Изкривяване на гръбнака в първи клас

  • 500
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 700
Здравейте мами,
От известно време ми прави впечатление, че дъщеря ми /1 клас/ не седи правилно, когато рисува или пише, но вчера забелязах, че и стойката й започва да се променя. Навремето си спомням, че в училищата правеха проверки за гръбначни изкривявания и имаше лечебна физкултура. Къде може днес да се провери и евентулно да се лекува изкривяване?

# 1
  • Мнения: 3 251
Да , на времето имаше едни пътуващи фургон-рентгени , но явно само отчитаха дейност . Мъжът ми сега си бере последствията от сколиоза на последните прешлени , прекарана в детска възраст . Заведи я най-добре на ортопед ,той ще те насочи какво и кога и къде .

# 2
  • Мнения: 1 250
Ами в училище правят - ама ние точно този ден сме отсъствали.

Не ти пречи да вземеш направлене и да отидеш на ортопед.
ИНаче - гимнастика да укрепване на гръбнак, а казват че най-доброто е плуването.. Колкото до стойката - 4ти клас сме и така и не можах да се преборя - от една грешна в друга грешна  Close

Хубаво е че си забелязала и ще вземеш мерки, защото от изкривяване на страни се получават гърбици.

# 3
  • Мнения: 353
solaris,
най-добре е да заведеш детето в ортопедията в горна баня. аз като малкя бях абонирана за там  Mr. Green или седях не както трябва у чилище, или се пребивах и си натъртвах гърба, даже и счупени прешлени имам, така че съм ги изпитала лекарите там - доста са добри!
провери как стои въпроса с направленията и кой кога приема,
едно време аз ходех при джеров, той сега май е професор, знам че сега има свободен прием в четвъртък след обяд, но отдавна не ми се е налагало да ходя при него.
предстои ми тази или следващата седмица да ходя на консултация за епидурална анестезия, така че като отида на място ще разуча кои са докторите за гръбнаци и ще пиша пак.

другото място, където знам че има такива дофтори е базата на дианабад (пак от личен опит  Mr. Green), но там са малко по-екстреми, нали трябва да ремонтират спортистите. едно време обаче там даваха едни схеми за гимнастика с цел рехабилитация на проблемни части на тялото, сега идея нямам.

иначе спортове за прав гръб и хубави мусколи (пък и здрав дух) са пловане, йога (което на хлапетата им е малко скучно) и разни източни бойни спортове - там се раздижват много добре всички мускулни групи без да се натоварват излишно.

# 4
Непременно преглед при ортопед в Клиниката в "Г. Баня". Не отлагай, защото колкото по-рано се открие евентуално изкривяване /в начална степен/, толкова по-лесно се лекува то. Tired

Общи условия

Активация на акаунт