Алергия към млякото !!!

  • 5 349
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 555
Бихте ли ми казали как се разбира, че бебчо има алергия към адаптираното мляко ???  Бяхме на НАН, но получи страшен запек и смених с Аптамил, като попитах докторът дали има проблем като сме минали на друго мляко и той отговори че няма проблеми, но ето че се появиха пъпчици много дребни и на гъсто по цялата главичка и казаха че било алергия и аз веднага смених млякото с Милумил НА, но бебчо не иска да го яде  Cry  и сега какво ????????  Вече не вярвам на тези доктори какво ли не ни казаха, затова питам ако има и други като нас с алергия, дали ще могат да ми обяснят нещо повече за нея , защото много се притеснявам и се чувствам виновна !!!
Благодаря предварително !!!

# 1
  • Мнения: 827
Hrandi, за съжаление, аз не мога да ти бъда много в полза. Мога само да споделя някои наблюдения върху близка на мен майка. Нейното детенце е с алергия към белтъка. Тя е хранила с НАН ХА, появили са се обриви, много упорити и големи, а после и разстройство, почти постоянно. Докато стане ясно, че детенцето има алергия, то почти не наддаваше и очевидно не се чувстваше добре. Нямам за цел да те плаша, а само пиша някои от нещата, които знам. Ако проблема са само обривите и не виждаш нищо друго обезпокояващо, мисля, че няма за какво да се тревожиш.
  Но за да си спокойна, а и за да реагираш навреме при евентуален проблем, говори със сериозен лекар, а не такъв, който с лека ръка подминава въпроса! Ако трябва, потърси друго мнение. Но искрено се надявам да се окажат само напразни притеснения! И все пак, не бързай да се паникьосваш!

# 2
  • Мнения: 2 807
Можеш да отидеш в клуб алергии, ето ти и линка: http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=alergii

Там със сигурност ще ти помогнат и дадат най-добрите съвети, просто защото на всички там дечицата са с алергия, и то главно към белтъка на кравето мляко.  Sad

Иначе не даваш почти никава информация за обрива на бебчето...
По личицето ли само е локализиран, какви са пъпчиците, когато сте били на НАН имало ли е обриви детенцето, наддава ли добре и т.н.

Добре е да направите консултация с алерголог - много мами са доволни от д-р Мустаков, който работи и със здравната каса.
Ако искаш координатите му, мога да ги потърся и да ти ги пусна.

Това, което ще се направи, ако се установи алергия е да минете към специално адаптирано хидролизирано мляко, което е за такива дечица - изцяло се поема от здравната каса, т.е. безплатно е.

Можеш дори да поговориш с педиатъра и ако той те съветва още сега да купите въпросното мляко, за да видите дали обривите ще изчезнат.
 
На първо време не използвай бебешка козметика, ароматизатори и омекотители, изпирай дрешките само с бебешка прах, като изплакваш неколкократно, гледай редовно да бършеш прах, както и в стаята на бебето да има възможно най-малко неща, задържащи прахта (пердета, одеала); добре е също така да го обличаш само с памучни дрешки...

Това е, което се сещам засега...

Дано вашето не е алергия все пак.  Praynig
Всичко си идва на мястото, но упоритост и търпение трябва, докато отшуми...

И най-неподходящото, което можеш да направиш сега е да се чувстваш виновна - нямаш вина в това, че детенце може и да има алергия.  Wink
Никой не е застрахован, така че - не се притеснявай, а се успокой!  Hug

# 3
  • Мнения: 1 555
Благодаря ви за отзивчивостта !!! Дано да не е алергия !  Praynig

# 4
  • Мнения: 18 542
Моето дете е с алергии. Започна с алергия към млякото. На няма и 2 месеца целия се покри с обриви, кожата му стана суха, груба и люшеща се. Мазахме с какви ли не овлажняващи кремове без ефект. Започнаха да се появяват участъци като лишеи. Ходихме на кожен лекар, който ни изписа поредния крем. В крайна сметка една педиатърка ни каза алергия. минавате на Фризопеп. Още същата вечер взехме въпросното мляко да закърпим положението докато ни изпишат протокол (покрива се от Здравната каса). За една седмица кожата на Бобо стана пак мека и бебешки нежна без да мажа с каквито и да било кремове.
Моят съвет е да заведете детето на алерголог. Ние ходим при Мустаков.
Алергията трябва да се лекува. Сама по себе си не е опасна, ако се изразява само с обриви, но нелекуваната алергия може да доведе до астма.
Успех и дано да не е алергия!

# 5
  • Мнения: 1 555
Бихте ли ми дали кординати на д-р Мустаков !!!
Благодаря !!!

# 6
  • Мнения: 548
Пусни в Гугъла името на доктора, ще ти излезе неговият сайт. Доколкото знам пред болничния му кабинет се чака много, затова ние ходим в частния. Прегледът е 20 лв., кабинетът се намира близо до Петте кьошета, но на сайта е обяснено много подробно.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Бихте ли ми дали кординати на д-р Мустаков !!!
Благодаря !!!

Ето тук ги има:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4365.0

# 8
  • Мнения: 1 555
БЛАГОДАРЯ ВИ ! Hug

Общи условия

Активация на акаунт