато ме помолиха да взема отношение по една тема. Оттогава нещо се запалих... Laughing

# 13
  • Мнения: 1 116
Регистрирах се още първите дни на създаването на форума(в началото беше само един), бяхме само десетина майки, в началото пишехме общо взето да го тестваме само.
Пишех в дир-а, обаче там почнаха да се появяват проблеми с форумите и тогава мамма реши да направи форум към бг-мамма. После обаче дирските форуми се оправиха и аз пак влизах само там, бях забравила за този форум, веднъж имаше покана в дирския форум да пишем в чата на бг-мамма, тогава реших да видя какво става и с форума, бях изненадана колко много се е разраснал, колко много подфоруми има и колко много хора пишат в него.
Откак се е родила малката, обаче вече пиша много рядко.

# 14
  • UK
  • Мнения: 1 334
търсех информация за това как протича едно раждане и от гугъл попаднах на "Бъдещи и настоящи майки". В началото четях само там, после имахме проблеми с нет-а и позабравих и някъде 1 месец преди да родя вече се вманиачих-изчетох де що имаше теми Grinning. после понеже имах много свободно време почнах и да пиша и да чета другите форуми.

Общи условия

Активация на акаунт