Въпрос към мамите, които се цедят

  • 637
  • 10
  •   1
Отговори
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Мили майчета, имам въпрос към вас - как цедите? Първо от едната гърда, докато свърши млякото, после от другата или малко от едната после от другата и така докато свърши млякото. Подозирам, че имам проблем - като започна да цедя първите 3-4 пъти църка от няколко каналчета, после няколко капки, после нищо - минавам към втората гърда - същото. После се връщам на първата като я изтръсквам няколко пъти и така излиза пак малко мляко и после спира и така ги сменям, но излиза около 10 мг  Cry дали имам проблем с каналите или това е просто липса на мляко. Защо отначало има малко и спира, а като изчакам няколко секунди пак има, но малко. Доста объркано обясних дано да ме резберете. Благодаря предварително. Много е важно да разбера дали това е проблем с гърдите, защото се опитвам да мина изцяло на кърма - в момента дохраннвам с АМ.
Благодаря!  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 972
Преди да почнеш да се изцеждаш трябва да помасажираш гърдите.
Щом млякото излиза, каналите ти са си наред.
За количеството мляко не мога да кажа нищо.
Потърси из форумите има доста по тази тема.

# 2
  • Мнения: 35 891
прекрасно те разбирам, аз така цедя - няколко грама от едната, няколко от другата и после пак първата; не помага нито шишето с гореща вода, нито масажа и тръскането
става трудно, но не значи, че нямам мляко; детенце расте, просто не мога да цедя; не е проблем с гърдите
успех с минаването изцяло на кърма!

# 3
  • Мнения: 1 107
Аз се цедя всяка вечер преди лягане и поради тази причина много съм задобряла  Wink
Първо едната гърда, ако не тръгне добре самичка почвам масажи и в един момент всички канали се отпушват и рукват като маркучи. В началото ми отнемаше доста време, загубвах търпение, минавах на другата гърда, после се връщах и т.н., но вече след максимум 5 минути масаж всичко се отпушва.
Дано се оправят нещата при теб по-бързо!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз цедя вечер преди лягане и сутрин след кърмене и двете гърди.
Вечер - след като нахраня бебето, първо доицеждам гърдата от която е ял, а след това другата. На сутринта сменям гърдите (ако вечерта е ял от лявата, сутринта предлагам дясната, доизцеждам я и след това цедя лявата). При мен винаги остава мляко, което не ще да излезе чрез помпата, а щом бебето захапе зърното, потича отново. Ако тече само от едно каналче, правя масаж и така докато съвсем свърши. Ползавм помпа на АВЕНТ и съм много доволна.

# 5
  • Мнения: 827
А изобщо ли не тръгва след като стимулираш гърдата? Аз също съм ползвала помпичката, но и аз в началото трудно изцеждах, трябва малко време, за да слезе кърмата. Но ти не се отказвай, пробвай с масажите, ако трябва и помпай на празен ход известно време. При мен номера винаги минаваше. (Сега обаче, за мое щастие човека сам суче). Аз докато се светна, много съм мислила, че нямам кърма.

# 6
  • Мнения: 30
Аз се цедя от 6 месеца и поне при мен цедя докато спре изчаквам и пак пробвам.Явно млякото трябва да слезе.Също редувам двете докато свърши

# 7
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Багодаря момичета, много ми помогнхте наистина, ще оптам първо с масаж.
Пожелавам ви здрави бебчета.  Heart Eyes 

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И аз редувам при цедене, но при мен просто шурти, така ,че не мога да кажа как да стимулираш. Но явно трябва и да налучкаш някак си-не знам как да обясня-при различно захапване на зърното при мен тече различно количество. Ох, малко е сложно, но просто си го усещам. А ти преди това даваш ли на бебето да суче или направо цедиш? И защо цедиш?

# 9
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
И аз редувам при цедене, но при мен просто шурти, така ,че не мога да кажа как да стимулираш. Но явно трябва и да налучкаш някак си-не знам как да обясня-при различно захапване на зърното при мен тече различно количество. Ох, малко е сложно, но просто си го усещам. А ти преди това даваш ли на бебето да суче или направо цедиш? И защо цедиш?
Цедя, защото се оптивам а увелича кърмата, пробвам по различни начини, но пак така тече. незнам ще прочета пак за цеденето. Благодаря

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
А бебето не суче ли активно? Ако то се справя не знам дали ти трябва цедене newsm78
 Ако искаш пиши лични на martea. Тя е от майските майки и имаше доста проблеми, но успя да си увеличи кърмата и до сега кърми успешно. Тя може да ти каже какво пи за това.

Общи условия

Активация на акаунт