бучица зад ареолата?

  • 459
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте,

бебчето ми е на 2 мес и 1/2. кърмя на поискване, не давам вода и др. подобни. кърмим се 6-7 пъти в денонощие почти от самото начало по желание на бебо (като изключим кризата на растежа в 6та седмица)
 проблемът е че от доста време (месец - месец и половина) имам една бучица зад ареолата, която при натиск боли. не е запушен канал (минах през това и беше различно), кърменето не е болезнено. няма признаци да имаме млечница. в началото мислех, че съм наранила нещо в опитите да се цедя, т.к. се намира точно където се притиска при цедене, но отдавна не съм правила никакви опити за цедене, а не отшумява.

какво може да е това?

# 1
  • Мнения: 7 106
И аз имах нещо подобно малко по-нагоре от ареолата. Мисля, че е стеснено каналче, където се задържа мляко. Възможно е и при цеденето да си травмирала мястото. При мен топчето (беше като грахово зърно на допир) си стоеше 2-3 месеца може би, не ми е създавало проблеми, но при всяко къпане масажирах леко мястото, както и по време на кърмене, и гледах тази гърда да се изпразва редовно. Незнам как е изчезнало, но един хубав ден установих, че не го напипвам вече. може би в момента, в който спряха да ми се препълват гърдите между храненията, проблема се е решил от самосебе си.
Може да не ти създава проблеми, но все пак го наблюдавай.

# 2
  • Мнения: 1 896
И на мен ми се е появявало такова топче в началото на кърменето няколко пъти за кратко. Мисля че беше травма от цедене, защото беше на гърдата от която бебето по-трудно се научи да суче, имаше запушвания и повече я цедях. Топчето болеше лекичко при цедене и кърмене, ама съвсем лекичко, просто беше чувствително. Минаваше си самичко за по няколко дни ако внимавам да не травмирам.

Общи условия

Активация на акаунт