Помощ!!! Как да я оводня???

  • 2 700
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 271
От няколко дни Криси е с температура и е нужно да поема много течности. В същото време нослето й е запушено и само временно се отпушва с Низита или солен разтвор. Затова не може да суче, не може да пие от биберон. По принцип сме на кърма и храна, но сега поема само от лъжичка. Проблемът е, че не поема вода изобщо - пробвах с лъжичка, със спринцовка, едва набутвам някой и друг милилитър, а трябвало да пие по половин литър на ден заради температурата... Освен това е и с разстройство. Спря да мокри памперсите и съм страшно притеснена. Преди малко от желание да й набутам още малко вода в устата й предизвиках повръщане... И тая цялата работа продължава вече четири дни. Помагайте, какво да правя??? Лекарката единствено премигна въчувствено и каза, че трябва да я оводнявам, а освен това не бивало толкова много дни да давам антипиретици за температурата... Мъжът ми каза, че ако не успея да я оводня, ще я вземат в болницата да й вливат системи. Не искам и да помислям, моля ви, кажете ми ако имате идея. Praynig

# 1
  • Мнения: 972
Щом не иска да пие чиста вода и дай глюкоза! Хем ще я подхрани, хем ще изпие и вода. Ние мисля, че пиехме 10%. Но въпреки всичко се консултирай с лекар.

# 2
  • Мнения: 2 006
Аз ли4но давам вода със спринцовка като впръсквам в бузата за да не повърне, и наистина даваи антипиретици само ако  температурата е над 38,5 .
Бързо въстановяване Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
За отпушване на нослето много добре действат капки Виброцил - те са за деца над 6 месеца, гледам, че вие сте на толкова. След капките й дай да си суче или водичка, както прецениш.  Глюкозата също е добър вариант.

# 4
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравей, първо за нослето, Стеримар пръскаш и после с помпичка изтегляш от всяка ноздра. Така по често и ще може да диша. Повдигни и възглавницата и я слагай да спи настрани.
Можеш да си направиш рехидрин в домашни условия, но има такъв мисля и по аптеките. Ще ти напиша рецептата /взела съм я тук от форума/
5ч.л захар
1чл сол
1/2 ч.л сода за хляб, се разтварят в 500мл вода. Бърка се до разстваряне и се пие по лъжичка през 5-10мин., за да не се подува корема и да се избегне повръщане.
Все пак може да попиташ педито за това.
Пожелавам ви бързо оздравяване Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 157
Освен глюкоза трябва да и даваш и Ringer по една супена лъжичка през 15 мин.и глюкоза.Това всъщност е система но проведена в домашни условия и орално.Направи го Peace

# 6
  • Мнения: 271
Благодаря ви за подкрепата и съветите, записах рецептите, които сте дали. Междувременно мога да с епохваля, че сме по-добре. Улучих ритъм на подаване с шишето и издърпване на пипето, за да може да диша. Криси пи плодово пюре разредено с вода, а после и мляко, явно беше гладно детето. А сега спи, температурата й спадна и съм мнооооого щастлива!!! Simple Smile Благодаря ви  Hug

# 7
  • Мнения: 25 447
Много се радвам, че съветът ми е закъснял, но все пак ще го дам, ако на някого другиго му потрябва в случай на разстройство и повръщане при малки деца! Laughing Между другото, това май е единственото полезно нещо, което научих от свекърва си, но пък давам 100% гаранция, че действа, особено при бебета:
                      ЧАЙ ОТ ДЖОДЖЕН(ГЬОЗУМ, НАНЕ)
 1 ч.л. ситно стрит джоджен се залива с 250 мл кипяща вода, ври 1-2 мин, кисне 1 час, филтрира се и се приема по 1 с.л. на половин час. Може и да се подслади леко.
Най-важното е, че даже и да не подейства(в което се съмнявам!), поне няма да навреди!!!

Последна редакция: ср, 26 окт 2005, 08:12 от Как`Сийка

# 8
  • Мнения: 1 214
Ако детето е с разтройство плодовото пюре не е най-подходящата храна за него.Обезводнено е и още има опастност.Обезводняването става страшно бързо,а обратният процес е много дълъг и продължителен.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И допълвам...
Понякога системата се оказва единствено ефективно лечение. Плашеща е, но помага на 100%, само когато самото дете не е толкоз обезводнено, че да не може да му се намеря вените (те да са колабирали)!

# 10
  • Мнения: 202
И ние скоро се бяхме обезводнили доста и най-доброто е системи глюкоза, не можеш после да повярваш колко живна детенцето ни

# 11
  • Мнения: 271
Благодаря ви,майчета  Hug
Няма да ни се наложат други мерки, днес Криска пийва течности, а и пишка, и температура вдига по-рядко (пу пу), надявам се вече да отминава тая гадост, каквато и да беше  Praynig Детенцето живна и се надявам до два дни съвсем да се оправи!

Общи условия

Активация на акаунт